Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV la Sibiu (48)


360 raspunsuri la acest subiect

#151
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 12:31

DANA

bine ai venit printre noi sa ne cresti speranta in noi, in sansele noastre si asta ajuta mult pt psihicul fetelor care se pregatesc de fiv

cat despre sansele cu fet sa stii ca si eu pe asta ma bazez, voi face fet peste cateva luni si eu stiu din ce-am inteles ca sansele sunt putinel mai mici dar totodata embrionii daca rezista la dezghet inseamna ca sunt si sanse fff mari sa se prinda

sunt fete printre noi care acum isi tin puiutul in brate in urma procedurii de FET

cu hipestimularea asta e cam naspa, te sfatuiesc sa te hidratezi ffff bine, multe lichide, lapte branza oua cam 3 4 pe zi mai ales albusul, batoane hiperproteice, carnita de pui si poate doamne doamne te ajuta sa poti face transfer acum

si eu am avut risc de hiper pt ca am avut 29 de ovo dar cu tot ce e mai sus am scapat si nu am facut lichid, am avut si clexane si in loc de utro am avut lutinus

diferenta intre cele 2 este de pret, si din ce-am inteles lutinus este progesteron cam 100% si pe o scara de la 1 la 10 este pe primul loc dar si ca pret e de 4 ori mai scump, eu am mers cu ambele in sarcina

pupici si mult succes

dya draga mea te pup si astept vesti bune de la tine



#152
dana_mdea

dana_mdea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 19 noiembrie 2014 - 12:49

Buna Miha,
Multumesc de sfaturi, o sa le urmez..sper sa fie bine si poate ca putem transfera si acum. Dar oare mi-o mai face vreo ecografie doctorul sa vada cum se prezinta endometrul sau cum o fi?
In ceea ce priveste FET-ul cam asa mi-a zis si embrioloaga de dimineata, ca daca embrionii rezista dupa dezghet, de obicei se prind. Mi-a mai spus si ca procentual, la ei in clinica sansele de reusita cu FET sunt de 40%, fata de 50% ca la un FIV.
Miha, tu cand iti faci transferul, v-ati hotarat?

#153
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 13:18

dana inca nu ne-am hotarat mi=e si frica sa zic o luna anume vreau sa ma hotarasc asa instant, asa a fost si la fiv, eu vroiam in iunie si deja atunci eram graviduta:)))))))

asa as vrea si acum

totusi as fi vrut sa fi fost undeva acum prin luna nov, dec pt ca mi-ar fi placut sa nasc vara, dar fff greu am gasit un job potrivit pt mine, din punctul meu de vedere si mai amanam putin

eu am incredere in dumnezeu ca va fii bine, refuz sa ma gandesc la esec din start, TREBUIE sa fie bine

despre sansele de reusita, asa stiam si eu si daca sunt 40% e perfect, tine si de doamne doamne

tu ai facut cezariana la prima nastere, ti s-a dat ok-ul pt o noua sarcina???te intreb pt ca astept si la mine sa se faca 1 an, pe 15 ian...

te pup si tin pumnii sa fie bine

cat despre eco, da se face pt a vedea cum e endometru, daca exista risc de ascita,eu am luat tot ce-am mentionat mai sus si am facut transfer

cati embrionasi aveti acum?



#154
dana_mdea

dana_mdea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 17:39

Miha, am citit tot subiectul asta cu FIV la Sibiu si stiu ce ti s-a intamplat. Imi pare tare rau, probabil ca doar tu sti ce inseamna sa treci prin asa ceva, dar trebuie mers mai departe si vad ca tu ai o gandire cu care cred ca vei reusi. Iti tin pumnii, sa ne anunti si pe noi cand te vei hotari sa faci urmatorul pas.
Noi am vorbit prin luna aprilie anul asta sa mai facem un copil si atunci spunea doctorul cu care am nascut sa mai asteptam cam 2-3 luni. Cezariana am facut.
Eu am nascut in plina vara, iar de data asta as vrea sa prind si un pic mai racoare
Azi am vorbit la Sibiu si avem 9 embrioni foarte buni cu cate 8 celule, ceilalati 2 sunt un pic intarziati. Dar nu vom face transferul acum, doctorul a zis un categoric nu, nu vrea sa-i stricam. Asa ca mai asteptam probabil pana prin martie, aprilie, ramane sa ne hotaram.
Tu cati embrioni inghetati mai ai si cum sunt?

#155
radu23

radu23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 20:42

Dana bine ai venit [flo2] ai incredere o sa fie bine!!!



#156
dana_mdea

dana_mdea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 20 noiembrie 2014 - 21:24

Bine v-am gasit  [:)]



#157
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 21 noiembrie 2014 - 00:30

dana multumesc, eu mereu vreau sa gandesc pozitiv, cu toate ca o farama de teama am dar stiu ca dumnezeu e mare si face minuni, cum ne-a dat aceasta sansa ne-o va da inca o data

as fi vrut ca sa fie totul cu happy end dar asa a vrut doamne doamne sa o ia la el, ma rog doar sa ii fie bine acolo unde este si sa ne vegheze pe noi aici :((((

noi mai avem 12 embrioni, dar sincer nu stiu cate celule au sau alte detalii, sunt de z5 toti

cat despre transfer, nu-i bai ca nu puteti face acum poate totusi e un semn si decat sa nu fie ceva bine,mai bine mai tarziu, stie dr ce face, eu am fost la ambii medici, si la Isp si la chicea, sunt oameni exceptionali

poate tot prin perioada aia fac si eu Fet dar categoric sunteti primele care aflati, cine imi face mie galerie?? [:)]



#158
dya88

dya88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 14:31

Buna fetelor !

Miha, stai linistita ca sunt si eu pe aici, va urmaresc din umbra... eu sigur voi fi aici sa va sustin...pana la anu' cand m-am decis eu sa incerc Fiv mai este cale lunga asa ca...astept cat mai multe reusite din partea voastra...si de ce nu sfaturi de la voi-mamici...Va pup si reusita tuturor !



#159
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 23:08

DYA

tare mult imi doresc sa fii tu o mamica care sa ne dai sfaturi si pareri, intrebari de ce nu

ai incredere ca dumnezeu e mare si ingerasul tau pazitor intr-o zi va face aceasta minune, la fel cum si pentru mine, uite si pt fetele noastre gravidute, dontanitza, tea....jose si alte fete

dar toate ca toate lucia este la rand acum [pk] din tot sufletul imi doresc sa vina mosu cu 2 bebici la ea [bib]  [bib]

pupici fetelor



#160
lucia82

lucia82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 09:50

Multumesc miha!!!! de urari dar momentan sunt stresata planetei, va citesc din umbra si nu vreau sa va stresez si pe voi.
Pupici


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -