Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, capitolul 107


384 raspunsuri la acest subiect

#161
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 16 decembrie 2014 - 21:47

Ascult la stiri detalii despre modul grotesc de organizare care frizeaza absurdul... desi acum ma refer la accidentul cu elicopterul si modul de interventie... ce pot spune e ca este exact tipul de prostie pe care-l tot pomenesc eu (si altii) pe net legat de multe alte domenii din Ro., inclusiv cel medical.

Sa ne fereasca Sfantul de vreun cataclism sau razboi. Probabil ca singurii inamici care vor muri... vor muri de ras.


Editat de AndrewD, 16 decembrie 2014 - 22:25 .


#162
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 01:50

Revin si eu cu vesti....dupa un tratament scurt de 2 sapt am facut punctuația cu Dna doct Dracea si avem momentan 10 ovule fecundate din 14 dintre care din astea 10 decat 5 sau divizat ff bine si sunt super ok si celelalte 5 a spus ca au o creștere mai lenta!acum a rămas sa ma sune maine de la clinica Gynera sa stabilim pt joi ora cand sa merg la implantare.....am niște emoții ...woow ...nu reușesc sa descriu in cuvinte ce simt!va pup dulce si va țin la curent

#163
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 08:14

Bafta, Karla!!!

#164
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 08:35

Karla sa se iubeasca mult outele cu gigeii,sa dea embrioni frumosi.Sa fie intr-un ceas bun, dar sa ne tii si la curent.Acum babute vreau sa fac paine,n-am gasit decat faina integrala de secara,mai era de grau dar altceva nu era.O fii buna,indicata?Nu sunt mancatoare de paine inraita,dar la micul dejun papam si de cand sunt la dieta nu am disponibilitate mereu sa fac mamaliga,si sincer prea multe combinatii cu mamaliga nu pot face.Astept sugestii.Pupici si o zi faina



#165
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 11:31

Dea, am gasit despre secara ca are proteine, lipide, substante minerale, carbohidrati, minerale (fier, calciu, fosfor, magneziu, potasiu, sodiu, zinc, cupru, mangan, seleniu), vitamine (vitamine din grupul B, vitamina E), aminoacizi si are efect antiinflamator,

depurativ, emolient, laxativ si mineralizant.

Deci e minunata!

 

Carla, tinem pumnii sa fie bine!

 

Andrew, vad ca la ultimele catastrofe, oamenii ce se nimeresc in zona salveaza accidentatii...pacat ca nu se pricep si la manevre de resuscitare...A propos de cataclisme, ma tot gandesc la scheme legate de cutremure, unde sa stam, sa avem un rucsacel cu un minim de chestii...dar unde sa il tii pe ala? Daca esti departe de el?

Vreau sa invat si resuscitarea cardiaca, nu se stie cand ai nevoie. Teoretic stiu, practic mi-e ca ma pierd intr-o astfel de situatie.

 

Revenind la institutii, la evolutia lucrurilor in tara...eu ma simt pierduta, mi se pare ca nu mai inteleg nimic si ca eu traiesc intr-o lume paralela...Simt ca ar trebui resetata tara cu tot cu oameni!



#166
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 11:38

Bun,multam MeAlex,ma apuc de framantat,mai ales ca la painea de secara dospirea dureaza cam 2h.Referitor de rucsac,mi-a venit sa rad,eu pregatita oricand de pescuit,ma gandesc ca in rucsacul meu nu lipsesc prea multe si daca se intampla o catastrofa,unditele in primul rand,ceva papa neperisabila,apa,o mica trusa medicala si una de igiena si un costum de ploaie:))).Pupici



#167
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 11:43

Dea, e la fix rucsacul tau! Sa ne spui cum a iesit painea!

 

Daca aveti cumva ceva retete de sezon simple spre extrem de simple, adica sa se faca singure...astept propuneri!


Editat de MeAlex, 17 decembrie 2014 - 11:44 .


#168
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 11:50

MeAlex eu nu gatesc dupa retete,sunt "ff pretentioasa"cum zice socrela,adica daca imi place  o leguma,o carne...o asezonez cu ce-mi pica mie bine,nu cu ce e regula.De exemplu la un orez cu legume,daca nu am fost harnica vara si nu ardei copti in congelator mananc cu compot,in general de cirese sau visine,in banat se gaseste combinatia asta ciudata.Da-mi un PM pt ce vrei mai exact si impartasim idei,ma omoara lipsa lor



#169
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 13:44

Pai crezi ca am idei? Ma gandeam la o garnitura sanatoasa, nu vesnicul piure de cartofi...o prajitura simplaaaa...cam atat! Hai sa scriem aici, poate mai primim idei.

 

Legat de diete, cred ca un regim antiinflamator, fara gluten, lactate, dulciuri, ajuta mult in preconceptie.



#170
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 15:13

Vesnicul pireu de cartofi l-am inlocuit cu cartofi in tava cu rozmarin,cury si sare(dupa gust) stropiti cu putin ulei la cuptor,sau orezul cu legume(un amestec mexican),tot la cuptor.Prajitura mai simpla decat checul cu tot felul de chestii,ramase prin borcanase sau pungulite,nu am,si asta e un chec puturos care nu se bate,numai se amesteca




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -