Sari la conținut

Sari la conținut


Pantaloni scurti de blugi ... dupa 40 de ani

moda stilist 40 de ani

49 raspunsuri la acest subiect

#21
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:52

dana, exista solutii pentru problema rosului intre pulpe. unele femei poarta chilot-pantalon modelator, altele folosesc un dres caruia ii taie cracii (scuzati expresia) si rezulta un fel de pantalonas fin, subtire si invizibil pe sub rochie/fusta.

te poti da cu pudra de talc pe piele in zona care se freaca, sau dimpotriva, folosesti o lotiune mai grasa, astfel incat pulpele sa poata aluneca, sa nu se frece/irite.

si eu sunt mai plinuta, si mie mi se freaca pulpele, dar tot nu renunt la rochii/fuste pe timp de vara (ma rog, pentru mers la job, iesit in oras, intelegeti voi). mi se par mult mai racoroase, mai lejere in comparatie cu pantalonii. si clar imi avantajeaza silueta. 



#22
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 11:03

Si eu prefer pantalonii, fie scurti, fie lungi.

 

Am conformatie mar si nu ma avantajeaza neam fuste/rochii. Cand se purtau alea baby doll mai purtam si eu.

Plus ca intr-adevar transpir  si simt exact ce spune Viviana, ma stresez groaznic daca simt ca-mi curge transpiratia pe picioare...

 

Port pantaloni scurti (ca aia din poza) in concedii si pe langa casa sau gratar etc. Am picioare subtiri, cu destula celulita, dar asta e.

 

In rest port tot pantaloni scurti (dar pana mai spre  genunchi asa).

 

La munca, vara, rochii si pantaloni lungi, dar macar e AC si nu sufar asa tare.



#23
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 11:08

O femei grasa in pantaloni scurti deasupra genunchiului este OK. 

Dar o femeie grasa cu celulita in pantaloni scurti, scurti  mie mi se pare dezgustatoare ....cu ce am gresit eu sa vad cum i se freaca grasimea?

Nu si nu ma uit dupa ele ,,,,dar efectiv sar in ochi.

La mare e OK ...dar pe strada, munca ,restaurant, etc....mi se par deplasate rau....daca mai e ofilita atunci nu are chiar nici o  scuza  



#24
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 11:49



dana, exista solutii pentru problema rosului intre pulpe. unele femei poarta chilot-pantalon modelator, altele folosesc un dres caruia ii taie cracii (scuzati expresia) si rezulta un fel de pantalonas fin, subtire si invizibil pe sub rochie/fusta.

Sigur ca exista,nu despre asta este vorba...ci despre confort!

 

Cind afara sunt 40°C la umbra,permite-mi sa ma indoiesc ca purtatul pantalonilor modelatori(oricit de subtiri ar fi ei)este solutia ideala...

 

Si tot parere personala este ca un panatlon bine ales,cade mai bine decit o rochie/fusta  cu elastic in talie [:D] cum poarta in general persoanele grasute!

 

Eu port si rochii si fuste si pantaloni...insa tot pantalonul este cel mai comod,indiferent de anotimp.


Editat de andacos, 16 aprilie 2015 - 11:51 .


#25
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 12:10

Eu cred ca o femeie are dreptul sa se simta frumoasa la orice varsta. Iar daca o pereche de pantaloni scurti o fac sa se simta asa , de ce nu? 

Varsta nu trebuie sa fie o granita in purtarea unui o iect vestimentar... adica pana la 39 de ani si 8 luni poate si 4 luni mai tarziu NU? 

Aici nu e vorba despre ce le place si ce nu le place oamenilor. 



#26
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 12:26

dana, in orasul meu e extrem de greu sau imposibil sa gasesti o pereche de pantaloni - blugi sau din alt material - care sa vina bine unei persoane plinute.

toti pantalonii de stofa sunt cu talie joasa, stil pana sau drepti - aia nu vin bine deloc unei plinute, ca sa nu mai zic ca nici nu se gasesc in marimi mai mari.

singurul loc unde am mai gasit blugi normali este c&a, in rest se vand doar skinny, cu talie joasa, stil boyfriend, sau si mai rau, din aceia cu gauri zdrentuite artistic.

blugii mi i-am luat din mall baneasa dupa indelungate cautari, iar pantalonii de stofa dintr-un magazin care aduce imbracaminte confectionata in bulgaria, modele clasice, in marimi si croieli potrivite si unor persoane mai plinute.

in rest, ori iti faci pe comanda la croitoreasa, ori te duci in mallurile bucurestene cand sunt reduceri/lichidari de stocuri, ori cumperi de la second-hand, de la magazinul cu haine xxl.

de pe net nu am curaj sa comand imbracaminte, pentru ca nu pot pipai/verifica materialul si nu pot proba. 



#27
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 12:29

Nici eu nu inteleg cum intr-o fusta sau rochie iti e mai cald intre picioare decat in pantaloni scurti :))))) in fusta e totul aerisit.

 

Asta cu pantalonii e valabil la orice varsta: daca te avantajeaza ii porti, daca nu, nu. Iar daca ti se rupe de ce spun ceilalti foarte bine si sanatos :)))



#28
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 12:33

Ah, anul trecut am cumparat de la new yorker o pereche de blugi scurti, singurul model scurt care imi sta super pe fund. Am stat cam 40 de minute cu blugii in mana pt ca nu stiam daca sa ii iau sau nu...ca sunt scurti de tot. Intr-un final l-am tarat pe sot, am intrebat-o p mama-mea si cateva prietene daca se cade sa imi cumpar asa ceva. Toti au spus da, pana si bunica-mea imi explica  frumos ca sunt tanara si sa ii port acum cat mai pot :)))))



#29
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 12:47

Ah, anul trecut am cumparat de la new yorker o pereche de blugi scurti, singurul model scurt care imi sta super pe fund. Am stat cam 40 de minute cu blugii in mana pt ca nu stiam daca sa ii iau sau nu...ca sunt scurti de tot. Intr-un final l-am tarat pe sot, am intrebat-o p mama-mea si cateva prietene daca se cade sa imi cumpar asa ceva. Toti au spus da, pana si bunica-mea imi explica  frumos ca sunt tanara si sa ii port acum cat mai pot :)))))

Mei, zau ca nu mai inteleg nimic.

Esti tanara, arati biiiine de ce trebuia sa intrebi daca se cade au ba?



#30
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 13:31

Ca sunt parca prea scurti....... si nuimi mai place vulgaritatea :))))))





Etichetat si cu moda, stilist, 40 de ani

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -