Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 10


341 raspunsuri la acest subiect

#81
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 13:17

Oana e chiar frumos restaurantul Piatra Alba, imi place acolo.

Cam asta e si problema noastra ca trebuie sa gasim un restaurant frumos, sa accepte putine persoane si evident accesibil. Adia ceva de genul si cuminte si devreme acasa :))) . 



#82
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 13:28

Deyutu pai daca ea nu vroia sa iti dea nici prenatal ce mai stai pe ganduri, adica eu te respect ca suntem oarecum prieteni de familie dar tu nu ma respecti pe mine? Hmmm, urat comportament din partea ei. Iar despre copil eu zic ca e obligatoriu ca medicul sa aiba competente in pediatrie ca ce medicamente ma fac pe mine bine nu imi fac si copilul nou nascut. Eu stau linistita ca am gasit medicul perfect pentru bebelina mea, eu si sora mea suntem la ea de cand ne-am nascut, nepotica mea tot la ea si iubita mea printesa merge tot acolo ca am mare incredere in ea.

Simona eu nu vreau devreme acasa, eu vreau cat mai tarziu :)). O sa mai mergem sa cautam restaurante si daca gasesc ceva care sa imi placa si sa accepte si putine persoane te anunt, la fel sa faci si tu :).

Legat de botezuri eu stiu ca il poti face oricand, chiar si in post dar nu ai voie sa faci petrecerea si atunci parca nu are nici un farmec. Asa ca fetelor ganditi-va pana in 14 februarie ca dupa data asta mai putem face abia dupa Sfintele Pasti.

#83
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 13:48

Te anunt Oana, macar sa gasim ceva frumos pentru bebeii nostri.



#84
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 14:01

Dragelor, ce bine ca ati scris multe lucruri..am devorat fiecare mesaj si pagina!

Eu am 27 de ani si bebe a venit chiar in luna urmatoare de cand eu si sotul meu am spus ca din acel moment este perfect oricand va fi sa avem un copil; se pare ca a fost tare ascultator :)

Sa iau cu inceputul, atat cat mai tin minte: eu iau doar Elevit, nici Omega 3 si nici fier nu iau.
Celule stem nu recoltam, motivele sunt mai multe insa cele mai multe care cantaresc in luarea deciziei sunt acelea ca in Ro inca nu avem o banca publica de celule, este mult marketing si prea putine studii si cazuri concrete in care aceste celule au ajutat la vindecarea unor boli care apar in portofoliile tuturor firmelor care recolteaza. Este clar ca in viitor genetica va evolua si ca se vor folosi in multe tratamente; sper ca nimeni sa nu aiba nevoie de ele si sa nu regret alegerea facuta.

Legat de botez...nu stim inca. Probabil ca dupa Paste se va intampla si va fi ceva de zi combinat cu un fel de petrecere de nunta pentru ca noi suntem casatoriti doar civil.

Fetelor, nici eu nu am gasit un pediatru, o sa intreb medicul meu de familie pe cine imi recomanda pentru ca am incredere in ea.
Andreea, sanatate multa si sa treaca cat mai repede problema ta!
Anna, inca un pic si ajungeti acasa!
Aristica, cat mai putine dureri si petrecere frumoasa :)
Simona si Oana, weekend placut la tara!
Deyutzu, 18 kg par multe, ele se dau jos repede si este important ca bebele sa aiba de unde sa ia in greutate.
Crystyne, bebele meu riposteaza cand stsu pe stanga. Stiu Geuta, ca e cel mai recomandat sa dormim asa, dar eu nu rezist mult ca se impinge tare si trebuie sa ma pun pe dreapta sau spate.
Monik, nu pot sa nu te invidiez un pic petru noptile dormite...eu fac carare in parchet pana la baie in fiecare noapte :(
De dimineata am fost la medicul de familie pentru concediu si apoi am platit ceva facturi si am facut niste cumpataturi si am ajuns acasa rupta..nu mai am aceeasi rezistenta :( plus ca merg ca un pinguin :))

Si cum as manca numai dulciuri, ma pun pe cautat o reteta de prajitura ca aseara tocmai am terminat in 2 un tort facut acum vreo 3 zile :D

Vreau sa stitu ca de fiecare datas imi face mare placere sa va scriu!

#85
oanabc

oanabc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 14:04

Buna fetelor, se pare k eu sunt cea mai batrana, am 34 de ani:)). Ce fericita esti baam ca fetita sta cranian, ale mele  sunt amandoua pelvian,  deci va fi cezariana, probabil pe 25 nov....



#86
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 14:15

Fetelor va doresc weekend placut. Pupici la burtici.

#87
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 14:37

Dragelor noi ne-am gândit sa facem botezul a două sapt după Paşte, sa fie şi ei un pic mai marisori şi sa nu se chinuie nasica cu ei infofoliti

#88
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 14:44

Oanabc tu câte sapt ai acúm?
Fetelor chiar vroiam sa vă întreb voi la câte sapt programaţi cezariana, eu aş fi vrut sa nasc natural dar dr mea nu mă lăsa, eu m-am născut şi cu atrofie la nervul ocular stâng deci nu văd cu el decât 10 % şi nu-mi recomandă sa nasc natural sunt şi miniona aşa că chiar dacă mi-e tare teamă de cezariana mai ales din cauza anesteziei asta e, oricum bebelasii sunt în saculeti separaţi şi mi-a zis că dacă ar ieşi primul al doilea s&ar putea sa nu vrea sa iasă pentru că vă avea loc sa se întindă ;-);-)
vroiam sa fac cezariana când mi-o veni sorocul dar ncic aşa nu pot pentru că dr mea face naşteri şi gardă şi la regina maria iar eu nu-mi permit sa nasc la privat aşa că a zis că vb după 35 de sapt de programare
ufff ce puţin mai e
aaa şi a zis că tre sa-mi fac programare sa vb cu dr anestezis în sapt 35
mă scuzaţi că vă scriu atât dar în sf stau în pat şi scriu de pe telefon yupiiii

#89
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 16:02

Baam si la mine va fi tot cezariana dar doctora mea zice s-o programam un pic mai aproape de termen, undeva spre sapt 38, 39 de sarcina. Depinde mult si de garzi pentru ca are preferinte cu anestezista, , cu echipa cu care va lucra asa ca vom vedea ce va fi . Probabil undeva dupa 13 decembrie voi naste si eu.



#90
beatric3

beatric3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 16:53

Am dormitat si eu o zi si tare vb ati fost...
Eu am 27 ani inca :))
Botezul vrem sa il facem in februarie noi....
Si cine ma invidia ca dorm cu sotul ... Voi macar poate ati mai avut parte de cate cv eu de pe la 4 luni cam de 3 ori maxim ... ;)) asta ca sa mai facem caz de necaz :)))
Iar celule stem nu cred ca ne vom permite...::( sper sa nu regret ca nu le am recoltat :(
Andreeea ai vz la galati ... Au externat un nou nascut cu fractira de clavicula si a murit acasa sufocat :(((( de la bandajul prea strans


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -