Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015(Capsunele de iunie 2015)...Au mai ramas mai putin de 3 luni...-CAP.7

sarcina iunie 2015 burtici

573 raspunsuri la acest subiect

#481
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 13:39

Janin din pacate asta e realitatea cu petele. Am citit foarte mult despre ele, am mers la medici...nimic nu a functionat. DAR daca ai mare grija non stop (crema de protectie solara 50+ de calitate, palarie la soare puternic) si folosesti si creme care trateaza petele (ti-am zis ce a functionat la mine) poti totusi sa le tii sub control (sa dispara iarna si sa le poti masca cu fond de ten vara). E oribil sa nu mai poti sta cu fata in soare, mie imi place foarte mult sentimentul...dar asta e. Eu am de primavara pana toamna tarziu crema de protectie in geanta si ma dau cand ies in pauza de masa de exemplu.

Mie mi-au iesit cu cateva luni inainte de nunta... [batcap]



#482
bitza037

bitza037

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.468 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 14:50

neata fetele [flo2]

ce de burtici super am vazut, [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  Taspic,An ca si Cata(sper ca am retinut bine, ca mesajul l-am inceput dimineata si acum l-am scris ca a trebuit sa plec)



#483
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 20:20

Bitza mereu pe fugaa [balcon]  

Nici macar nu ne-ai povestit cum a fost la Disney...ne-ai salutat din mers si gata..

 

Slava Domnului nu m-am patat deloc..sunt fericita ca i=nici buricul nu mi s-a "expandat" [:D]

 

 

Cine stie pana cand se depun concediile medicale???

 

Mie vineri mi l-a eliberat si nu stiu daca e musai sa il depun pana la sfarsitul lunii sau il pot duce si mai tarziu...



#484
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 28 aprilie 2015 - 20:22

Inca ceva..am vrut sa comand de pe bebetei.ro niste produse  , dar am vazut ca nu trimit cu ramburs...Ce alte site-uri mai stiti asemenatoare sa fie cu cel mentionat?



#485
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 07:08

Fetelor, in legatura cu celulele stem eu nu sunt hotarata 100%, dar 80% ma gandesc ca nu o sa recoltez.

Nasa mea de cununie e medic, acum si-a botezat al doilea copil si a zis ca nu a recoltat la niciunul. Mi-a expus toate motivele ei (fara sa incerce sa ma convinga de ceva). Mi-a zis ca recomanda totusi recoltarea unde s-au constatat probleme la dublu sau triplu test sau unde exista istoric de boli genetice in familie.

Inca o informatie aflata de la un angajat Blood cord center: firma e in faliment si concediaza oamenii, probele stocate deja si contractele vor fi preluate de catre Biogenis.



#486
Cata04

Cata04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 07:49

Buna dimineata burtici!

 Noi am fost ieri la dr. Ne-a luat proba pentru secretia vaginala. Urocultura, sumarul de urina si anticorpoi au iesit bine. Bebita e mai mic cu 4 zile si are 2270 g, s-a mutat in pozitie craniana. E bine. Durerea mea de sub coasta dreapta se datoreaza fibromului de acolo. De aceea a spus ca e posibil sa trebuiasca sa facem cezariana, mai ales ca am Rh-ul negativ si pot pierde si mult sange. Bineinteles, daca exista posibilitatea sa mergem pe natural asta va fi prima optiune. Am ramas putin surprinsa ca mi-a zis de cezariana, pentru ca el trage foarte tare spre nasterea naturala. Era usor ingrijorat de acel fibrom care s-a marit, a scris pe hartie 4 semne de exclamare dupa fibrom.

Mi-a spus ca cele 15 kg pe care le-am luat sunt multe si ca media e de 12kg. M-am cantarit pe cantarul lui si fata de luna trecuta cand am fost la el aveam 1,8 kg in plus. Iar bebita e mai mare cu un kg fata de acum o luna. Deci, un kg al lui si 800 de grame ale mele. Si totusi am fost in a opta luna. Nu il inteleg.

Zi frumoasa fetelor! La Piatra Neamt e foarte urat.



#487
Taspic

Taspic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 08:04

Cata, si mie mi-a spus doctorita ca ar fi trebuit sa iau 15 kg toata sarcina si acum ma rog sa nu depasesc cu prea mult 2 pana la sfarsit. Pe de alta parte s-au pus uniform, o parte din ele cred ca sunt si de la retentia de apa care e mai evidenta acum. Eu nu-mi mai fac asa multe griji in privinta asta; o sa ma preocup dupa nastere  [:)]



#488
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 08:09

Si eu am luat deja 15 kilograme, dar acum nici sa ma pun sa tin cura de slabire nu pot  [batcap]  Am trecut de o saptamana pe salate la pranz, miscare fac din saptamana 20..mai mult nu stiu ce as putea face.



#489
bitza037

bitza037

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.468 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 08:55

neata [flo2]

 

Ancule, am vrut sa scriu cate ceva de la Disney, dar daca nu m-a bagat nimeni in seama, am zis sa nu ma pauc eu sa povestesc sa plictisesc pe aici.Dar o sa scriu cum am putin timp liber.

 

 

Ieri am fost pe fuga cu motivatie- ca a fost ziua mea si nu am reusit sa va cinstesc [:)]  [:)]  [:)]  [:)]  [cit]  [cit]  [cit]  [papica]  [papica]  [papica]  [pepsi]  [pepsi]  [pepsi]  [pepsi]  [pahar]  [pahar]  [pahar]  [pahar]  [pahar]  [pahar]  [pahar]

 

Carla multumesc din suflet pentru informatia cu Cord Blood center, si eu sunt intr-un mare dubiu. La buburuza am recoltat si le am depuse la cord. Chiar nu stiu ce sa fac????o data zic ca recoltez, dupa aia ma razgandesc......

 

revin ca acum trebuie sa plec [flirty]



#490
AMPHYBYA

AMPHYBYA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 10:13

Neata burtici frumoase !





Etichetat si cu sarcina, iunie 2015, burtici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -