Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2015 (Ciresele de Mai 2015)

sarcina gravida mai 2015

308 raspunsuri la acest subiect

#51
AlinaFlorea

AlinaFlorea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 07:35

hey e cineva pe aici?

am fost aseara la control , bebe are 1.8 cm, atat de mic si atat de multa iubire am pt el ca nu mai pot de dragul lui(la noi probabil ovulatia a fost mai intarziata)

abia astept luna viitoare sa-i vad iar inimioara aia mica, si luna decembrie poate imi spune ce se scunde in burtica 

va pup pe toate si va astept cu vesti bune



#52
ale1212xa

ale1212xa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.797 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 08:46

Alina eu sunt pe aici..

 

Mie imi este destul de rau, astazi am reusit performanta sa vomit in lift...

Momentan mi-am luat concediu medical pana la sfarsitul saptamanii, sper cu odihna sa imi revin un pic.

Vineri am si eu un alt control, probabil o sa imi dea si trimitere pentru analize.

 

O zi frumoasa [flo2]



#53
alinush84

alinush84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 10:35

[fri]  [fri]  [fri] neatza fetele..nu prea intru din cauza muncii...am fost si noi ieri la eco si nimic bun de spus  [V]  [V]

la opt sapt si cinci zile bebele meu are 2.9mm  [q]  [q] ..deci nu e bine, a mai gasit in uter inca un sac gestional gol sau poate era un embrion care sa oprit din evolutie chiar la inceput (poate de asta se vede gol,asa a zis dr) [batcap] ....in fine nu mi.a zis nimic ca ar fi oprit din evolutie ci mi.a zis sa mai vin inca o data martea viitoare......credeti.ma ca sunt distrusa [q]  [q] ...ar fi al treilea pe care il pierd.....

voi ce spuneti? sa oprit din evolutie,nu?? pt ca eu asta cred  [q]  [q]

Alina ma bucur ca totul este bine , asa as fi vrut sa intru si eu sa scriu dar .... [q]

va pup si sa aveti grija de voi  [flo2]  [flo2]



#54
AlinaFlorea

AlinaFlorea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 12:59

ale concediu placut si sa vii cu vesti bune de la control, gandeste ca bb e bine, si eu la prima sarcina am tot vomat inca o data i-am facut masina de serviciu a sotului de groaza ca in filmele horror,acum nimic e f diferita sarcina asta de prima , dar noi sa fim sanatosi

 

alinush sper sa nu fii inteles tu bine si sa aiba bb 2 cm si 9 mm si atunci e chiar mai mult decat bine, la varsta asta a sarcinii trb sa se auda inimioara sau sa se vada pulsand la eco, nu ti-a zis nimic?cat despre al doilea saculet am inteles ca sunt mai multe cazuri si ca se absoarbe saculetul gol,care este posibil sa fii fost asa de la inceput.

ca sa stai linistita eu zic sa te duci si la un alt dr , sau eventual sa mai faci o eco cu plata(nu stiu sistemul medical din spania), 

 

va pop



#55
AlinaFlorea

AlinaFlorea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 13:00

ale acum am sesizat culoarea de la tiker, avem odorinta ascunsa ceva :) ?



#56
alinush84

alinush84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 13:14

sistemul de aici e c.am asa...poti sa mori pana ai o programare.....ceva de genul...eu am asteptat sa mi se ia sange doua luni.....abia marti am alta programare, la urgente nu ma pot duce ca nu mi.e rau. nu ma doare nimic doar ametesc fff tare si nu stiu de ce ca nu mi sa mai intamplat asa pana acum, si am stari de greata de rau dar astea nu tot timpul, si sunt zile cand ma simt gravida si altele nu ....nu mai stiu ce sa mai zic...oricum nu mai am sperante pt ca e ffff mic, is mm nu cm se vede clar scris pe hartie

[flo2]



#57
agessy

agessy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 90 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 13:30

Buna fetelor, a fost ieri cu burtica la control si...suntem bine, avem 2,21 cm. :)
Ne uitam amandoi la eco si zambim ca tampii :))
Pana acum nu am reusit sa vomit, dar am greturi fara numar :))
Alinush cred ca nu ar trebui sa te gandesti prea mult, o sa inebunesti pana marti. Si bineinteles ca te poti duce la urgente, durerile si starile de rau sunt subiective, tu le poti acuza, nimeni nu le poate masura ;) sper ca ai inteles ce vreau sa spun :D
Si orice s-ar intampla mai departe, vorbeste cu ginecologul tau sa faci niste teste genetice si hematologice...asta daca nu ai facut pana acum.... iti tin pumnii :*

#58
alinush84

alinush84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 14:13

ma bucur agessy ca totul e bine, si...am inteles  [pup]  nu am facut deocamdata nici un test analize mai complexe, aici in sp dupa trei avorturi spontane se dau analize de facut mai complexe.....sa nu fie sotul....k eu totusi mai am doi copii cu fostul sot....deci pot....ori e actualul sot ori e din cauza la sarcina extrauterina, ce am avut.o ....nu stiu...sa vedem acum ce o mai fi ca eu deja disper....nu ma gandeam ca e asa greu sa faci un copil adica sa duci o sarcina pana la capat cu fetele nu am avut nici o problema si acum......offfffff :*

am plecat la munca o dupa amiaza placuta tuturor



#59
agessy

agessy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 90 mesaje

Postat 15 octombrie 2014 - 14:40

:)) asta cu sotul ar fi ideala ;)
Oricum ar fi, eu iti tin pumnii sa fie bine .
Servici usor!!!

#60
AlinaFlorea

AlinaFlorea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 07:53

 alinush fa toate analizele necesare ca sa nu mai ai probleme pe viitor, iti doresc multa putere sa poti trece peste si in viitorul apropiat un samburel sanatos

 

agessy ma bucur pt bucuria voastra , nu mi se pare nimic mai frumos decat o familie care se bucura pe deplin de venirea unui micut pe lume,sa tot creasca mare si sanatos

nici eu nu am vomitat cum spuneam pana acum dar nu lipsesc greturile din cand in cand,in schimb nu prea imi vine sa mananc , deschid frigiderul si ma uit la el ca la tablou, nici nu stiu ce sa le mai gatesc baietilor. voi ce mai faceti bun zilele astea?





Etichetat si cu sarcina, gravida, mai, 2015

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -