Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#31
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 00:02

Nici tu n.ai somn!? :))) iti dai seama eu sunt in extaz de acum in colo :)))) deși mai mare este curiozitatea...



#32
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 00:14

Nu am.  Ieri am adormit pe la 5 dimineata, sa vedem acum la cat reusesc. incearca sa te odihnesti ca ai nevoie de energie zilele urmatoare!



#33
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 07:30

Neata burtici ! Se pare ca nu sunt singura cu probleme cu somnul , eu am reușit sa doem doar o ora azi noapte , mai bine zis azi dimineață de la 6 la 7 cam așa , nu știu ce s-a intamplat dar niciodată nu am stat trează toată noaptea , culmea că nici in pat nu puteam sa stau am avut asa o stare de neliniște și pe orice parte ma puneam nu aveam stare... a fost groaznică noaptea asta , acum sper să reușesc si eu să mai dorm măcar 2 ore .
Vă pup pe toate, să aveți o zi frumoasă !

#34
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 08:49

elynko -sper sa-si faca efectul pastilele si contractiile sa se mai rareasca...

deeutza - are timp bebelina sa creasca, nu-ti fa probleme, si o sa mai stea cumintica in marsupiu :) mai sopteste-i si tu :)

Ellennas - bine ca ai venit cu vesti bune!! asa sa fie si de acum in continuare

silvia..tu ai mai patit-o odata de ai scris nu stiu cat si ai pierdut tot? parca...

eu la epilat ma refer cu lama, altceva nu pot acum.... :( si-asa e un chin, fara oglinda nu am niiiici o sansa fiindca burtica mea a coborat mult si sunt "derutata " :)

ce emotionant andreutza...cred ca esti f nerabdatoare (mai ales de n-ai avut somn), acum o s-o ai si pe mama ta langa tine cel putin. Cat va sta?

Rangul e diferit de "membru junior" - cel cu membru daca nu ma insel se refera doar la mesajele de pe forum, iar rangul la diferite activitati, daca treci cu mouse-ul peste rang cred ca iti da si explicatia lui



#35
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 11:09

Neata, burtici!

 

Wow, Andreutza, ce veste! Ma trec toate emotiile gandindu-ma ca de maine iti vei tine fetita in brate. Nastere usoara, recuperare rapida si un bebe sanatos!

 

Dupa ce alaltaieri am lancezit toata ziua in pat, ieri m-am trezit cu dor de duca.... M-am machiat, spunandu-mi ca vad eu unde imi fac de mers. Si uite asa am ajuns la pedichiura si apoi la o pizza. Tare bine a fost. 

Mytzyus, si eu tanjesc dupa un tratament facial, dar nu mai pot sta o ora pe spate. Tu cum de reusesti?

Referitor la contrul de facebook, pe mine ma gasiti aici: https://www.facebook...?ref=ts&fref=ts (Sper sa fi dat linkul bun)

 

Elynko, si eu m-am confruntat cu problema hemoroizilor si le-am venit de hac cu Pesto Gel. Este 10% natural si si-a facut rapid efectul.

 

Hopefull, si eu zic ca bebeii tai sunt in grafic. Referitor la mancare, eu stiu ca aceasta nu influenteaza greutatea bebelusului, ci sanatatea lor.

 

Silvia, ai o fetita frumooooasa foc! Sa fie sanatoasa si sunt sigura ca Ingrid ii va semana. Referitor la epilat, eu ma fac cu aparatul. Sunt atat de obisnuita cu el incat nu simt nicio durere.

 

Lorici, mi-ar fi placut sa merg la targ, dar doctorul mi-a spus sa aleg intre 25 sau 26 data cezarianei. Sa vedem ce mai zice la controlul de luni, pt ca intre timp bebelina mea nu mai e asa agitata (ieri chiar imi faceam griji ca nu mai misca), si m-au lasat si durerile de spate si de picioare.

 

Deeutza, poate reusesti sa te odihnesti astazi pe zi. Ar fi si cazul.

 

Felicitari fetelor care au venit cu rezultate bune de la doctor. Inca putin si ne vom tine copilasii in brate.


Editat de GeoM80, 19 septembrie 2014 - 11:10 .


#36
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 12:11

Multumesc fetelor pt incurajari [flo2]

 

mie ei imi este rau, ma doare capul de nu mai pot si am stari de greata. E a doua zi cu durere de cap asa tare, nu stiu de la ce. Am luat dafalgan.

 

geo- am încercat cu hemosan , acum cu crema de galbenele . Si exact cand au apărut cu sheriproct,,,nici un rezultat.  

 

Andreutza- numai azi, nu i maine,,,,ma gandesc la tine si abia astept sa ne împărtășești minunatele momente! Curaj, mai ai atat de putin, te pup!

 

Sa avem o zi cat mai usoara:)



#37
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 13:05

Buna fetelor!! Ma numesc mary si sunt insarcinata in 36 de saptamani si 5 zile! Dpn meu 6octombrie,insa ceva imi spune ca va fi mai devreme.de 2zile va citesc postarile cu mare interes si ma bucur mult ca exista un astfel de forum pt ca asa mai aflam cate ceva nou si mai diminuam din emotiiii!!! Va pup pe toate.

#38
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 14:06

Buna ziua fetelor!!!

 

  Andreutza, ce zi frumoasa te asteapta maine!!!  Toate gandurile bune se vor indrepta spre voi. Asteptam cu nerabdare impresiile de dupa. 

 

  Eu astazi am o zi buna, desi imi vine sa vars sunt bine dispusa si sper sa ma tina toata ziua pentru ca dupa amiaza am si o plimbare in program.

 

O zi linistita va doresc :*



#39
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 14:26

Bun venit printre noi mary :))) si sarcina usoara din cat a mai ramas! Cum te simti?

Fetita sau baietel?

 

Andreutza, sper sa ai parte de o nastere usoara, fara probleme si o recuperare rapida!!! La noapte dormi cat poti, trebuie sa fi odihnita.



#40
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 septembrie 2014 - 14:26

Ana, unde te pregatesti sa mergi la plimbare?





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -