Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetar vesel si multicultural


663 raspunsuri la acest subiect

#111
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:16

daca o rugam frumos pe kari sa revina pe ghetar, credeti ca am avea vreo sansa ?

nici eu nu stiu cand si care a fost discutia/subiectul care a determinat-o sa intre in silentio stampa.



#112
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:18

Papanash, va tin pumnii si ma gandesc la voi. Sunt convinsa ca cu Kinetoterapie o sa se amelioreze.

Va trebuie un  cabinet bun cu persoane dedicate.

Daca ai gasi un cabinet care face si balneo-kinetoterapie (gimnastica in apa) ar fi minnunat.



#113
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:21

Apropo de partea de "vita". Pun o fotografie si apoi va scriu ce parte am luat eu si care mi-a placut tare mult, dar nu le stiu in alta limba decat suedeza, nu stiu nici macar in romana. Poate gasesti o poza similara in engleza si te orientezi buflea.

 

styckschema.jpg

 

Cea mai moale si frageda e fransyska. Dar cea mai scumpa e oxfile. Sau Entrecote. Recunosc ca din astea nu am mancat. Am mai mancat högrev, rostbiff si ryggbiff, sunt ok, dar nu atat de fragede ca frasyska. 

 

Nu poti sa intrebi macelarul ce ti-a dat? Sau nu te mai tine minte :). 

 

post-35009-1178587114_thumb.jpg



#114
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:26

Andra, La multi ani plini de noroc!  [flor] Tu ai facut nu "o treaba buna", tu ai facut 4 treburi excelente. Sa le duci mai departe, muuult mai departe, la fel de ireprosabil! 

 

 

 

Si pentru ca e vineri si undeva, intr-un colt de piept bate mai repede o inimioara, ii aduc o incurajare. Fii barbata, Carla! 

Miniaturi atasate

  • 10577175_10203167191914441_3961949057757500136_n.jpg


#115
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:50

La mulți ani tânărului din familia Andrei și Ursului! [s] [s] [s] Să fie sănătos și fericit, alături de cei dragi!

 

Karu, văd că nu te-a dovedit pentru 3 zile fiertura cu miros de nicotină  [:)] .

 

Papanash, însănătoșire grabnică puiului!

 

JG, să treacă ușor Carla peste ziua de azi, și să treci și tu la fel de ușor!



#116
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 09:58

 

 

Karu, văd că nu te-a dovedit pentru 3 zile fiertura cu miros de nicotină  [:)] .

 

 

 

De la doua frec menta (ca sa raman in campul semantic al cuvantului "ceai"). Sunt la a treia cafea, asadar.

 

Am indraznit sa-i trimit lui Forest un link la sushi kit. S-a panicat ingrozitor! Cum sa-mi bat joc SI de sushi? Las', bani sa fie, ca ia el in continuare de la chinezii de langa noi. Toata familia devoreaza sushi si maki, dupa cum stiti unii dintre noi isi fac si jucarii singuri sub forma de maki... 



#117
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 10:05

Da Rox, avem o sapt de vacanta, vacanta de toamna. Si la Nasuc si la Kari in Bayern e vacanta. am concediu. de dimineata ne inbunatatim tehnica, e cu musai sa isi ridice R notele si moralul si tot.



#118
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 10:12

Aqai, esti draguta, nu disparusem dar dupa telefon mai greu.

 

foarte greu m-am adaptat la cele 5 ore in plus. stiu, ca intre voi ar trebui sa imi fie rusine, ca io lucrez 35 de ore sapt, azi sunt acasa. Am dus copilul la 8:50 la scoala pe jos, marti am fost la projectul lui de citit deci am ajuns la 9.. si am plecat la 15 ca avem teme multe si daca nu le termina nu merge la inotul de la 17:30.

 

ieri a uitat o mapa acasa si tot ne-a facut invatatoarea cu ou si cu otzet.

Am asa o lehamite, dar si aici ar trebui sa imi fie rusina, ca ma gandesc cat de greu trebe sa ii fie lu yagmur. Io impart frateste cu colegu.

 

pe 6 decembrie am programare io la oftalmolog dar cred ca il duc pe D.

acu vreo 3 ani, am fost cu el la control si daca ni s-a spus ca are astigmatism, si va purta ochelari. E drept ca a spus ca la maturitatea..dar.

 

Io pot face programare oricand, oricum la cine vreau. Daca merg la un cabinet cu motz mai astept, dar mi-a placut acu 3 ani acolo si m-am programat si acu.



#119
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 10:15

Subiectu nasterea: am citit auc ceva timp aici pe DC un subiect despre cum nu ar trebui sa fie prezent tatal la nasterea. Ce rau imi pare ca exista asa prejudecati. Noi le-am trait pe amandoua, si asta pt ca R a venit mai devreme si colegu era prin Nord De iar io la giulesti.

La D a fost alta poveste. Ca mama de baietii o sa ii incurajez sa fie alaturi de iubita lor si sa traiasca asa cum poate un tata momentul nasterii. Nu exista lucru mai de pretz ca amintirea nasterii unui copil din doi, in doi, la conceperea si nasterea.. un inceput de viata.

 

am plecat ca am un termin [clo]



#120
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 10:28

s-a amanat terminul meu [biz]

 

tot cu Rox. am citti la un moment dat, dar avident ca atunci pe telefon greu. Ach so, in De, cel putin telefoanele nu sunt scumpe deloc.

 

De ex io am un telefon privat, nu are net, am am de vreo 7 ani, cu abonament la Telekom. are 200 minute fix si nelimitat in cadru unui grup de tot pe telekom.

o data la doi ani mi se reinoieste abonamentul. atunci am dreptul la un aparat nou. noi am luat in ultimul timp tablete, atat Samsung cat si Apple. am platit in jur de 100 E.

Abonamentul costa 10,90E pe luna.

Dupa acesti doi ani pot debloca telefonul si folosi in alta reta. Io le trimit in ro, la neamuri, ca dupa doi ani ne raman si telefoanele de servici. unde avem nelimitat net si convorbiri.

Deci nu e scump, zic io [:)]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -