Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie 2015)

mamici gravide decembrie 2015 sarcina

476 raspunsuri la acest subiect

#51
andr7

andr7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:22

Gata, am fost la dr. E totul bn. Bebe are 4-5 sapt si suntem f fericiti . Ne.a chemat sapt viit sa.i ascultam bataile inimii. Va pup



#52
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:46

Felicitari  [bis]



#53
andr7

andr7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 20:38

Felicitari [bis]
z

 

 

 

 

Multumesc!



#54
IrinaGeo87

IrinaGeo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 20:59

nu avem inca mamicute de Decembrie?

Buna,

 

Ma numesc Irina iar de curand am aflat ca voi fi mamica. Este prima sarcina.

 

Bebe are cam 7 saptamani.

 

Spuneti-mi, va rog, la 7 saptamani ce ar trebui sa se vada pe ecografie ? La ecograf mi s-a spus ca bebe e micut, are 0.9 cm si ar trebui sa aiba 1 cm si sa fie dezvoltat embrionul.

 

Sa imi fac griji? Refac ecografia joi/vineri, saptamana aceasta.

 

Sarcina usoara mamicilor!



#55
byalex

byalex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 23:59

Buna viitoare mamici! Eu sunt Bianca si voi fi de asemenea mamica in decembrie. Primul test l-am facut duminica trecuta  (in ziua de Paști ) si a iesit pozitiv  (digital, imi arata ca am 4-5 săptămâni). Noi am considerat ca a venit iepurașul! !! Data calculata e 15-16 decembrie (deci va veni si un Mos Craciunel). Sunt la prima sarcină, deși acu 3 luni am avut un avort spontan la 4 săptămâni, care mi'a luat mult din entuziasmul pe care ar trebui sa il ai la prima cea mai minunata experiență din viata unei femei. In ianuarie, avortul s'a produs la 3 zile dupa ce am aflat ca sunt însărcinată..stiu ca nu ar fi trebuit sa fie asa traumatizant data fiind scurta durata in care s'au produs evenimentele, dar credeți'ma...acum nu am mai avut același entuziasm..de frica!! Sper sa fie totul ok..Am făcut analizele Beta hcg, care s'au dublat normal la 48 ore, am facut si o eco transvaginala, dar nu s'a vazut nimic inca. Acum am 6 săptămâni. Ca si simptome...sanii sunt foarte sensibili si dureroși la atingere, am ușoare dureri abdominale  (asemănătoare cu cele pre menstruale) dar mai intense in partea stângă. ..Grețuri nu am avut deloc...insa mirosul mi s'a dezvoltat maxim! 

Acid folic iau de 3 luni, imediat dupa prima pierdere. ..probabil o sa ma duc maine sa îmi cumpar si alte vitamine care am vazut ca sunt recomandate.

Desi nu sunt mandra sa spun asta, inca fumez, dar țigară electronica...credeți ca e mai dăunătoare decat cea normala?

Va pup si va doresc tuturor o sarcina ușoară! Aștept sugestii si pareri si revin cu rezultatele de la eco care e programată pt săptămâna viitoare 



#56
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 10:23

Buna fetelor, sa fie intr-un ceas bun! Sarcina usoara si bebei sanatosi!  [flo2]

 

Irina eu prima ecografie transvaginala am facut-o cand sarcina avea 6 saptamani. S-a vazut o bobita mica alba care avea o bobita si mai mica si mai alba ce batea repede. Astea au fost singurele amanunte care au putut fi vazute la acea varsta.

 

Byalex si eu am avut un avort spontan inainte de primul copil. Se pare ca sunt relativ normale. In principiu nu ai de ce sa-ti faci griji. 

 

De cate ori va puneti intrebari si va faceti griji referitor la sarcina, amintiti-va un lucru: STRESUL ESTE CEL MAI MARE DUSMAN AL SARCINII!

 

Este adevarat ca este usor de spus ca trebuie sa stam linistite si relaxate insa imposibil de facut (eu as fi fost in stare sa fac zilnic eco sa vad daca totul decurge cum trebuie). Incercati totusi sa va controlati si sa aveti incredere in corpul vostru si in minunea ce creste in voi. Avem parte de destui agenti de poluare ca sa mai adaugam si noi un stres excesiv.

 

Deci, sarcina usoara si bucurati-va de minunea ce creste in corpul vostru!  



#57
andr7

andr7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 12:54

Asa este andr7 ei sa fie sanatosi ca noi trecem peste toate. Bine... acum sa fiu sincera... la cum s-au adunat toate simptomele la mine si am o stare generala de rau, abia astept sa nasc [:)] nu mai pun ca fiica mea ma intreaba in fiecare zi daca mai e mult pana vine bebe [deziuata] Abia astept sa-mi tin bebelul in brate [:)] Voi cum va mai simtiti?

 

Apropo de fiica ta, e o frumoasa! Si eu sunt tare nerabdatoare sa.l tin in brate!



#58
andr7

andr7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 12:58

Bun venit, fetelor! E f placut sa imparti emotiile cu cineva care sigur te intelege . Numai daca esti in aceeasi sit poti intelege.



#59
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 20:40

Multumesc de compliment andr7  [pup]  Si cum "orice cioara isi lauda puii", mai e si balerina  [:D]

 

Da este extraordinar sa poti impartasi sentimentele si senzatiile cu cineva care trece prin aceleasi lucruri si care iti poate oferi sfaturi, sugestii, idei, chiar si un umar pe care sa-ti versi amarul atunci cand ai o depresie din cauza hormonilor. Lucruri pe care doar o alta gravida le poate intelege,



#60
Albinutzzza

Albinutzzza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 09:58

Buna, fetelor!

 

Saptamana trecuta am fost la eco. S-a vazut foarte bine, bate inimioara.

A venit si fiu-miu cu mine si a fost mega extaziat ca l-a vazut pe bebe.

Vreau sa nasc tot la Filantropia, cu dl doctor Florin Popescu.

M-am programat pentru dublu test si morfologie.

 

Sarcina usoara tuturor! :*





Etichetat si cu mamici, gravide, decembrie, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -