Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 4

bebelusi octombrie 2014 bobocei mamici

266 raspunsuri la acest subiect

#71
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 18:41

Caresse mi- am luat rochita de ceva timp este scurta din dantela , un roz prafuit , am vrut ceva mai simplu si elegant ! Emysa Sper ca sunteti mai bine cu somnul si v ati putut odihni , o mamica cred eu stie ea Ce e mai bine pt puiul ei Si pt ea ! Ellensas bafta cu noua afacere , ai ceva de alergat pt laboratorul de analize , socrii mei au o clinica medicala la noi in oras cu cabinete si laborator , eu acolo am lucrat pana cand am nascut , este frumos dar sunt multe acte , acreditari, controale ! Iti doresc succes !!

#72
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 18:47

Anda voi ce mai faceti ? Cum mai e bebe sebi ? Tot in greva ? Adriuta mi se par foarte interesante lucrurile pe care le spui tu , asa o sa fac Si eu cu diversificarea, o sa incepem la 6 luni asa mi a recomandat si pediatra si oricum din tot Ce am mai citit eu asa hotarasem eu inainte sa vb cu ea .

#73
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 18:52

Miky foarte frumoase pozele de la botez ! Sunteti o famille frumoasa!! Sper eu sa fie Si pitica mea cuminte si sa ne bucuram de petrecere !

Editat de Ale2, 10 februarie 2015 - 19:00 .


#74
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 19:03

Andreea sper sa fie totul bine si analizele sa fie ok acum !!

#75
Andreea11Matei

Andreea11Matei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 20:55

Va multumesc fetelor pentru sustinere... Adevarul este ca e un pic stresant pana le primesc dar ma rog la Dumnezeu sa fie bine...

#76
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 10:45

Ale, m-ai facut curioasa cu rochita ta, poate ne-o arati si noua cand ai sa ai poze :)

Noi da...tot in greva, cred ca avem vreo luna jumatate, nici nu mai retin....are zile cand il pacalesc mai usor sa pape, iar alteori ffffff greu ... cred ca o s-o tinem tot asa de acum daca nu a mai trecut



#77
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 11:03

Anda si noi papam acum mai putin si uneori mai greu vrea sa pape sau suge un pic Si gata ! Cred ca papa ei mai putin sau sug mai eficient, cine stie ?! Dar conteaza sa ia in greutate sau Chiar sa mai stagneze am inteles ca e ok , sa nu piarda kg .

#78
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 17:18

ce mai faceti mamici de bobocei? sunteti bine? noi ca de obicei, nimic nou, doar ca ne place sa gangurim cu degetele in gurita si incepem sa ascultam povesti citite de mami, desi ne pierdem rabdarea dupa prima pagina, tot e ceva :)

Voi faceti exercitii pt ochisori? cu urmaritul jucariei fara sa isi miste capusorul?



#79
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 18:19

Noi suntem binisor ! Azi am plecat sa facem vaccinul de 4 luni (cam tarziu ce-i drapt) si acolo ....mare surpriza ... nu-l aveau !!! 

 

Ale,petrecere frumoasa duminica! [flo2] Asteptam poze ! Vezi sa nu te obosesti prea tare inainte de petrecere,ai si tu dreptul sa te distrezi! Sigur, bebe Natalia va fi vedeta, iar tu vedeta nr. 2

 

Anda, [flo2] inca nu am facut astfel de exercitii, desi ar fi trebuit, eu avand o miopie transmisibila (Andrei o are intr-o forma agravata ), dar in aprilie sunt cu Lu si cu Andu , desigur la dr oftalmolog!

 

Andreea,ma bucur sa te vad ! Tin pumnii pentru rezultate bune ! [ruga]

 

Ely, Silvia, Geo, Emysa,Shmily, Elennas, miky, adriuta, Andreutza, roxyc, tamia,kmy, bobocelu,Alysolita, si pentru toate celellalte mamici de sept-oct 2014 [pup]  [pup] [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  si [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  


Editat de caresse, 12 februarie 2015 - 18:20 .


#80
Kmy11

Kmy11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 00:14

Noi tot cu greva ne luptam. Din cauza asta cred ca mi-a scazut si lactatia. Am tot baut ceai dar vad ca fara prea mare succes. Voi ce ati luat si a fost eficient?
In rest maimutica e vesela, rade si gangureste. Ar sta toata ziua cu degetele in gura :)
Ne pregatim si noi de botez, sambata. E ceva restrans, in familie, dar tot am emotii.

Caresse, nu ti-au zis ca nu au vaccinul, ca sa nu bati drumul degeaba?

Seara linistita tuturor!



Etichetat si cu bebelusi, octombrie 2014, bobocei, mamici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -