Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 108

fiv

584 raspunsuri la acest subiect

#401
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 12:50

mersi pt raspuns andrew.

 

NK urile nu le-am facut...am considerat ca e degeaba,voi lua oricum prednison.si e si un stres in plus.daca sunt prea mari,oricum nu prea ai ce sa le faci,dupa cum ai vazut si tu la fete...

 

o sa-i spun si dr Ispasoiu de aceeasta combinatie de doxi si valtrex.desi nu cred ca va aproba.

 

data trecuta a zis ca nu intelege nici prednisonul pt ce il iau.i-am zis ca mi-a recomandat hematologul,in cazul ala dr Uscatescu pe mail.si mi-a zis-bine,daca v-a recomandat hematologul...

 

mersi inca o data  [flo2]



#402
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 13:17

Multumesc Dea si Velvet! Ma babesc de acum, intru pe panta aia abrupta de scadere a infertilitatii :)
M-a sunat azi dr sa ma intrebe daca sunt ok dupa Fet-ul asta esuat si daca mi-a venit. Ma asteapta la o discutie si a profitat sa imi zica si el "la multi ani".
Probabil saptamana viitoare o sa ma duc...

#403
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 13:47

gaby La multi ani ! Ce panta abrupta, soro ?!? Abia acum incepe ascensiunea !! Priveste in sus ! [soricel]



#404
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 14:27

la multi ani, gaby!



#405
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 16:24

La multi ani Gaby, multa sanatate, fericire si indeplinirea tuturor dorintelor. Anul asta va fi al tau , ai sa vezi [pk]

 

Velvet dr I nu stiu dc va aproba schema  dar stiu ca da tratam cu atibiotice pt infectii  pe perioada stimularii, zice ca nu afecteaza cu nimic  ovocitele. 

 

Andrew cele 2 gr de vit C luate de sotia ta in sarcina mica au fost fatale. Vitamina C sintetia in cantit mari da avort. Posibil ac NK marite sa fi fost de la ea. Soata ta sa ia vit C naturala, extrasa din fructe si legume, nu sintetita. Tu poti lua sintetica. Recomand vit C naturala SRVC de la GNLD, e f buna. 



#406
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 16:55

Micaela dr U recomanda la greu CETEBE, si eu am luat 500 sau 1000 mg perioade lungi la inceput. Parca si in schema dr Economu aparea vit C.



#407
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 16:58

La multi ani Gaby!!!!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#408
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 17:13

salutare fetelor si Andrew,

a trecut ceva timp de cand n-am mai intrat, dar am fost cam terminata dupa recidiva chisturilor si am luat o pauza, de la tot doctori, cam tot...

din septembrie am mai mers la dr saptamana trecuta si la eco totul bine , nu s-au vazut chisturile de 4 cm fiecare...sunt cat de cat ok, am probleme cu mesntrele dupa vreo 2, max 3 luni de venit normal ba nu se mai opreste, ba ma sare cate o luna(ca acum de asta am si mers la dr)...dar macar nu mai am dureri zilnic, bag niste naturiste si sper sa-i dau de cap.

Gaby la multi ani si ce sa-ti doresc in afara de brate umplute...iar asta cu panta fertilitatii cred ca incepe si la mine cu toate ca fac doar 30, au avut grija la operatii sa taie suficient din ovare si nah endometrioza sa imbatraneasca ce a mai ramas pe acolo

Qiao fata draga, n-ai ramas singura veterana te sustin din umbra...

Ari cu durerrile de la endo am luat asa ulei de catina cu q10 de la hofigal concentratie maxima si mai poti lua arnica 30ch-homeopat o saptamana 3 granule pe zi si apoi 3 granule la durere...la mine a mers , am renuntat la aulin de cateva luni bune....bine de vreo 2 luni nici arnica nu mai iau...

va pup pe toate si va doresc la cat mai multe liniute, de preferat 2 in acelasi test:D



#409
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 17:34

Bine ai revenit xdidi si multa sanatate iti dorim.Acum vorbeste intelepciunea din mine:dupa 30ani eu zic ca incepe cea mai frumoasa perioada a femeii,devenim experte la "calarit",devenim mai sigure pe noi,incepem(daca unele nu au inceput) sa subliniem care ne sunt prioritatile,ne bucuram mai mult de viata,poate pt ca realizam ca incepem sa imbatranim,incepe o alergatura care se transforma in echilibru pana la urma si pana voi face 40ani voi mai scrie ce am observat:)))



#410
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 12 februarie 2015 - 18:43

Da Qiao, stiu, am fost si eu pacienta dr U si am luat la greu CETEBE si tzup NK la 25% D-na dr U e hematolog, il da dpdv hematologic, nu stie ce efect are imunologic. Eu de multe ori i-am zis ca nu mai iau vit C pt ca am NK mariti si nu a comentat. De multe ori isi depaseste granitele meseriei si recomanda medicamente care nu tin de hematologie cum ar fi prednison.

Daca dai cautare pe net dupa vit C si avort vezi multe articole. Era unul odata intitulat "Cum sa faci avort acasa in luna mica " , una din metode era cu vit C cantit f mare. Dc ai deja NK mariti si mai bagi 2 gr vit C ar rezolvat.

 

EDIT:

Un art aici dar e tradus prost 

http://www.sharadain...-note-that.html


Editat de _Micaela_, 12 februarie 2015 - 18:50 .




Etichetat si cu fiv

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -