Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Decembrie 2015 (Minuni de Decembrie 2015)

mamici gravide decembrie 2015 sarcina

476 raspunsuri la acest subiect

#31
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 11:30

Buna dimineata . Cat au costat analizele?

Mare parte din ele se fac gratuit la medicul de familie sau cu trimitere. Singura analiza pe care trebuie sa o platesc este Complexul Torch care costa intre 350-400 lei si poate fi facut doal la clinicile care au laborator.



#32
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 11:33

Buna, viitoare mamici! Eu sunt Andreea. Sper din suflet sa primesc confirmarea luni ca e totul bn ca, am fost sapt trecuta la doctor si nu se vede la ecograf inca. Mai am un baietel de 3 ani si mi.as dori sa.i fac o surioara. E binevenit si daca e baietel. Doamnw.ajuta! Sanatos sa fie, ce.o da Domnul. O sa revin cu vesti.va pup

Bine ai venit si sarcina usoara.

La mine nu s-a vazut nimic la ecografia normala desi aveam 6 saptamani. S-a vazut insa la cea transvaginala. Asa ca pentru linistea ta si ca sa afli raspunsul dorit, fa direct ecografie transvaginala.



#33
anomyys

anomyys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 20:35

Buna mamici si burtici:* Cu bucurie in suflet revin pe acest forum,cu aceleasi emotii ca si acum 2 ani cand a venit pe lume piciul meu.  Ieri dimineata am facut si eu testul si minune s-a prins din prima luna fara protectie. Bucurie si ectaz la un loc la cote maxime.  La control nu am fost si nici nu ma duc pana luna viitoare,vreau sa se vada la eco bine. In rest sunt mai ametita ca la prima sarcina(sentimentul unui pahar de bautura) si senzatia de oboseala plus ceva greturi usoare,fara varsaturi. Va pup pe toate,va diresc sarcina usoara...si sa auzim numai de bine de noi si de burtici...pupicei



#34
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 07:28

Bun venit anomyys si sarcina usoara!



#35
anomyys

anomyys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 13:31

Multumesc mult! Sarcina usoara tuturor mamicilor



#36
enadera

enadera

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 15:00

Buna fetelor  si Hristos a inviat ! Ce mai faceti? eu ma simt dubios de bine. Nu am greturi deloc ! Oare mai apar ?  nu ca le astept dar sper sa fie totul ok! 

Nici eu n-am deloc greturi, doar abdomenul ma deranjeaza cateodata, mici dureri scurte, ca si cum ar veni CM, am citit pe undeva ca pana la sapt 7 se dubleaza dimensiunea uterului si pana la sf se mareste de 1000 ori, la primul copil.

aici: http://reclama mascata/sarcina/saptamani-sarcina/Saptamana-7-de-sarcina-a4050.html

Deci stai linistita Ioana, greturile nu sunt dovada a nimic, 3 colege de la birou, n-au avut nici o greata toata sarcina si au nascut copii sanatosi si frumosi :)



#37
bluekidoo

bluekidoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 19:38

La prima sarcina nu am avut deloc greturi, doar arsuri. Acum nu am arsuri insa toaleta este cea mai buna prietena a mea. Tot ce mananc dau afara...  Toate simptomele sarcinii sunt reactii de adaptare ale organismului la fiecare sarcina in parte. Dar in momentul in care sarcina evolueaza normal iar voi nu avezi simptome, considerati-va norocoase, aveti o sarcina usoara. [flo2]



#38
Rebeca_pukka91

Rebeca_pukka91
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 aprilie 2015 - 14:02

Buna sunt noua!!miam facut doua teste Si amandoua au iesit pozitiv!!!acum astept sa ajung in Tara pe 25 apri si sa ma duc la doct!!!am emoti imense!!mai am un baietel de 3 anisori !!



#39
angelo27

angelo27
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 aprilie 2015 - 08:50

Buna dragele mele! Si eu sunt o viitoare mamica de decembrie si mi sa parut interesant sa va urmaresc postarile ! Eu sunt la a doua sarcina care este total diferita de prima! Va doresc sa aveti sarcina usoara!



#40
adelynav1

adelynav1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 18 aprilie 2015 - 18:24

Buna,mămicilor.Ieri mi am facut beta Hcg si mi a ieșit 60000 la 6 saptamâni si aproximativ 2-3 zile.voi ce valori ați avut in aceasta perioada? 





Etichetat si cu mamici, gravide, decembrie, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -