Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


810 raspunsuri la acest subiect

#401
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 19:27

Da, de vreo 4 ani sunt cu buton toate, de la Clio la cele mari.
Saptamana asta sunt la Iasi, peste 2 saptamani in nordul Parisului, langa CDG, la Villepinte.

#402
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 19:27

Eh, s-a mai dus un weekend... Azi le-am schimbat fetelor prin camera ca le-am luat o biblioteca mare  [:-)))] , cat de sadica sau inconstienta pot sa fiu!

Eu ma innebunesc dupa pozele cu diverse tarmuri, asa ca pietroaie, crustacee, maree, epopee :D aici sa puneti (s-a auzit Ziki si Strumfi?)

Ce sa va mai spun? Ca daca tot n-am facut zacusca, am facut clatite. Si un soi de mancare "de spital", vorba lui Forest care avea si dreptate, bietul om.



#403
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 19:51

Da, de vreo 4 ani sunt cu buton toate, de la Clio la cele mari.
Saptamana asta sunt la Iasi, peste 2 saptamani in nordul Parisului, langa CDG, la Villepinte.

io vreau amanunte...ce congrese? :)

 

Am fost recent la cel de la noi, pe boli de coagulare si noile anticoagulante si tare mi-a placut. Discutii foarte interesante, medici veniti din Canada, Mexic si SUA, au fost prezentate studii noi despre anticoagulantele noi, in care lumea inca nu prea are incredere, aici in nord (Suedia e in frunte) Warfarina e regina. :)



#404
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 19:58

Iaca si prajitura: 

 

IMG_4351.JPG

 

IMG_4352.JPG

 

Foarte gustoasa a iesit. 

 

Karula  [:-)))] mancare de spital. 

 

A mea jumatate e de nevazut la fata de o saptamana. Noroc cu masa de pranz dar si atunci a stat tacut, a mancat, baut cafea si s.-a cocotat iar in corcodus. :) Invata, citeste, are doua biblii mari de medicina de urgenta, marti merge la cursul-examen in Göteborg si baga in el acum. Ieri a facut pauza (ma rog, a stat seara pana noaptea nu stiu la cat, ca eu m-am culcat) si e stresat tare. Sunt cam solo, fetele in camerele lor, am terminat vase si haine de spalat, facut mancare, praji...ma pun si eu la un film. 

 

Nu se uita nimeni la Ray Donovan? Am mai intrebat, stiu...chiar nimeni?  [:)]



#405
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 20:04

 

Nu se uita nimeni la Ray Donovan? Am mai intrebat, stiu...chiar nimeni?  [:)]

hai ca mi-ai dat o idee, ca si-asa aveam chef de un serial in seara asta. il incep acum [:)]



#406
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 20:14

hai ca mi-ai dat o idee, ca si-asa aveam chef de un serial in seara asta. il incep acum [:)]

 

Super! Sa imi zici daca iti place, ca io-s moarta dupa el :). Cica e sezonul doi ce merge la noi, n-am vazut primul :). Eu nu pot vedea decat pe HBO.

 

Daca mai vrei si ai timp, vezi The Knick. :) Si asta e misto



#407
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 20:20

Hap ciuuuuuuu!!!  Ma scuzati.. sa imi caut servetelul!  [fri] [:I]

 

Buna seara,

 

 

Nu stiu cine a trimis mucii si raceala la mine, dar tare nu ii duceam dorul!  [alcool]  Sophia a inceput, eu am preluat, ca doar tre` sa impartim... si mi-s cam turta, dar ne facem noi mari! [:D]

 

Au fost cateva zile nebune si azi, acum pot sa respir cat de cat mai usurata... sa vedem ce ne asteapta maine si restul saptamanii ce vine. Am emotii pe maine, e prima zi cand va sta 5 ore la gradinita si va trebui sa manance singura de pranz. Trebuie sa ii pun pachetel si nu am idee ce, ca la cat e de mofturoasa cu mancarea... uhuuu... mai bine ramane flamanda decat sa manance ce nu ii place.  [bib]

 

Ieri printre muci&tuse am plecat la plimbare, ne-am intalnit cu niste amici.. ea designer, el It ist... se muta la Londra, el a luat job super la Microsoft! Am fost la un palat, mai bine spus la Winston Churchill acasa,si am petrecut o zi superba, chit ca vremea nu a fost prea insorita, dar tare bine ne-am simtit. Iar azi au venit pe la noi pe acasa la o bere si un gratar, iar mi-a parut rau ca s-a terminat ziua prea devreme. Ea i-a adus Sophiei o gentuta, atata ce a indragit-o, pe loc as zice, ca aseara la culcare nu voia sa i-o scot de dupa gat!  [il]  de dimineata de cum s-a trezit a intrebat unde ii e poseta!  [alcool] Bineinteles ca mi-a adus si mie o poseta cadou, stie ca le iubesc... cate nu mi-a facut in trecut!  [biz]

 

Ma duc sa ii fac baie mandrei mucoase si sa o bag la culcare, e cam turtita de raceala asta si eu nu prea am dormit din cauza gatului dureros, deci am de recuperat ceva somn si odihna... plus ca azi am bagat iar o tura de smotru si aspirat,  plus gatit o gramada, deci vai spinarea mea... 

 

 

Mai multe poze de la Blenheim Palace de ieri aici Blenheim Palace , unde i-a placut tare, s-a alergat cu Nick, s-au invartit, au povestit, au descoperit indiciile prin palat, a fost fascinata de cheia palatului care i-a fost prezentata special numai ei, asa out of nowhere, de catre nenea de la intrare cand a vazut-o cat era de interesata de indiciile de pe foi... si cat a mai alergat prin gradini, nu am apucat sa le fac poze ca eram ocupata cu vorba cu amica mea.... dar e un domeniu superb si acum cu toate culorile toamnei, e de vis!  [:)]

 

 

 

 



#408
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 21 septembrie 2014 - 23:08

aqai azi fac prajitura ta, crispy apple pie, pun poze, sa va fie pofta! [:)]


Am facut si eu ieri, dar doar cu mere + scortisoara + fulgi de ovaz si ff putin unt [:)]

A iesit cam uscat (dar bun), trebuie sa mai exersez:

10622953_370557453110591_201261025846628



#409
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 03:29

buna fetele,

 sunt pe fuga...toata ziua am fost plecati acum e aproape 7 seara si treb sa spal pe Pepper.

 

treb sa-mi iau de pe constiinta si sa marturisesc ca nu m-am tzinut de program in weekendul asta. deci nu am facut absolut nimic, nici  flotare...nici o genoflexiune...doar am mers prin mall...si desigur ca asta nu se pune.

 

pe miine.



#410
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 03:35

Mihaela, eu mi-am propus sa o iau incet, caci la ce dieta dura se cere nu cred ca reusesc cu hei-rup. Cand o sa reusesc sa ma las de tot d zahar si drojdie, trec la struguri si vin:) si cand trec si de etapa asta, escaladez si lactatele. 

 

Ieri dupa tura eroica de gradinareala, am zis ca mor daca nu mananc ciocolata. Asa ca am mancat:) dar am rezistat eroic la tort pe seara, cand am fost invitati la niste prieteni/ vecini.

 

de pe lista aia de simptome, eu le am pe toate mai putin pucntul 9. Si mi-a atras atentia cel cu durerile de tip reumatic/ artrita, am mai spus ca am dureri uneori de nu pot sa-mi folesesc mainile/ picioarele si nimic la analize de artrita. Chiar acum de vreo 2 saptamani am avut dureri crunte d genunchi, azi noapte mi-au migrat in mana dreapta de simteam ca imi care mana pe jos. Si nici un unguent nu ma ajuta.

 

asa ca sper ca asta e problmea, ca macar sa stiu ce am de facut:D

 

ai incercat pt dureri de articulatii cu suplimenti glucosamine(segasesc si la Costco)? tata spunea ca de la astea l-au lasat durerile de miini si genunchi.

 

 

si eu I-au D3. ddesi stau in zona 11 luni cu soare am deficient. dar am inteles ca doza prea mare ataca inima . nu I-au mai mult de 2000 iu.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -