Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand el moare inainte de nunta

mireasa nunta moarte

36 raspunsuri la acest subiect

#21
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 02:04

Poze de facebook ;)) Nu ma impresioneaza deloc, imi da impresia ca se distreaza cu asta ,nicidecum ca sufera.



#22
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 02:05

Poze de facebook ;)) Nu ma impresioneaza deloc, imi da impresia ca se distreaza cu asta ,nicidecum ca sufera.



#23
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 07:28

fiecare alege sa isi traiasca durerea in felul sau personal. [flo2]



#24
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 08:56

Nu-mi plac nici pozele si nici nu inteleg daca transmit vreun mesaj.

Daca le vedeam fara sa stiu ca a patit o drama, clar nu mi-as fi dat seama.

E drept ca nu toti ne traim nefericirea la fel, dar mie nu-mi pare acolo o femeie nefericita.

Si impresia mea este ca sunt facute special pentru FB sau alte medii virtuale.



#25
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 11:16

Exista un singur fel de a jeli? Ala in care ai ochii rosii si nasul cu muci? Nu stiu cum e... dar nu cred ca exista un singur fel agreat de societate in care sa fii in doliu. 

Poate sa iti placa sau nu... dar de aici pana la a pune etichete: pare fericita, nu pare ca e sufera... e tare urat!

Sunt dezamagita de obiceiul asta de a sta cu piatra in mana... poate avem noroc de-o lapidare azi... poate maine...



#26
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 12:19

Pai daca alegi sa-ti pui pozele la vedere (cu orice fel de ocazie, trista sau vesela) nu inseamna ca vrei sa transmiti ceva tuturor celor care te vad, la liber?

E obligatoriu ca tuturor sa le ajunga mesajul asa cum ai vrut tu si pe deasupra sa le mai si placa?
Daca pozele nu erau insotite de poveste ghicea cineva ca e ceva in memoriam?

Nu cred ca daca nu-mi plac pozele alea inseamna ca am o piatra in mana...adica stiu sigur: nu inseamna asta deloc.



#27
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 13:13

Exista un singur fel de a jeli? Ala in care ai ochii rosii si nasul cu muci? Nu stiu cum e... dar nu cred ca exista un singur fel agreat de societate in care sa fii in doliu. 

Poate sa iti placa sau nu... dar de aici pana la a pune etichete: pare fericita, nu pare ca e sufera... e tare urat!

Sunt dezamagita de obiceiul asta de a sta cu piatra in mana... poate avem noroc de-o lapidare azi... poate maine...

Perfect de acord!

 

Una e sa spui ca nu-ti plac pozele sau nu-ti inspira nimic,si alta e sa spui ca e nerusinare,indecenta,distractie...



#28
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 15:23

 

Una e sa spui ca nu-ti plac pozele sau nu-ti inspira nimic,si alta e sa spui ca e nerusinare,indecenta,distractie...

 

Mai...nu vreau sa insist, dar daca asta inspira pozele unora din cei ce le vad...de ce e asa grav?

O sa fac un test acasa...le arat pozele, fara poveste si le intreb ce cred ele ca semnifica...



#29
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 15:43

 Din moment ce pozele sunt publice iar acum sunt puse pe un forum, inseamna ca sunt puse pentru a le comenta. Nu gandim toti la fel si nici nu a dat nimeni cu nici o piatra. Nu judec pe nimeni , este doar o impresie fata de aceste poze . Si da, 99% din oameni, in momentul cand sufera , sufera , iar prin suferinta nimeni din lumea asta nu intelege o sedinta foto in cele mai ciudate pozitii si cu gura pana la urechi. Eu , cel putin , nu am vazut, auzit . Om percepe noi suferinta diferit, dar tot suferinta este . Iar asta doare . 



#30
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 16:05

poate mesajul e prea profund sau "criptat" pentru a fi inteles corect de toti cei care privesc pozele ?

citind si detaliile din link, cred ca ea a ales acest mod de "manifestare" pentru a se purifica, pentru a lasa in urma amintirile urate si socul mortii lui, iar pe de alta parte ca un fel de renastere, apa fiind simbolul comun.

inteleg ca de la data decesului partenerului ei pana la sedinta foto au trecut in jur de 4-5 luni (articolul e postat acum 35 zile, iar in articol se face referire la data de 1 mai, cand probabil el a murit). poate ca a facut terapie, poate ca a trecut prin etapele initiale ale perioadei de "doliu" si sesiunea foto este ultima etapa pe care a simtit ca trebuie s-o parcurga pentru a incheia dureroasa experienta.

a vrut cumva sa marcheze sfarsitul unei etape si inceputul alteia, simtind cumva ca partenerul ei i-a fost alaturi si i-a dat "binecuvantarea" pentru a-si trai viata asa cum considera. ceva in genul expresiei "this is the first day from the rest of my life" (citat aproximativ, sper c-am scris corect in engleza)

as mai adauga : nu stim din ce cauza a murit el, daca a fost ceva neasteptat sau dimpotriva, era bolnav si se asteptau cu totii sa se intample asta la un moment dat.

consider ca este importanta si religia de care apartine mireasa indoliata. poate ca in religia ei lucrurile stau altfel decat in a noastra.


Editat de CorinaDani, 21 octombrie 2014 - 16:13 .




Etichetat si cu mireasa, nunta, moarte

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -