Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina ( 47 )


199 raspunsuri la acest subiect

#191
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 20:30

blueeyes[pup] speram din tot sufletul ca vom primi vesti bune.

vad ca mai ai doua zile pana la testare.iti ti pumnii sa fie cu ochisori[copil]



Cristina in asteptarea mormolocului[amoras]



#192
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 20:38

Buna dragele mele!
Eu am venit de la serviciu si ma pun sa fac curatenie in baie...[xx(]
Va scriu mai mult maine, am intrat doar sa va salut si sa va spun ca in sfarsit mi-au raspuns cei care imi finanteaza proiectul la care lucrez acum, nu accepta amanari in caz de bebe. Nu stiu ce-o sa fac, astept sa vina sotul sa ma consult si cu el si sa vedem ce decizie luam...In septembrie cand m-au anuntat ca imi aproba finantarea eram in al 9-lea cer, dar acum...nu stiu, mi se pare incorecta atitudinea lor. Pana la urma nu e decat un proiect si voi mai putea obtine altele...Ma hotarasc saptamana aceasta oricum, daca voi continua sau daca renunt la el si ma concentrez la bebe.
Va pup!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#193
Buterfly_Sim

Buterfly_Sim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 22:14

musettepink; Michelle81; Irda; dan_ny; carminabulina; Pepsi - multumesc mult de incurajari [pup]
miha74 - nu mi-au facut nimic desi am intrebat, mi-au zis ca nu e cazul. Au zis ca daca embrionul are o eroare genetica organismul il repinge. Nu stiu ce sa mai zic. Aud atatea lucruri... Acum ma duc la Cezara Bucur pare sa e un medic care se impplica. E fff ocupata dar isi face timp sa imi explice una alta. Mi-a dar curaj. Luna asta m-a pus sa ma dau pe burtica cu oestrogel 4 sile in perioada de ovulatie si am facut si o injectie cu prenil in a4a zi. Acum astept sa trec de sapt asta poate poate. Voi stiti ceva de ea?[floare3]

Simm

#194
Buterfly_Sim

Buterfly_Sim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 22:28

Buna pusichet,
imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat. Fii tare. O sa fie bine pana la urma.
quote:
Originally posted by pusichet

salut
pe citeva dintre voi va stiu, mai ales pe liana care e un exemplu pentru mie, care gindeste optimist tot timpul.
de ce vin si eu pe la voi?
pentru ca miercuri seara am avut de suferit un chiuretaj, pentru ca ramese resturi si de la avortul spontan din august si de la sarcina care am pierdut-o acum in octombrie.
am fost foarte traumatizata dupa chiuretajul asta, mai ales ca mi-a dat placenta lui bebe acasa, asa e medicul asta iti da acasa sau iti arata ce a scos.
mai rau a fost ca nu a prins anestezia, de fapt mi-a bagat numai jumatate din anestezic ca mi se facuse rau si apoi mi-a administrat calciu, si cum nu a prins anestezia am simtit tot.
nu mai vreau sa trec prin asa ceva, e foarte traumatizant.
acum am scurgerile de dupa interventie, iar saptamana viitoare incep sa fac o serie de 6 instilatii.
pupici
o zi buna

ana maria

in curind[gravi]




Simm

#195
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 23:47

[hopsieu]Buna seara dragi fete! Am lipsit zilele astea ca nu prea am stat pe acasa, asa ca acum ma pun sa citesc din urma, sa ma pun la curent.Pana atunci, va [pup] pe toate si va [grup].









Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#196
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 01:03

Teo off cu rudele astea, greu tare sa o scoti la capat...Poate reusiti totusi si scapati fara sa le mai dati bani in plus fata de cat au sa va returneze, iar asat nu inseamna sa fii rea, ci doar sa te gandesti la voi si bebicul care va veni, DD nu se amesteca in treburi din astea...Sa stii ca m-am distrat cand am citit de "aventura" borcanului de muraturi [:-)))]. Cu celelalte chestiuni, incearca sa stai cat mai calma si sa lasi stresul deoparte, indiferent de gandurile care te framanta, lasa trecutul in pace, ai grija de [baiat] din burtica, el simte orice simti si tu, bucurie, tristete, nostalgie, neliniste, stii bine, asa ca....[pup]

kossir ma bucur ca ti-ai mai revenit si ca esti mai optimista, iti tin pumnii sa nu mai ai nici un motiv de neliniste si sa ne anunti curand cele doua asteptate II si sa fie bine.[pup]

danangie ma bucur pentru ca ti-ai vazut samburelul la echo, ma [ruga] sa fie bine totul si chiar daca ai stari de ameteala si greata, [bebic]-ul sa fie sanatos, tu la fel si sa va intalniti sanatosi amandoi, peste 7 luni si in pic (sper ca n-am gresit numaratoarea).[pup]

consi ma bucur mult pentru apropiata cununie, cu siguranta o sa deosebit si o sa ramana un eveniment foarte placut si frumos al vietii voastre [nunta], cu atat mai mult cu cat o sa fie mai nonconformista.Cum a fost la medic? [pup]

musette stiu ca ai fost la medic si te simti in ceata, de ce nu incerci totusi sa mai ceri si o alta parere? [pup] si incearca sa te linistesti, ca poti gandi mai clar problema, daca exista.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#197
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 01:06

Michelle [pup].

baby tin pumnii stransi pentu maine, sa iei carnetul.[pup]

Irda figura esti cu "bobinatul", o sa tin minte expresia, ca mi-a placut taaare [:p].[pup] si spor la muraturi si afumaturi, dar si odihna pe masura.

Flavia cum e cu AquaGym, te-ai mai relaxat? Sper ca prin asta, daca tot reusesti sa mergi acolo, sa te mai destinzi si sa fii mai linistita. Ii place la David? [pup]

dan_ny am auzit si eu de aparatul asta si parintii mei chiar au si fost investigati prin metoda asta si cel putin in cazul lor, nu a gresit. Te asteptam cu vesti bune si tinem pumnii sa iti iasa bine toate analizele [pup].

Buterfly_Sim imi pare tare rau ca ai ajuns in grupul asta, datorita unei experiente triste, prin care din pacate au trecut majoritatea fetelor de aici. Durerea, o sa se mai atenueze poate, dar amintirea o sa ramana mereu in mintea si inima ta. Trebuie sa incercci totusi sa treci peste si sa mergi mai departe, chiar daca frica va incerca mereu sa te tina in priza, e normal sa simti asta, dar totusi nu-ti pierde optimismul si speranta ca data viitoare va fii totul bine pana la momentul (si nu numai) in care bebe va da fericit din manute in bratele tale.[pup]

IreneCAM [pup] si poate ca atunci cand o sa fie momentul, cei raspunzatori cu "fraiele" proiectului, sa fie mai ingaduitori.

kitzy [pup] pe burtica cu orice o fi, nu conteaza decat sa fie sanatos.

Irda [pup].

c.myry cum a fost la medic, ce face bebe? [pup]

catty imi pare rau ca la tine e situatia asta....fii tare si incearca sa te linistesti, noi suntem aici, alaturi de tine, nu dispera draga mea, ca nu te ajuta cu nimic. Scrie cand poti si te simti in stare si noi o sa te ascultam, oricand e cineva aici care are o vorba buna pentru cine are nevoie si numai.[pup]

carmina ce dulce pupic si cand ma uit, cine era? Tu [pup].O sa fie bine, ai sa vezi.

andreea16 saru'mana pentru urare, speram si noi sa gasim locuinta mai repede, dar vad ca pe masura ce trece timpul, tot explodeaza preturile, de parca ar creste pe sarma in baie (he,he,he ce bine ar fii [:-)))] ),iar pe soacra, nu o mai bag in seama de vreo doau saptamani, iar maine deja pleaca, asa ca bye, bye.[pup]









Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#198
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 01:24

Ninia tu ce mai faci? Felicitari pentru aniversare [bis], la cat mai multe si fericite de acum in colo. Pe cand cununia, ca stiu ca si tu esti cam pe linie cu consi, va pregatiti de eveniment fericit, care sigur ca va fii urmat si de multe altele.[pup]

pusichet offf, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa experienta...Iti doresc sa te refaci cat mai usor si cat mai repede, iar apoi sa fii fericita posesoare a unui test +, urmat de un bebel sanatos si mancacios.A, si era sa uit, sa nu-ti pierzi optimismul si speranta.[pup]

blueeyes tin pumnii sa fie cu noroc luna asta [ruga].Eu sunt bine, astept sa vina uratii peste vreo saptamana si ceva, sa mai fac niste analizutze .[pup]

mcrissa sanatate surorii tale si tie si un [bebic] in burtik, cadou de la [aho].[pup]

slimatei sa ne zici cand sa incepem galeria, da? [pup]

Liana [pup] multi si numai bine.

miha74 merci si [pup], sper sa gasim una si buna si sa fie ok.

alinushca nu mai zici nimic, ce mai faci? [pup]

irinabobe [pup].

cristina26 [pup] tie si puiutzei tale, uita-te mereu la ea si sigur o sa-ti treaca toate starile de deprimare.

jojo_miha taaare frumusica domnisoara ta, e o dulce.[pup]



Va [pup] pe toate si va [grup], aveti grija de voi si sa avem numai vesti bune.









Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#199
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 03:05

Dragelor, avand in vedere ca baby_r7 e in mari pregatiri pentru examenul de carnet, mi-am permis sa deschid eu doar de data asta capitol nou. Sper ca nu am suparat-o pe baby si ii tinem stransi pumnii la examen.[pup]





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -