Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 - in pregatiri :) (Bobocei de Octombrie 2014) - 9

sarcina gravida bebe octombrie insarcinata

192 raspunsuri la acest subiect

#11
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 17:32

offf mi s-a inchis laptopul si am pierdut tot ce am scris.

 

Multumim, Anda pt noua casuta! Eu sper totusi sa mai astepte boboceii si sa vina eventual la urmatoarea

 

Geo, daca diferenta e mica fata de valoarea normala nu e problema. Cel mai bine e sa repeti ecografia si sa o faci unde e ecograf bun. Bebelina ta e mare, deci e hranita si oxigenata bine. Asa ca eu cred ca e totul bine. Sa mergi totusi la eco! e bine sa fim prudente si sa nu riscam nimic! Si eu tot cam atunci voi naste [:)]  Dimineata la 5 nu puteam sa dorm ca ma tot gandeam ce data sa aleg [:D]  Cred ca mai bine o las pe doctorita sa hotarasca eu vad ca nu reusesc.. Cand poti tu sa afli de pediatru! Multumesc! Restul fetelor din Bucuresti, voi la cine veti merge?

 

Bine ai venit, Laura! Ma bucur ca ai avut si ai o sarcina usoara! Asa sa fie pana la final!



#12
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 17:38

Am vazut pe la tv ca nu exista vaccinul pt hepatita b, cel care se face in spital in primele 24 de ore. Voi stiti ceva?



#13
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 17:42

am auzit si eu ceva..dar parca doar in anumite spitale si pana la o anumita data, dar nu stiu sigur, am prins un pic stirea "din zbor"...



#14
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 17:43

Eu lui Andrei i-am facut mai mult vaccinuri platite, ca sa nu am acea problema cu hranitul dupa nu stiu cate ore!

Dar ziceau ca se reglementeaza partea cu acest vaccin, bine, ieri asa ziceau la tv!



#15
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 20:03

Laura,bine ai venit printre noi,bobocei si bobocite!!  Geo,stai foarte bine la greutate o sa fie bebe mare,felicitari !!! Caresee , daa știam ca sunt multe vedete in luna Iunie,dar nu știam de Nicol K ca este chiar pe 20 ziua noastră ;) si eu sunt mândră de zodia mea si chiar imi place f mult,asa ca daca tot fac cezariana am profitat un pic de situație, am sudiat in pic horoscopul si ascendentul,daca e sa fie asa cum am plănuit balerina mea va fi Balanța cu ascendent in gemeni ;) daca ea vrea sa vina mai devreme,atunci asta e si nu ma opun ;)


Editat de andreutza2, 04 septembrie 2014 - 20:06 .


#16
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 20:24

silvia...pe tine nu te ajuta nici un remediu naturist in durerile din zona pelvisului? ceva leacuri babesti? cred ca o sa am o noapte luuunga, daca ma misc de la brau in jos urlu la propriu de durere de oase si ligamente...daca nu misc e ok....nu stiu ce sa fac sa mai treaca putin.... :(((((



#17
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 20:26

Anda,pune.l pe soțul sa te maseze cu ulei sau crema care o folosești pt piele,poate te ajuta un pic...



#18
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 20:33

andreutza, daca stau pe o parte de exemplu si imi pun mana pe sold/picior e dureros, simt durerea direct in oase in zona inghinala, e cam greu de suportat masajul...cred ca incerc cu o sticla de apa calduta pana una alta....probabil bb se "angajeaza" cum se zice si preseaza cu capusorul, altfel nu imi explic, contractii nu am, deci e ok, doar durerea asta, si ascutita..



#19
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 21:14

Uff saracuta de tine,nu stiu ce sa zic,poate te.a tras curentul si ai o răceala in oase... [smulgpar]



#20
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 21:22

Buna seara, burtici
Si eu experimentez durerile de burta si spate zilele astea, dar e drept ca nici nu am stat locului. Ieri am batut Mamaia la pas cu multe opriri si cu intratul la terase ptr pipi, iar azi am mers iar pe jos, dar nu chiar ca ieri. Nu-mi pare rau ptr ca asa ne petreceam noi fiecare seara vara trecuta si nu am vrut sa ma simt "speciala" vara asta. Cu durerile ma descurc luand cate un nospa, dar mult a fost, putin mai e.
Cum suportati caldura? Eu inca transpir ca un sconcs si fac dusuri zilnic, desi temperatura chipurile a scazut.
Joia viitoare voi merge la control si se pare ca tot atunci medicul ma va programa si ptr cezariana. Ultima data zicea ca daca bebe ia bine in greutate, nu mult dupa 20 octombrie il vom tine in brate pe bebe.
Cele care veti naste in spitalele de stat, aveti idee daca bebelusii vor fi infasati pe parcursul sederii sau ii vom putea imbraca cu hainute? Cineva imi spunea ca asistentele prefera sa ii infese ptr ca le ia mai putin timp si le e mai comod. Eu am pregatit totusi 2 costumase de nou nascut, am si 3 scutece de infasat, dar ma gandesc ca nu vor fi suficiente.
Bun venit,Laura-sper sa nu gresesc numele. Sarcina usoara si o nastere si mai usoara!
Seara buna, burtici!
Sa dormim bine!



Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, insarcinata

Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Morfologie trim 2

    RoxiMada
    - Astăzi, 20:09

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -