Sari la conținut

Sari la conținut


Pantaloni scurti de blugi ... dupa 40 de ani

moda stilist 40 de ani

49 raspunsuri la acest subiect

#11
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:14

Pantalonii aia  scurti cu material doar pt jumatate de fund nu- mi plac nici mie.  La fel de odiosi mi se pareau si blugii aia decupati,  va amintiti de ei? In rest,  daca - s decenti poate sa poarte oricine pantaloni scurti .  Tinand  cont  si de   locul  unde  sunt purtati , asta mi se pare important. 


Editat de jenn, 16 aprilie 2015 - 10:15 .


#12
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:15

persoanele supraponderale si cu celulita pot purta vara rochii sau fuste lejere, racoroase, nu vad de ce ar trebui sa se chinuie cu pantaloni lungi. cu atat mai mult cu cat sunt greu de gasit unii care sa mai si vina cat de cat bine pe o astfel de silueta.

Pentru ca poate le transpira pulpele si nu le place sa simta cum aluneca picaturile de-alungul piciorului sub fusta sau sub rochie? Pantalonii sunt mai comozi din punctul asta de vedere.

 

Crezi ca daca au rochie sau fusta vor fi avantajate la silueta? Privitorii (ca de ei e vorba) vor fi mai mutumiti?



#13
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:17

Eu zic ca mai aerisita esti intr- o fusta decat imbracata in pantalon.  Nu poti multumi pe toata lumea.  [:)]


Editat de jenn, 16 aprilie 2015 - 10:18 .


#14
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:21

stiam eu ca ajungem la drepturile persoanelor supraponderale si ca celulita e ceva cool :)



#15
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:24

Si eu port vara pantaloni scurti si acasa si in concediu,poate daca am uitat ceva si trag o fuga la cumparaturi,tot in pantaloni scurti o fac.

 

Nu am avut niciodata pantaloni scurti de blug...de fapt eu personal nu sunt o mare fan-a a blugilor,iar aia din poza ...chiar sunt pentru pustoaice ...asa ,d eo anumita virsta.Adica chiar cred ca daca formele iti permit,o femeie de 40 cu +...nu se va imbraca la schopping cu asa ceva.



#16
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:29

Pentru ca poate le transpira pulpele si nu le place sa simta cum aluneca picaturile de-alungul piciorului sub fusta sau sub rochie? Pantalonii sunt mai comozi din punctul asta de vedere.

 

Crezi ca daca au rochie sau fusta vor fi avantajate la silueta? Privitorii (ca de ei e vorba) vor fi mai mutumiti?

 

nu stiu, mie mi se pare mai neplacut sa vezi pe cineva in pantaloni, cu zona dintre/de sub fese transpirata sau transpiratia uscata (albicioasa) pe pantalonii inchisi la culoare, pe timp de vara. daca tot vorbim de privitori. 

eu nu port niciodata pantaloni lungi vara, decat daca temperaturile o impun (nu stiu, o seara racoroasa la munte, o vizita la salina sau intr-o pestera).

iar pantaloni scurti (dar decenti) port doar in concediu, la mare, sau cand iesim la un gratar, la iarba verde. pentru ca acolo mai toata lumea este in tinute asemanatoare. ah, si in casa mai port pantaloni scurti. dar sa ies pe strada, la cumparaturi, in pantaloni scurti - no way. sunt constienta ca nu-mi sta bine imbracata asa, de ce sa-mi atrag voit priviri critice, compatimitoare, dezaprobatoare ? ca lumea e asa cum e...

port in schimb pantaloni capri (3/4) sau colanti cu lungimea putin peste genunchi si am grija sa pun o bluza sau un tricou care sa-mi acopere soldurile si fundul.

anumite modele de rochii/fuste avantajeaza clar o silueta "cu probleme", fata de pantaloni.


Editat de CorinaDani, 16 aprilie 2015 - 10:37 .


#17
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:30

stiam eu ca ajungem la drepturile persoanelor supraponderale si ca celulita e ceva cool :)

Nu e vorba de niciun drept. Si nici de ceva cool.

E vorba de diferenta de dioptrii. In timp ce pe mine nu ma deranjeaza cand vad asa ceva, pe altii ii deranjeaza. 

In timp ce pe mine nu ma deranjeaza corpul unei persoane batrane pe altii da.



#18
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:34

nu stiu, mie mi se pare mai neplacut sa vezi pe cineva in pantaloni, cu zona dintre/de sub fese transpirata sau transpiratia uscata (albicioasa) pe pantalonii inchisi la culoare, pe timp de vara. daca tot vorbim de privitori. 

eu nu port niciodata pantaloni lungi vara, decat daca temperaturile o impun (nu stiu, o seara racoroasa la munte, o vizita la salina sau intr-o pestera).

iar pantaloni scurti (dar decenti) port doar in concediu, la mare. pentru ca acolo mai toata lumea este in tinute asemanatoare.

anumite modele de rochii/fuste avantajeaza clar o silueta "cu probleme", fata de pantaloni.

Hai mey...ca majoritatea femeilor plinute au probleme,"se rod"intre picioare,purtatul rochiilor,a fustelor devine un cosmar...

 

Clar un panatalon racoros de bumbac sau in...nu are aceleasi inconveniente ,ca o rochie sua o fusta!



#19
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:39

nu stiu, mie mi se pare mai neplacut sa vezi pe cineva in pantaloni, cu zona dintre/de sub fese transpirata sau transpiratia uscata (albicioasa) pe pantalonii inchisi la culoare, pe timp de vara. daca tot vorbim de privitori. 

eu nu port niciodata pantaloni lungi vara, decat daca temperaturile o impun (nu stiu, o seara racoroasa la munte, o vizita la salina sau intr-o pestera).

iar pantaloni scurti (dar decenti) port doar in concediu, la mare. pentru ca acolo mai toata lumea este in tinute asemanatoare.

anumite modele de rochii/fuste avantajeaza clar o silueta "cu probleme", fata de pantaloni.

Eu in fuste si rochii transpir instantaneu. Fustele si rochiile nu ma avantajeaza.  Prefer sa imi arat silueta de 40+ in pantaloni scurti chiar daca pe ici pe colo scartie.

 

Prietena mea supraponderala, cu fundul mare cat casa poarta numai pantaloni pentru ca asta o avantajeaza. Ii atarna pielea pe brat si umbla cu maneca lunga - ca se vede urat - si numai ea stie cat se chinuie si cat de cald ii este.  Nu a mai fost de 15 ani la mare.

Si pentru ce?



#20
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 10:49

Hai mey...ca majoritatea femeilor plinute au probleme,"se rod"intre picioare,purtatul rochiilor,a fustelor devine un cosmar...

 

Clar un panatalon racoros de bumbac sau in...nu are aceleasi inconveniente ,ca o rochie sua o fusta!

In sfarsit cineva care intelege!

 

Si eu inca nu ma "rod" intre picioare, dar in fusta si rochie transpir, imi sta corpul ca intr-o cuva, ca intr-o baie de abur si incepe transpiratia sa-mi curga pe partea interioara a pulpelor, se scurge incet si gâdilicios pana la glezne.

Si daca stau la o terasa picior peste picior sau cu picioarele apropiate (ca nu se cuvine sa stau cu ele desfacute,  nu?) e doar o usturime.

 

Nici daca as fi mama celulitei, mama pieilor atarnand n-as purta rochii.





Etichetat si cu moda, stilist, 40 de ani

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -