Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Pe Ghetar se poarta Martisoare!


634 raspunsuri la acest subiect

#151
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 14:43

Asta e masina
http://m.blocket.se/...on_58879228.htm
Am uitat, la plecare a zis ca o lasa la 14 500.

#152
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 14:45

Pai la verificarea anuală din cate stiu eu, îți spune asta, Otilia. A lui verificare era in alb, am văzut-o, adica nu trebuie nimic schimbat. Ma intreb de ce schimba cureaua atunci?

#153
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:00

Rox, multumesc.

 

Miha-s, Pentru Diana e perfecta. Marca, motorizarea sunt ok, starea tehnica zici ca a fost certificata. Ma gandesc ca la voi nu se da spaga sa treaca de revizie orice rabla periculoasa. Masina second este o loterie oricum, asa ca nu prea ai la ce sa te uiti si sa vezi asa, din avion.

Trebuie sa stii ca daca schimbi cureaua de distributie, de obicei se schimba si rolele presoare (pe care sta intinsa cureaua). De asemenea, fara a fi obligatoriu, in acelasi timp se schimba cureaua de alternator, au cam aceeasi viata, cu role si pompa de apa. Cum spuneam, nu-i obligatoriu. Dar rolele de la distributie mi-e teama ca se schimba.

Un singur lucru tradeaza un motor obosit: sa nu picure ulei sub motor si sa nu scoata fum gros (adica sa consume ulei, ceea ce inseamna ca motorul trebuie segmentat.

Deci eu zic ca daca functioneaza toate cele pe ea, electrica, ventilatia, motorul are zvac si nu scoate fum, nu mai astepta ca 1500 euro sunt bani putini.

Probabil ca o sa schimbi repede placutele de frana, poate bateria, poate ceva pe la suspensii...dar daca nu "cloncane" nu-i musai. Dar nimic important, sper.

Nu stiu daca stii povestea primei masini a Torei...dupa ce si-a luat carnet, i-am luat o masina pe care sa sofeze linistita ca poate s-o hartaneasca, s-o zgarie...a fost un Tico (aici eu n-am prea stat linistit...dar asta e altceva) care a circulat exclusiv la neveste ce-si luau carnetul si nu primeau masina familiei sau le era frica sa o conduca. Nici macar nu stiu cati km avea (adica cate sute), era ciupita peste tot (decent), papa si ulei (fumul din spate era martor...) dar era sprintena, mica, nervoasa, iti faceai treaba cu ea. A costat 1500 euro (era alta piata atunci) indiferent la a cata revanzare era. Tora a ciocanit-o pe toate partile, a proptit-o in pom, a ras burlanele din curte, s-a suit pe un butuc de vie de au dat-o jos pe brate...si a vandut-o cu ochii in lacrimi doar pentru ca alta nevasta batea din picioare de nerabdare s-o ia. Si trecuse un an, aveam trei masini, una o astepta deja...cea in care merge acum.

Asa si cu Diana: o ia, o foloseste si o da mai departe dupa ce experimenteaza totul.



#154
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:06

E VORBA DE SIGURANTA COPILULUI SI A CELORLALTI DIN TRAFIC.Scuze caps-ul....eu n-as lua-o

#155
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:11

Ma intreb de ce schimba cureaua atunci?

 

Inspectia anuala nu "cauta" la curele.

Alea se schimba la un anumit numar de km. Ca si filtrele, uleiurile, antigelurile, lichidul de frana...

Probabil ca are nr. de km la care se schimba.

Carte service are?

Din cate stiu eu, Seat este o marca cu siguranta maxima. La categoria ei, este mai scumpa decat VW, desi este o divizie a VW.



#156
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:18

ziua buna

 

trimit soare , mult soare si ceva caldura. yuhu!!!  [pk]

pana termin de citit, ca mai am vre-o cateva pagini, eu pot veni pe 15 sau 16 la intalnire. pe 14 seara plec si ajung la miezul noptii, am sambata si duminica doua zile pline de liber, apoi  luni vreau sa plec, pe 17 adica. 

deci daca nu s-a stabilit inca, eu sunt la dispozitia voastra si ma pliez pe planurile ce le faceti. sper sa in intervina nimic, ca mai  e cale lunga pana in august. 



#157
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.261 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:30

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Ma deranjeaza ca fura in primul rand ...in sertarul in care am gasit mentosanele mai era o cutie de guma de mestecat si niste pungi goale de gummy bears ...

 

Si e bine sa ramana cu mancarea aia pe dinti toata noaptea ???

Dar tu de ce cumperi asa ceva? Eu nu am dulciuri de astea in casa si niciodata nu am avut. Chiar ieri a fost e emisiune despre copiii care mainca junk food si erau si acolo parinti care se plingeau ca copilul fura din dulap, la care reporterul, care era dietetician de profesie a intrebat-o exact asa: "de ce cumperi asemenea dulcuciuri? E vina ta ca esti adult, nu mai da vina pe copil ca fura".



#158
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:36

Uh Julia, limbi străine vb pentru mine :)). Am fost deja si am incercat-o, am mers distanța scurta, cu viteza mica :(((. Nu m-am uitat la nimic din ce zici, usch de ce n-am întrebat inainte?
Masina e un Seat Leon, are 220 000, a fost condusă pe distante lungi, naveta din St in suburbii. A avut 6 stapâni :).

 

am intrebat sotul. A zis ca 6 e cam mult, ca fiecare a avut sau n-a avut grija de masina in stilul propriu...



#159
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:40

Ieri au fost la noi Brit Awards, un fel de Grammy award, inca de la inceput ni s-a spus ca madona va cinta la sfirsit, suspansul se acumula, la fiecare 10 minute iar ni se amintea cum madona va cinta... In sfirsit ii vine rindul, intra majestuios, cu o pelerina cu trena cu o gluga pe cap. In spatele ei barbati dezbracati la bustul gol ii tineau trena. Ajunge pe scena, suie vreo cinci trepte, incepe sa cinte, incearca sa-si dezlege pelerina, pelerina nu se dezleaga, moment in care cei ce tineau trena, trag de trena sa ne-o dezvaluie in sfirsit pe MAREA MADONA! Deoarece ea nu a reusit sa o deslege, au tras-o si pe ea odata cu capa, s-a dus de-a berbeleacul pina jos saraca, a fost penibil dupa atita asteptare!  Se mai intimpla...

 

http://www.theguardi...it-awards-video

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#160
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.261 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 15:42

 

Din cate stiu eu, Seat este o marca cu siguranta maxima. La categoria ei, este mai scumpa decat VW, desi este o divizie a VW.

La noi e mai scump VW. Noi tocmai am comandat un seat leon nou, vine la sfirsitul lui martie, de-abia astept. Noi am comandat-o alba.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -