Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Pe Ghetar se poarta Martisoare!


634 raspunsuri la acest subiect

#161
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:44

Miha [:)] Marcia o sa ii trimita poze Silviei...a pozat si biletele ieri (au ajuns) si le-a postat mai peste tot...mi-a facut capul calendar cu evenimentul asta  [batcap]

nemtii au scos si o revista : Starstube (despre youtuberi); am cautat-o azi la chioscuri, dar nu am gasit-o; mai am doar o sansa, la benzinaria de langa noi...

 

Masina are pret bun, insa eu una as verifica-o la un service...pt a evita surprizele neplacute...bafta multa...

 

Azi ma simt obosita...diseara ar trebui sa merg la patinoar cu team-ul (vreo 35 de persoane), dar nu am nici un chef...cred ca zic pas...as putea sa o iau si pe Marcia...e doar la 10 min de mine, dar tot nu ma atrage...

 

Eu ma rog de Marcia sa manance dulciuri...mai nou i s-a pus pata pe Nutella... mananca dimineata cu croissant si lapte...clatitele ii plac, dar goale...mai iau si eu dulciuri din cand in cand, dar zac in sertar in general si pana la urma le strang si le duc in Romania...



#162
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 16:13

ziua buna

trimit soare , mult soare si ceva caldura. yuhu!!! [pk]
pana termin de citit, ca mai am vre-o cateva pagini, eu pot veni pe 15 sau 16 la intalnire. pe 14 seara plec si ajung la miezul noptii, am sambata si duminica doua zile pline de liber, apoi luni vreau sa plec, pe 17 adica.
deci daca nu s-a stabilit inca, eu sunt la dispozitia voastra si ma pliez pe planurile ce le faceti. sper sa in intervina nimic, ca mai e cale lunga pana in august.


Kari, daca vii, sigur ne vedem ...eu, helbi, tu si JG. Astia sunt confirmati.

#163
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 16:25

eu nu pot veni la intalnirea din vara, suntem plecati in concediu in acea perioada.

in afara tarii, adicatelea.

n-am cum sa vin, doar daca se inventeaza teleportarea pana atunci. din turcia pana in bucuresti e o nimica toata, ma teleportez instantaneu [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#164
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 16:42

Rufus, inca se ma vinde si revinde o masina veche de 15 ani ?

Mie mi se pare foarte scumpa la cate par ca trebuie reparate ...m-am uitat de curiozitate aici la VW Jetta, ca Seat nu exista pe piata americana, si la vechimea si mileage-ul ala costa intre $600 si $1100, la dealer ...daca o fi adevarat ca la dealer e mai scump sau ca VW este intr-o categorie mai scumpa, atunci Seat-ul asta ar trebui sa fie intre $300 si $1000.

Cat costa asigurarea la o masina din 1999 ? La noi cu cat e mai veche cu atat e mai scumpa.

#165
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 16:46

Ah, pardon ...acum am vazut ca Seat e mai scumpa decat VW ...intelesesem invers.

Eu nu as lua-o ...mai bine o Kia noua decat o masina veche de 15 ani.

#166
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 16:48

Dar tu de ce cumperi asa ceva? Eu nu am dulciuri de astea in casa si niciodata nu am avut. Chiar ieri a fost e emisiune despre copiii care mainca junk food si erau si acolo parinti care se plingeau ca copilul fura din dulap, la care reporterul, care era dietetician de profesie a intrebat-o exact asa: "de ce cumperi asemenea dulcuciuri? E vina ta ca esti adult, nu mai da vina pe copil ca fura".


Nu cumpar eu ci barbatul ...

Mai, dar pana la urma, trebuie sa traim in extreme ? Adica nimeni din familie sa nu puna un dulce in gura, ca fura Alex si mananca noaptea ???

#167
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:03

Miha, ne-a mirat si amuzat faza cu 35 de proprietari :)).

 Sotul spune sa iei un barbat care se pricepe si sa va mai uitati o data la masina, inainte de-a o cumpara. Macar sa nu aiba defecte ascunse pe care urechea unui sofer priceput si care stie sa se uite sub capota dupa alea-alea sa le poata detecta sau macar sa stie ce sa intrebe.

 Daca e asa mare cerere, o s-o puteti vinde repede, la o adica, dar sa nu apara surprize prea repede si sa aveti ce vinde, fara sa faceti si voi mari investitii la ea.

 

Eu am bronsita. Nu raceala, muci, febra, dureri, ci doar o tuse care s-ar vrea incarcata, dar ma chinuie pana se desprinde chestia aia de pe bronhii. Iau Sinupret. Nu se recomanda altceva, decat rabdare si odihna, hahaha... Buna poanta. Mai ales [fri] la partea cu repaosul.



#168
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:04

Eu in 2007 parca, am facut un accident. La un stop, masina din fata mea, o Honda veche de 12 ani, a pus brusc frana si m-a luat prin surprindere. Aveam viteza foarte mica, ca ma apropiam de stop si eram in franare ...am bushit-o in spate si am impins-o in masina din fata. Eu si masina din fata, un Jeep Cherokee, nu am avut nimic, mai dar nimic, nimic ...nici bara nu mi s-a indoit nici mie, nici Jeep-ului.
Stiu sigur pt ca a venit politia si l-a intrebat pe ala cu jeep-ul daca are nevoie de vreo reparatie, sa claim la asigurarea mea ...s-a strans lumea si au inceput sa caute punctul de impact pe bara aluia ...ca poate aici, ca poate zgarietura asta si in final au zis ca nu au ce sa ceara.

Honda aia a trebuit sa fie tractata din strada si ulterior casata ...va spun, parca ar fi fost facuta din carton ...

De atunci am ramas cu ideea ca mai bine o masina noua si mare ...dar e drept ca pe la noi sunt multe masini mari, poate de aia nu e asa de sigur in cele mici.

Editat de buflea, 26 februarie 2015 - 17:06 .


#169
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:05

Dubla

Editat de buflea, 26 februarie 2015 - 17:05 .


#170
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 17:34

Sub cheie, buflea. Unele kestii stau cu lacat...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -