Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Pe Ghetar. Cu capra...


661 raspunsuri la acest subiect

#641
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:14

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  hai ca eu merg razand la culcare. De bucurie ca nu esti antrenoarea niciunei echipe, normal! 

 

Som usor!  [hia]



#642
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:30

Pai, nu, nu, nu [:)]
Punem poze inainte cu +20 de kg si + 20 de ani si cand o sa ne vada lumea o sa fie toti "ooooh, dar ce tanara si slaba esti!!" [:D]
It's a matter of perspective [:D]

Mda, este si asta o strategie ...mi-e teama insa ca iese afishul prea mare, pe latzime doar, ca pe inaltzime ... poate-l mai lungim cu inaltimea ta, care sper sa fie mai inalta decat a mea.

Deci ? Iti caut si tie vreo ruta de mers pe jos, sau parca mai bine te-as pune pe tren pe tine ...ca parca berzele si legendele lor nu au intrat niciodata in aria ta de admiratie si/sau aspirație (blink, blink fac cu ochiul)

Editat de buflea, 24 februarie 2015 - 23:33 .


#643
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:45

Sunt in pat, placut obosita dupa Pilates [:D]

Buflea, eu si bustul meu amplu venim la intalnire. Abia astept sa ne cunoastem :)

Noapte buna fete si baieti, eu in discutia cu competitia nu ma (mai) bag, adevarul u ca u sunt din Deva, unde cuvantul de ordine e mnoah, what's the fuss? hihi



#644
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:51

Hahaha ....pai sa nu te bagi, ca eu lupt pe viata si pe moarte si nu as vrea sa pierd intalnirea ce mi-o promiti.

Sambata pe 15 august sau duminica pe 16 ? Bustul tau ce-ar prefera, cand e el asa mai prietenos ? - ranjet

#645
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:55

Bai, ma disperi ...nu ii spui mai textual "you suck" ...normal ca nu ii spui ... dar nici nu il lauzi ca a participat ...

 

Imi pare rau, dar pentru mine participarea la o competitie, fara scopul de a castiga este pierdere de timp ... nu inseamna ca trebuie sa castigi, da, e posibil sa existe concurenti mai buni ca tine ... o performanta mai slaba trebuie constientizata si recunoscuta ... dar trebuie sa pleci la lupta cu scopul de a castiga.

 

Eu cred ca resursele si ambitiile umane sunt rascolite in interactiunea cu ceilalti.

 

Saaaau, pentru cei pentru care e importanta competitia cu tine insati, atunci aceea sa-si aleaga challange-uri individuale, acolo unde sunt numai ei cu ei si isi pot iminge sau nu limitele, fara sa-i afecteze pe ceilalti.

incheiem cu [flo2] [flo2] [flo2]

avem alta opinie si e ok [:)]  eu nu is de acord cu atitudinea neutra, crezi copilul nu-si da seama ca daca parintele nu il lauda..., inseamna ca e dezamagit de el, deci prin atitudine ce sa inteleaga???? ca si eu ma pun  in pielea copilul ....parintele nu ma lauda nu ma incurajeaza deci.....=dejamagit parintele=sat la furat

 

si scuze ca te-am disperat [flo2]  acum lovita in orgoliu ma duc ...gata stau pe tusa nu mai scriu sa nu te disper



#646
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 23:58

Eu zic ca trebuie plecat de la definitia echipei ... echipele se formeaza pe baza de skills ...incerci sa amesteci subiecti cat de cat egali ca indemanare sportiva (in cazul nostru), pe care sa ii inveti - comunicarea, gandirea unor faze, jocul pe o pozitie, pasele, scheme de joc, increcarea de a patrunde in atac sau strategii de aparare ...eu nu zic ca trebuie sa joace perfect, dar trebuie sa existe o baza de plecare ... sa stie sa bata mingea de pamant, cand cu stanga, cand cu dreapta ...nu numai cu dreapta si cu stanga la spate ca in dansurile nemtzesti. Sa stie sa prinda o minge nu sa-i scape printre brate, sa se impinga pentru o minge nu sa se fereasca de ea cand vine o pasa spre ei ... nu inventez, vorbesc in mare cunostinta de cauza.

 

Cei care joaca pentru prima data, sunt bine veniti la antrenamente pana dovedesc ca pot intra in echipa ... sau intra intr-o echipa de valoarea lor, unde toata lumea fuge de minge cand se indreapta spre ei ...vor meciuri ...sigur, astia mai de linia a 2 a sa joace cu aia de linia 1 ...ca sunt mai buni decat ei si au multe de invatat. In timp ce astia din linia 1 joaca cu aia de la alte scoli ...

Imi pare rau Buflea, nu sunt de acord cu tine. Vorbesti de echipa formata din copii de 9, 10 ani. Acei copii au fost alesi pentru ca aveau aptitudini pentru diverse nivele, cu o baza de plecare pe care a vazut-o antrenorul specializat pentru asa ceva.

Nu vorbim de copii de 14 ani.

 

toti copii astia de 9-10 ani au dreptul la o sansa, la mai multe..

Sunt copiii, doamne dumnezeule!



#647
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 00:00

Ei na...Bello, soro, ma disperi si mai tare daca nu mai scrii. Cum sa numai scrii ? Tocmai tu, cea pe care o admir atat de mult ?

...ba sa scrii, ca fac tantrum ...

Editat de buflea, 25 februarie 2015 - 01:17 .


#648
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 00:02

Nu Viv ...copiii astia au ajuns in echipa pt ca s-au inscris la basket. Nu a fost nici o selecție, nimic.

#649
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 00:05

Deci ? Iti caut si tie vreo ruta de mers pe jos, sau parca mai bine te-as pune pe tren pe tine ...ca parca berzele si legendele lor nu au intrat niciodata in aria ta de admiratie si/sau aspirație (blink, blink fac cu ochiul)


In principiu, sigur ca da.. In realitate, cum zice bunica-mea, stai sa ajungem pana atunci [:)] Adica e prematur sa zic sigur da ori ba.. ca pana in august mai e mult [:)]



#650
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 01:20

Ei na...pai ma disperi si mai tare daca nu mai scrii. Cum sa numai scrii ? Tocmai tu, cea pe care o admir atat de mult ?

...ba sa scrii, ca fac tantrum ...

din disperare am facut prajitura Jamilei cheesecake trasformata in tiramisu [:)] Buflea te invit la o felie [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -