Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)- cap3


459 raspunsuri la acest subiect

#441
Anda17

Anda17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:17

Salut tuturor viitoarelor mamici,

Am scris si ieri dar nu stiu de ce nu mi-a aparut mesajul... :( Nu mai intrasem demult... site-ul nu mai mergea. In sfarsit reusesc sa intru si eu. 

Legat de recoltarea de celule stem... Am primit ieri un telefon in urma participarii la un concurs de castigat carucioare. Mi s-a spus ca se fac extrageri lunare si pe langa acest aspect am fost selectat sa primesc o reducere de 1500 lei pentru recoltare de celule stem. Cel mai ieftin pachet e la 990 lei cu reducerea aplicata, dupa care la 3200 si 4000 cu posibilitate de plata in 3, 6, 12 rate. Sincer am auzit si pareri pro si contra cu privire la acest subiect. Nu stiu daca as recolta sincer. Voi ce spuneti?

Bebele meu e bine. Am fost in saptamana 15 la TT, saptamana trecuta am fost dupa rezultate, insa inca nu am reusit sa merg sa mi le citeasca... Dar dupa multe informari pe internet nu pare sa fie ceva probleme. 

Acum sunt in saptamana 17 si abia astept sa stiu si eu ce vom avea. La eco din saptamana 15 mi-a zis ca imi zice cand va fi cazul. 

Va doresc o zi buna tuturor! Pupici



#442
senz_benz

senz_benz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:31

Buna fetelor,chiar dak nu prea am scris sa stiti k va citesc zilnic si mi se par foarte utile si interesante informatiile pe care le-am obtinut de la voi! Eu de cateva zile ma confrunt cu o problema,ceva nou pt mine si anume constipatia.de trei zile nu am facut treaba mare si deja azi a inceput sa ma doara burta si sa am stari de voma.ce supozitoare sau alte remedii as putea sa folosesc? Aseara mi-am pus un supozitor Uscosin,asta mi l-a prescris doctorita la primul consult,e prima data cand l-am folosit si nu a avut absolut nici un efect :( pup

#443
Anda17

Anda17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:35

Senz bea lapte si mananca fructe. Si mananca multe supe. Poate poate. 

 

Yee... am si eu ticker! :)



#444
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:43

moni daca junghiurile sunt pe sub burta si lateralele burtii sunt de la lugamente daca sunt peste nivelul burtii de la gaze...oricum las-o mai moale cu aspiratul si trebaluitul prin casa..

 

in mod normal daca stai linistita trec deci atunci poti fi sigura ca sunt ligamente..

 

anda o sa fie bune rezultatele la TT ce sarcina maricica ai...super..

 

legat de recoltarea de celule stem , parerile sunt si pro si contra , eu i-am recoltat fetitei si cu siguranta ii voi recolta si la bb2 , prefer sa fie bani aruncati pe fereastra decat sa nu le am , o prietena de-a mea a apelat le ele si si-a salvat fetita de 6 luni care dezvoltase un tip de tumora pe coloana..au salvat-o..cu recolatrea.., sunt rare cazurile dar exista..

 

senz [consti] [consti] [consti] [consti] [consti]  join the club..desi eu am reusit sa rezolv problema , nu mai reuseam cu nici un remediu gen prune uscate , tarate , smantana , salate , supe bla-bla bla sau kiwi asa ca m-am dus la medicul meu de fam. si i-am zis cum sta treaba mergeam o data la sapt la baie si era jale....mia dat sa iau TINCTURA DE MALDITE DE MERISOR 2ml in pahar cu apa de 2 ori pe zi , acum dupa o saptamana de cand am inceput taratmentul am scaun zilnic , nu fac usor dar am scaun..ceea ce e bine..



#445
Anda17

Anda17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:56

Olimp din informarile mele pe internet am aflat ca depinde si de numarul de kilograme, ca acest procedeu e inca experimental si ca nu e prima obtiune lpentru care opteaza medicul. Plus ca nu stiu cata incredere sa am intr-o firma de pe internet. 

Am imediat 18 saptamani si inca nu stiu ce va fii. Importanta e sa fie sanatos. Am pus 4 kg pana acum sper sa nu fie prea multe pana la sfarsit. La eco ma duc cred ca abia pe la vreo 20 sapt. :) 

Apropo de junghiuri ... si eu le am... m-am speriat initial, dupa care m-am informat pe internet si am vazut ca sunt normale, ca sunt de la ligamente. Deci don't worry!



#446
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 13:59

Olimp multumesc mult, hai ca m-ai linistit! Sunt sub burta junghiurile. [pup]

 

Anda felicitari pt bebe sanatos! Ce bine ca ai castigat reducerea aia pt celulele stem, e foarte tare!

 

Senz ascult-o pe Olimp e experta cel putin pe sub asta. Este f importanta si alimentatia, sa consumi cat mai multe fibre, cereale, fructe si legume.

Eu in primul trimestru am avut pb acum din fericire m-am reglat. :)



#447
moni05

moni05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 225 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 14:01

Apropo de greutate, am gasit niste calculatoare foarte utile pentru greutatea in timpul sarcinii. [:)]

 

 
 


#448
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 14:17

anda eu am recoltat celule stem de la o firma consacrata de ani buni in tara , nu de la no-name..de pe net , oricat de tentant ar suna nu as alege o firma acum intrata pe piata ci doar ceva despre care pot sa iau informatii palpabile..

 

moni..tot ce e junghi sub nivelul buricului e ligament , contractiile crede-ma ca sunt altfel te strang ca in chingi , se intareste burta periodic se simt...

 

apropo de calculatoare de greutate sunt cate vrei eu nu ma incadrez deloc in maximul admis : [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#449
Anda17

Anda17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 14:33

A fost costisitoare recoltarea?



#450
Anda17

Anda17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 octombrie 2014 - 14:36

Eu cred ca ma incadrez momentan in greutatea normala... Ce va fii mai incolo vom vedea :) 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -