Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 107


384 raspunsuri la acest subiect

#201
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 01:12

Pai vampirii care se plang, sug energia tocmai prin aceasta metoda. Sunt mai parsivi decat ceilalti. Ei de fapt cer atentie, isi transfera din durere celor din jur si uite asa isi transmit tristetea si durerea altora. Pe ei nu-i intereseaza explicatiile tale ci energia pe care ti-o sug in timp ce tu te framanti, te dai de ceasul mortii incercand sa le explici logic.

Cred ca e important sa spun ca majoritatea vampirilor nu sunt constienti ca sug energia celorlalti. Ei fac anumite lucruri deoarece simt ceva benefic pentru ei. De multe ori nici nu-si dau seama ca iau din energia celorlalti.

 

In India este considerat nepoliticos sa-ti expui problemele altora. Reactia lor e ceva de genul: ce-mi zici mie, ca am si eu problemele mele. E cam egoist si probabil din cauza asta au societatea saraca si dezorganizata + drumuri fara asfalt... etc., acolo fiecare-i cu ale lui si-i doare fix in pix de ceilalti.

 

Chiar si eu pot fi considerat un mic vampir, daca cineva citeste mesajele astea lungi si-l apuca durerea de cap sau plictiseala. Sorry, nu asta-i scopul meu  [flo2] . Dar e si vina lui fiindca nu da pur si simplu ignore...

 

Legat de handicapul emotional, 99,99% din speciile care au existat pe Pamant au disparut. Evident erau defecte sau rolul lor s-a terminat. Unele s-au transformat dand nastere la alte specii. Tare mi-e teama ca si in interiorul speciei noastre are loc o selectie la fel de drastica a celor alesi sa duca specia mai departe... majoritatea neamurilor se sting... sunt cele pe care noi le percepem ca fiind neamuri proaste.

 

Multe neamuri au defecte comportamentale care le duc la disparitie... Udrea e doar un exemplu defect rau de tot care ramane fara urmasi strict din cauze comportamentale... daca era fizic poate mai avea o scuza, o umbra de compasiune, ceva...

E dur... enervant de dur... dar asa functioneaza natura indiferent daca ne convine.


Editat de AndrewD, 20 decembrie 2014 - 01:27 .


#202
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 01:27

Pfff...stiu neamuri proaste care nu se sting...se tot inmultesc!

Da, stiu ca asa se manifesta unii vampiri, prin faptul ca se plang si de ce e pozitiv in viata lor! Eu nu ma agitam, le aratam partea plina a paharului, care era evidenta si apoi, dupa un timp, am anuntat persoanele ca doresc sa ma caute si cand le e bine, nu doar cand le e rau. Unii s-au retras, altii au continuat sa apara tot cu vaicareli si atunci le-o taiam scurt si le aminteam ce zisesem.

Mai sunt si vampiri veseli si expansivi, astia nu te lasa sa respiri cu entuziasmul lor :).

Editat de MeAlex, 20 decembrie 2014 - 01:34 .


#203
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 01:44

Da. Matusa mea e asa... cand incepe sa povesteasca, trece de la una la alta, cere atentie tot timpul, iar rezultatul e aproape intotdeauna o durere de cap si ameteala. Victimele se uita in gura ei, se foiesc pe scaun, se incrunta si incep sa caute repede scuze sa plece de acolo... jena ii tine pe scaun zeci de minute pana sa se smulga din ghearele vampirului mergand sa-si scuture penele ravasite undeva in alta parte.

Cand suna la telefon si nu i se raspunde...e belea... 17 telefoane/ora si nu se opreste.

 

Partial am mostenit-o si eu... [batcap]

 

 

Neamurile proaste sunt cam ca mustele si gandacii... fac multi copii si traiesc putin. Se inmultesc mai mult tocmai pentru ca-si taie creanga de sub picioare mai des.

De asemenea sunt multi indivizi care desi se trag din neam bun, incep sa decada, dand nastere la neamuri proaste. Astea se sting dupa cateva generatii, decazand tot mai mult de la o generatie la alta, dar fiind multi care decad, noua ni se pare ca se inmultesc. Ar trebui sa le putem observa evolutia pe cateva sute de ani inainte sa putem trage concluzia ca li se stinge neamul.

Unii reusesc sa-si revina prin suferinta... dar nu mai detaliez ca mai am putin si incep sa citez din Biblie.

 

Totusi, meduzele, care nu au creier, exista de multe zeci de milioane de ani si n-au disparut. E o veste buna pentru idioti... se poate si fara creier...

 

Putini oameni sunt vampiri in tot ceea ce fac. Majoritatea oamenilor sunt din cand in cand si profitori (vampiri) si donatori (victime).

 

O mama e donatoare in timp ce copilul e primitor. Nu e vorba de vampirism, deoarece mamei ii face placere sa-i ofere atentie si energie copilului. 

Copilul devine donator cateodata, atunci cand parintii imbatranesc si au nevoie de ajutor si atentie. 

Asta e "sistemul de asigurari de sanatate si pensie" existent din antichitate, inainte ca Napoleon sa inventeze sistemele de stat existente azi.

 

Exista oameni carora le face placere sa ofere... sa daruiasca altora... acestia doneaza energie benevol, deci nu se poate spune ca cei care o primesc sunt vampiri.

 

Exista interactiuni in care ambele parti au de castigat sau de pierdut.

 

Profesorul si elevii vor fi obositi dupa ore, dar principalul castig il reprezinta lectia invatata. Initial se considera ca profesorul e vampir deoarece suge energia elevilor cerandu-le sa fie atenti...

Unii chiar sunt vampiri, stresand inutil elevii... sau invers, elevii streseaza profesorul... dar atunci cand profesorul are satisfactia ca si-a facut treaba bine iar elevii au inteles ce li s-a predat, atunci, oboseala apare doar ca un efect secundar inevitabil.

 

Cand au fost descoperite aceste exemple, atunci s-a ajuns la concluzia ca termenii de "vampir" si "victima" sunt oarecum depasiti in domeniul transferurilor energetice, problematica interactiunilor si a efectelor aferente fiind mult mai complexa.

 

Iar cand au mai descoperit si ca oamenii isi trag energie si din interactiunea cu natura (amintiri placute sau nu, somn, animale, plimbari in parc, concedii, exercitii fizice, alimente, apa, aer, etc.)... lucrurile s-au complicat rau de tot.

 

Eu am relatat doar din cartile scrise de intemeietorul acestei pseudostiinte, care nu avea pregatire filosofica sau psihologica, undeva prin anii 1960, fiind mai simplute. Intre timp gandirea in domeniu a devenit mult mai complexa si continua sa evolueze, cercetarea fiind preluata de profesionisti din domeniu universitar si academic.


Editat de AndrewD, 20 decembrie 2014 - 02:43 .


#204
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 10:42

neata

 

crys sunt bine atat cat pot  [pup] vreau sa fiu linistita.mi-a aruncat Qiao drag praf de zen sa-mi ajunga.tu esti bine,da?inca putin si vine bebe iubit! sarcina cu bine si nastere cu bine iti doresc!  [flo2]

 

ari nostru  [trombon]  [trombon]  [trombon] veni mititica?  [il]

 

o zi frumoasa!



#205
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 11:33

buna babutze si mosulica ....revenim si noi cu vesti bune!!!joi 18 dec  dna doct Dracea a  transferat 2 balocisti de calitate ff buna ....deci momentan ma aflu in posesia a 2 bebei sa speram ca sunt si  ff lipiciosi!de 3 ori pe zi vaginal Lutinus de 100 si cam atat ....sunt ff emotionata,nerabdatoare si somnorosa,....pe 26 sau 29 ar trebui sa fac testul.

ma dor sani si ma simt ff moale...voi cele cu reusita dupa cat timp ati facut testul??

va doresc o zi minunata si astept sfaturi cu mare drag



#206
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 11:38

cele cu reusita ati avut sangerarea de nidatie?eu la prima sarcina nu am avut nici o sangerare....



#207
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 14:08

karla01: Cam 1/4 din sarcini au sangerarea de nidatie. Altele au sangerari de la schimbarile hormonale induse cateodata tocmai de progesteronul suplimentar introdus (lutinus, utrogestan)... nu e chiar un indiciu prea sugestiv.

Poti sa ai o sangerare aparent de nidatie si totusi sa nu fie sarcina... soata mea a patit-o, la cateva zile dupa ce a inceput sa ia duphaston sau dupa injectia cu pregnyl (nu mai stiu sigur), dar analizele bhcg erau cat se poate de sugestive... nimic.



#208
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 18:00

Bine ai revenit seven7,chiar daca numai cu o intrebare.Viata frumoasa si sanatoasa alaturi de piticutza ta,sa-ti aduca numai bucurii si sarbatori fericite daca nu mai intri.Pupici

 

Multumim mult pentru urari, Dea, si eu iti/ va doresc o viata frumoasa cu sanatate.

Mai intru pe aici uneori ca doar am stat destui ani.

Tin pumnii la toata lumea, ca sa facem grupul babelor-mamelor fivoase.

 

Sarbatori fericite!



#209
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 11:36

karla eu nu am avut niciodata sangerare de nidatie, nici la fiv nici la sarcina naturala. Testele l-am facut in z12 de la punctie (punctia = z0)

 

in sfarsit pe laptop, pot sa ma desfasor si eu. Vad ca ati scris, nu gluma. Nu am reusit sa citesc eu tot, pe tel e buchisit rau. Ma uit putin cu invidie in metrou, tot ”tineretul” e cu ochii in telefoane/carti, eu am zile cand fara ochelari nu mai reusesc sa descifrez mare lucru ... nu mai zic ca am rau de miscare si oricum nu as putea.

Am avut o saptamana plina de neprevazut si aventura  [clo]  Duminica trecuta am inceput un nou curs, de fapt e un fel de colegiu, dureaza 5 ani. M-am intrebat cum o sa fie sa termin la 50 de ani  [batcap]  dar daca acum am descoperit si m-a pocnit pasiunea (bine, asta exista mai demult, de foarte demult chiar), mergem inainte. Sper sa reusesc sa termin, grija mea nu e ca nu m-ar tine nervul sau neuronul, dar timpul e o mare problema, mai ales ca lucrurile se pot schimba radical de la o ora la alta. Marti a fost o astfel de zi. M-a anuntat seful ca scumpul meu coleg si-a gasit alt job si vrea sa plece de la inceputul lui ianuarie. A trebuit sa ”reconfigurez traseul”. La cursuri am de facut ore de practica, pana vom angaja pe altcineva, pana isi intra in ritm, nu mai am cum sa lipsesc, asa ca m-am trezit brusc ca imi este recomandat sa imi iau concediu, acum cat mai pot. Mda, il pastram si eu pt alte chestii, dar am zis sa valorific cat pot. Joi si vineri am fost la practica, atat am apucat, de luni cam toata lumea intra in vacanta. Putin cam ciudat/bulversant, am inceput practica in 2 locuri si dim ma duceam la  terapie ABA, iar dupa-amiza la noua mea pasiune. Noroc ca aveam 2 ore intre ele sa imi schimb starea si sa ma mobilizez pt cealalta. Cele 2 zile de practica cu copii cu autism au fost ... nici nu stiu cum sa descriu ... rascolitoare. Pe unii dintre copii ii cunosteam din povestile parintilor care vin la cursuri (cursurile le-am inceput in octobrie, dar nu apucasem sa fac practica), dar contactul direct cu ei a fost cu totul si cu totul altceva. Mi-a fost greu, mai ales ca eu nu am prea am experienta cu copiii, nu mai stiu jocuri, cantecele. Vineri, la cealalta practica am asistat la o prima consultatie la un caz cu o fetita de 11 ani care sufera de boala oaselor de sticla si avusese primele 3 fracturi intrauterin. Vazusem doar in filme asa ceva. Mi s-a ridicat parul pe sira spinarii, prin ce drama trece si acea familie. La alt caz nu am fost acceptata in cabinet, era mult prea incarcat emotional. O graviduta in 8luni cu gemeni, careia cu 1 zi inainte i se comunicase ca unul din copii are o problema f grava si nu e viabil (dr cica banuia de ceva vreme, dar nu ii spusese), asa ca luni au programat-o pt provocarea nasterii (m-am gandit la balanta_tm care a trecut prin ceva similar,dar cu un singur copil). Cel de-al 2-lea nu mai crescuse in ultima vreme cum trebuie,dar sunt sperante ca poate supravietuieste. Cata inima pot sa aiba acei dr care dau asa o veste socanta iar dupa 5 min o pun sa semneze si sa ia decizii daca doreste incinerarea sau inhumarea unuia dintre copii ?

Si dupa toate acestea a trebuit sa ma detasez de tot si toate si sa merg la petrecerea de Craciun cu colegii. Ieri am dormit aproape toata ziua, cred ca e a 2-a ora in viata cand fac asa ceva, ultimele 2 zile ma consumasera enorm.

Ufff. Cand suntem bine nici nu realizam cat de important este echilibrul in viata, sanatatea, cat de usor ne batem joc de ea prin stil de viata, alimentatie, medicatie (aici intra, of course, si tratamentele astea de fertilitate) si ... cel mai grav, nici nu prea ne gandim cat de multa influenta au toate astea asupra viitorul copiilor si nepotilor nostri. Si uneori, din pacate, oricat de bine am incerca sa le facem pe toate, nu putem evita anumite intamplari nefericite (ca sa le zic asa).

Ma gandeam cat de inocenti putem fi in tinerete cand ne dorim un copil si na gandim mai mult in ce zodie sa se nasca, cu cine sa semene, daca sa fie fata sau baiat, unul singur sau gemeni, cand cel mai mult ar trebui sa conteaze sa fie sanatos. Ajungem la concluzia asta prea putini, tarziu, dupa ce ne-am dat cu capul de cativa pereti. Stiti despre ce vorbesc, ca doar o parte suntem aici, pe baricade punandu-ne mii de intrebari si depicand firele in 14

Sper ca nu v-am intristat, stiu ca e o perioada cand toata lumea sa pregateste de sarbatoare, dar aveam sufletul prea plin de tot ceea ce am vazut.


Editat de QiaoBing, 21 decembrie 2014 - 11:53 .


#210
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 11:58

si in tot tavalugul asta, vineri dim am realizat ca sunt prin z34 si nici urma de cm, dar cu intepaturi in ovarul stg (fostul meu senzor de sarcina, ultima data producator de chist hemoragic), m-am oprit dim la o beta, cu toate ca teoretic nu avea de unde sa iasa, dar eu sunt maestra in hocus-pocus din asta. Ok, rez negativ ... asteptam provincia, o fi ramas inzapezita pe undeva  [soricel]


Editat de QiaoBing, 21 decembrie 2014 - 11:59 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -