Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 4

bebelusi octombrie 2014 bobocei mamici

266 raspunsuri la acest subiect

Ellennas

Ellennas

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 11:47

Buna ziua mamici! Scuze de absenta pe forum,dar sa stiti ca am citit aproape in fiecare zi...asa ca stiu ce faceti si ma gandesc in fiecare zi la voi.
Eu am o perioada foarte incarcata dpdv profesional,in ultimele 2 sapt am ajuns acasa numai la 8.30-9 seara, cu o pauza de alaptat la 3. Slava domnului ca o am pe mama, ca am in continuare lapte sa il hranesc pe bebe si ca este asa de cuminte.
Imi pare rau pt mamicile care au probleme cu bebelusii,sa va intareasca Dzeu sa puteti trece peste aceasta perioada! Totodata bucurati-va de faptul ca sunteti langa ei acasa.Eu sunt terminata psihic pt ca nu petrec mai mult timp alaturi de copilul meu si cu siguranta o sa regret toata viata acest lucru.
Venirea copilului pe lume a coincis cu ascensiunea mea profesionala si nu prea stiu cum sa gestionez aceste 2 situatii. Acum ma ocup de deschiderea propriului meu laborator de analize medicale (visul meu de ceva ani de zile)pe care treb sa il deschid in 2 sapt. Dupa aceea sper sa ma mai linistesc putin cu programul si sa stau mai mult timp cu bebe
Hai ca va plictisesc cu povestile mele! Va pup pe toate si pe bebici.
Sa aveti un weekend linistit
  • 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.801 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 12:07

adriuta, de albus stiam si eu; si asa ma gandeam si eu sa incep, in special cu legume la abur/ fierte sau facute la cuptor, nu stiu care metoda e mai buna, voi vedea...

ellennas, imi pare rau ca nu reusesti sa stai cu bebe atat cat iti doresti, dar cu timpul poate se va schimba situatia, iti vei pune lucrurile in ordine si va fi mai bine,,, :(

piciul meu iar face figuri azi, a mancat la 6:30 un pic, apoi la 10:30 putin si atat, nu vrea si pace...astept sa il culc peste vreo ora si poate poate il pacalesc sa pape...pana atunci imi vine sa ma iau de cap...

• 0

emysa

emysa

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 12:16

Fetelor, am reusit sa dormim si noi ceva mai bine. I-am dat 10 ml de ceai de tei slab infuzat si se pare ca a facut minuni. Lp nu a vrut decat 40 ml. S-a linistit de la ceiut cred. L-am tinut un pic in brate si apoi l-am pus la san. A dormit in sfarsit in reprize de doua ore. Nici nu va inchipuiti ce fericita sunt! E drept ca de la 5 pana la 6 30 a mancat, s-a jucat si a gangurit, dar apoi a dormit pana la 8. Sper sa fie bine si la noapte si sa nu renuntam la tzatzi.
  • 1

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.801 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 12:19

emysa, ma bucur ca cel putin v-ati odihnit putin, te cred ca e greu....trebuie sa rezistam orice ar fi...

• 0

Elynko

Elynko

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 12:36

Buna dimineata! Acum un an de zile ,7 Februarie 2014 la orele 8.30 plecam spre clinica pentru a mi primi bulinuta la purtător. Primisem vestea cu o zi inainte ,ca ultimul si singurul embrion congelat a supravietuit decongelarii. Doamne cat de fericita am fost!!! Mi aduc aminte ca atunci cand am intrat in camera unde trebuia sa aiba loc transferul, aveam niște emoții amândoi si ne tineam de mana ca doi copii. Lacrimile imi curgeau pe obraz ,cand l am văzut zburdand pe monitor, o bulinuta mica albă ,iar din spatele geamului de la laborator s a auzit : perfect madam :) Si perfect a fost :) Il iubesc , il ador si e minunat! 

In rest , ne luptam cu suptul. Ma țațareste la greu, papa din doua in doua ore, chiar si mai putin. Suge cateva minutele si gata. Nu stiu ce sa fac. Sa i mai dau ceva, oare nu se satura? Se agita pana ii bag sânul in gurita. Voi ce faceti?

Miniaturi atasate

• image.jpg

• 1

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.801 mesaje

Postat 07 februarie 2015 - 15:02

elynko..eu cred ca e puseul de crestere....

• 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.801 mesaje

Postat 08 februarie 2015 - 15:21

elynko, emysa, ce mai fac bebicii? cum mai merge treaba?

• 0

Anda08

Anda08

Membru senior

• Administrators
  • 4.801 mesaje

Postat 08 februarie 2015 - 15:25

oare ce mai fac restul mamicilor? andreea11, mytzy, hopefull, geo, andreutza, si restul?

• 0

caresse

caresse

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 08 februarie 2015 - 16:12

Buna.Anda!

Mai bantui si eu pe aici [:)]

Ma tot uit la pitica mea care doarme 5 minute si gata.... si dupa vreo 3-4 ore inca 5 min .... si uite asa toata ziua [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  

• 0

caresse

caresse

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 08 februarie 2015 - 16:15

Fetelor, am reusit sa dormim si noi ceva mai bine. I-am dat 10 ml de ceai de tei slab infuzat si se pare ca a facut minuni. Lp nu a vrut decat 40 ml. S-a linistit de la ceiut cred. L-am tinut un pic in brate si apoi l-am pus la san. A dormit in sfarsit in reprize de doua ore. Nici nu va inchipuiti ce fericita sunt! E drept ca de la 5 pana la 6 30 a mancat, s-a jucat si a gangurit, dar apoi a dormit pana la 8. Sper sa fie bine si la noapte si sa nu renuntam la tzatzi.

Emysa, ma bucur ca ai gasit o solutie si sper sa te odihnesti si tu, sa mai capeti forte [flo2]

• 0

Etichetat si cu bebelusi, octombrie 2014, bobocei, mamici

Intrebari Panica

• iully28
    - Ieri, 20:09

• Darma96
    - Ieri, 16:44

• Darma96

• Darma96

• Vaccinul anti-Covid