Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 7 Pentru burtici hotarate si fortoase!

gravida 20015 buburuze aptilie

590 raspunsuri la acest subiect

#91
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 05:13

Mda, imi dau sea.a ca e posibil sa nastem cu altcineva fiind perioada cu Pastele. Eu sunt ingrijorata ca am de operat si ovarul si nu vreau sa fac interventie separata, plus ca ma ingrijoreaza ca nu m-a mai trimis la alt control pana la nastere. Macar daca zicea sa mai fac o ecografie de control. Poate ma duc eu de capul meu. Mai vedem. Acum ma duc la Fundeni, sper sa am mai mult noroc.
Pupici.

#92
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 07:37

Buna dimineata! Cristi76 parerea mea e ca totul e ok de aceea nu te-a mai chemat. Cum noi ne stresam din orice n-ar strica sa faci o eco, depinde de tine. Dia cum merge cu dieta? M-am mirat ca ne-ai enumerat pe toate, ai memorie buna spre deosebire de mine. In sfarsit am dormit bine .Pupici la toate burticile si sa aveti o zi cat mai frumoasa!

#93
deea1

deea1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 07:55

Neata burtici!
Haideti la cafea.
Nu stiu cum este la voi dar eu nu ma mai pot odihnii bine deloc, ma trezesc in fiecare noapte intre orele 2-5. Orice as face nu reusesc sa adorm. Seara nu ma pun in pat mai devreme de orele 22-23.

#94
deea1

deea1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 07:57

O prietena zicea ca asa cum te trezesti acum asa te vei trezi si cand se va naste bebelusul.

#95
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:08

Crsiti, Bellamia are dreptate, poate ca n-ar trebui sa te stresezi acum. daca existau probleme reale, sunt sigura ca te programau mai din timp sa urmareasca evolutia.

 

Bella, s-o crezi tu ca am memorie buna  [soricel]  Am stat cu prima pagina in fatza ca eram sigura ca mi-o iau pe coaja....Am memoria unui peste...cateva secunde. E si bine e si rau asa. Uite, pe deea am uitat-o spre exemplu  [batcap]  Inca nu m-am ramolit complet dar simt ca mult nu mai am.



#96
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:13

Buna dimineata burtici,
Azi primesc cafea dimineata si....
Incepem sapt 34!!!! Yupiii!!! Mai trebuie sa rezistam macar 7 zile, dar par dintr-o date realizabile..

#97
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:18

Buna dimineata burtici,
Azi primesc cafea dimineata si....
Incepem sapt 34!!!! Yupiii!!! Mai trebuie sa rezistam macar 7 zile, dar par dintr-o date realizabile..

[artif]

 

  [deziuata]  uraaaaa!!!!



#98
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:18

Cu dormitul noaptea e foarte rau, rulez cu grija de la stanga la dreapta, atenta sa nu imi prind tuburile de medicamente sub mine ca incepe sa beepaie aparatul respectiv sa nu imi smulg branula.
Cu memoria stau f prost...nu stiu niciodata ce vream sa va zic..nici voua, nici la sotul, nici la prieteni...etc
Cristi76, eu as lua legatura cu dr la care ai primit nr, sa te vada macar odata in perioada asta, ca e mai bine asa, sa fie controlul la 2 sapt.

#99
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:22

Bella, dieta merge 2 zile da, o zi ba....Azi am cedat la ceva dulce...cerealele cu lapte ale sotului. O luam razna daca nu manca din ele ca miroseau in toata casa. Insa nici ca mi-am masurat glicemia dupa. Vedem maine diminteata ce pagube am produs.



#100
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 08:51

Sunshine, felicitari pentru cele 34 de saptamani de sarcina.

Fetele va pup pe toata si memoria mea este undeva plecata cu pluta asa ca va rog sa ma iertati ca nu va pot pomeni pe fiecare in parte.

Dia cum a fost la ecografie? Ai fost luni?

Eu am fost de dimineata la Fundeni la dr. Uascatescu. Mi-a scos Aspenterul si m-a rechemat la control peste 2 saptamani, ca sa ma mai simt si eu bagata in seama de medici.

Problema mea este ca mi-a scos Upsavit-ul si mi-a spus sa iau in loc CeTeBe500mg. Am cautat prin farmacii si nu il mai au [smulgpar] Au doar varianta Imunity care are doar 300mg VitC si Zn. Nu stiu ce sa fac. De dr. U nu mai dau pana peste 2 saptamani. Sa iau asa varianta cu Imunity ? O sa o intreb pe dr. ginecolog ca trebuie sa o sun sa ii spun ce am facut la Fundeni dar mai astept sa nu fie prea de dimineata, astazi are program dupa-amiaza.

Ma bate si pe mine gandul sa imi fac programare la o consultatie la dr de inlocuit, sper sa nu se supere dr. mea, ca ea a zis ca nu mai e nevoie de niciun control.





Etichetat si cu gravida, 20015, buburuze, aptilie

Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - Ieri, 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • o noua minune

    Onyoana
    - Ieri, 19:14

  • Dulapul lui bebe

    Julix94
    - Ieri, 17:39

  • Am primit geanta bebelusului

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 15:56

  • Al treilea trimestru - saptamana 28

    IonIza
    - Ieri, 15:19

  • Al doilea trimestru - saptamanile 14 - 27

    IonIza
    - Ieri, 15:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -