Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Oct. 2014 - Felicitari andreutza2 ! Felicitari schumpi! (Bobocei de Octombrie 2014) - 12

sarcina gravida nastere bobocei octombrie

447 raspunsuri la acest subiect

#441
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 20:48

Ale sa stii ca si eu intru in a 38 a saptamana marti si ma bucur ca bebita a stat cumintica .iti spun sincer ca si eu ma astept sa nasc oricand. Te pup

#442
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 22:15

Buna fetelor , eu azi am avut o zi buna am fost in parcul tineretului aici lângă noi , ca au fost zilele recoltei si apoi am mai fost pana in baneasa sa mall unde ne am văzut cu mosii bebelinei mele !! Anda bebe Seby e tare scumpel si dragalas !! Eu nu cred ca e dracul chiar așa de negru :)) trebuie sa fie bine fetelor , o ss capatam forța cred eu cand vom fi cu bebeii lângă noi !! Moașa mea are o fetița de aproape 2 luni azi nu ma mai saturam sa ma uit la ea , e așa scumpa , abia astept sa o cunosc si eu pe a mea !!! Da Mary mai avem puțin si o sa ne vedem minunile , cand ma gândesc ca poate sa vina din moment in moment ma iau niște emoții !!! Va pup fetelor

#443
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 22:32

Bobocei nou sigur au mai aparut, ca erau fetele cu cezarienele programate, dar asteptam sa intre sa ne povesteasca: Geo, Roxyc, Caresse...pb nu au conexiune la net

#444
Andreea11Matei

Andreea11Matei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 22:46

Seara buna fetelor!

Si eu inca sunt in formula 2 in 1, dupa ultimul control de Sambata se pare ca bebeblina nu vrea sub nicio forma sa scoata nasul in lume. De' unde e mai bine decat la mami in burtica? Medicul m-aa asigurat ca am colul inchis, ca sta bine acolo, ca probabil o sa nasc la termen, adica la 40 de saptamani. Va spun sincer ca ma termina psihic asteptarea asta. Sunt nerabdatoare si sa vad bebita si sa ma stiu nascuta, trecuta de momentul durerii care ma ingrozeste. Sper sa ne intareasca bunul Dumnezeu atunci, sa nu fie chiar atat de rau... ;( Acum avem 37, deci, ar mai fi 3 saptamani. Tocmai de aceea m-a chemat abia peste 2 saptamani, ca totul este in regula si nu vede de ce ne-am vedea mai devreme. Mi s-a parut cam tarziu peste 2 saptamani asa ca l-am anuntat ca vreau sa merg si peste o saptamana 'just in case'. Va spun sincer ca nu credeam ca rezist asa mult, tinand cont si de faptul ca in general fetitele vin mai repede. Nu mai are cordonul in jurul gatului ceea ce ma bucura. Felicitari noilor mamici, sa aveti bebelusi sanatosi ca asta este cel mai important! :). Pup burticile si sa aveti o seara placuta cu bebeii!!!! :*

#445
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 28 septembrie 2014 - 23:33

sa stii ca nu e regula ca fetitele vin mai repede, asa imi spuneau mie toti la pitica si a fost nevoie sa-mi provoace nasterea, depasisem termenul si ea nu voia sa vina... sora-mea la fel, a depasit termenul si a avut fetita iar la cumnata-mea acelasi lucru s-a intamplat... cred ca depinde de tine, organismul tau, cat de linistita stai, cum se dezvolta bebe, placenta... sunt multe, nu conteaza ca e baietel sau fetita...



#446
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 09:03

Buna dimineata fetelor!
Intreba cineva de pompa de sani. Dupa ce am studiat o gramada pe net, am vb si cu prietenele mele care au bebei, aveam de ales intre 2 variante, ambele electrice: o Medela Swing sau Tommme Tippe. Dupa multe vizionari de filme si review-uri, am ales-o pe cea de la Tommee, are pe cupa de colectare in plus o parte de silicon moale exact ca o tetina. Am pus-o pe piept si pare prietenoasa. Voi vedea cand o fi nevoie de ea cum se comporta. Doamne ajuta sa fie buna.

#447
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 09:40

Neata fetelor!

 

Felicitari Anda inca o data pentru micutul Seby, e un dulce! Sper sa te refaci cat mai repede sa te poti bucura de fiecare moment cu bebe!

 

Pompa mea de san e tot de la tommee tippee si desi nu am folosit-o pare destul de blanda. Siliconul cupelor este foarte moale si sper sa nu ma chinuie prea rau cand va fi nevoie de ea. si eu am luat-o tot dupa ce am citit muuulte pareri ale mamicilor care o aveau. 

 

Buburuza mea iar a inceput sedintele de karate de cateva zile si mai nou o apuca si noaptea cand ma duc la baie. Cand ma pun in pat incepe dezmatul in burta de ma iau emotiile ca gata..vrea sa iasa. Ii simt miscarile foaaaarte jos, de parca as fi la controlul ginecologic. Ieri mi-am facut si eu bagajul si mai am de luat niste chilotei mai lati care sa poata sustine absorbantele alea imense..sper sa gasesc unii ieftini de bumbac. 

 

Incet incet se lasa linistea pe aici..pana ne vom acomoda toate cu noul statut de proaspete mamici :) 



#448
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 10:02

Capitol nou >>AICI





Etichetat si cu sarcina, gravida, nastere, bobocei, octombrie

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -