Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 - in pregatiri :) (Bobocei de Octombrie 2014) - 9

sarcina gravida bebe octombrie insarcinata

192 raspunsuri la acest subiect

#31
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 22:02

de acum sa incerc sa raman ca o scandurica nemiscata in pat si poate atipesc putin (pana la urmatoarea miscare) :))) ca deja ma dor ochii de la laptop....va pup si sa aveti o noapte mai buna ca a mea ;)



#32
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 septembrie 2014 - 22:07

Oricum,cred ca poți lua si doua Nospa ,poate te mai lasa durerile si te odihnești un pic.... Da,lasa laptopul ca altfel nu adormi ;). Somnic ușor!!!



#33
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 06:30

neata...am ajuns la marea bucurie de a misca putin piciorul fara sa ma injunghie...

nu prea am dormit, atipeam pana simteam nevoia sa ma intorc si atunci parca imi sfarama careva pelvisul cu un ciocan. Ca sa fac vreo doi pasi prin casa merg foarte greu, dar o sa incerc, innebunesc sa stau intr-un loc..cand ma ridic in in fund de pe pat e ca si cum mi s-ar presa oasele...si cireasa de pe tort am avut si arsuri jumate de noapte. A fost frumos, ce sa mai :)

 

Dar mai lasandu-ma pe mine ca se pare ca ma voi vaita ceva timp de acum acolo, voi cum ati dormit? :)



#34
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 07:56

Neata, dragelor! [flo2]

Sa avem o zi usoara !

Anda, imi pare rau pentru durerea pe care o simti si pentru noaptea nedormita [flo2] . Poate de maine va fi mai bine. Nu-mi aduc aminte la Andrei sa fi avut asemenea dureri si amorteli, dar stiu ca am avut dureri!

Eu , la sarcina cu Andrei am tinut un jurnal si cand am avut curajul sa-i spun ca sunt insarcinata din nou, i-am citit din jurnal, ca sa stie cum era cu el in burtica!!! Si a fost foarte fericit: ba chiar se apropia de burtica si-i spunea sa faca ce facea si el in burtica( adica "bumbacit la greu" [:)]  ). SI mi-a fost si mie de folos jurnalul, caci acolo am citit si mi-am amintit multe lucruri! [il]

Si la aceasta sarcina am tinut un jurnal, dar l-am inceput in iulie(mi-a fost frica toata sarcina si inca nu am scapat de ea [fri]  ) si nu am avut mult timp sa scriu in el....sper sa nu se supere bebelina [batcap]

Noi am dormit binisor, am si eu probleme cu arsurile, dar nu tot timpul, din fericire ! Eu nu sunt genul sa doarma prea mult: 7-8h maxim ! Dorm cam 6- ore pe noapte si in timpul zilei, mai fur vreo 2 repreize de 15-30 min.

Ne-a trezit perusul, care a avut un intreg concert de sustinut in aceasta dimineata.

Da, avem un perus de aproape o luna in casa(Perusica are 4 luni) si ne obisnuim unul cu ceilalti.... Andrei voia un animal de casa si un perus a fost cea mai buna alegere, credem noi! Si deja ne-am atasat de el!



#35
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:02

A, si azi noapte, am avut un vis superb: am visat ca am pus mana pe burtica si bebelina, asa prin piele, mi-a dat manuta sa o simt .... si era o manuta asa mica delicata .... si voiam sa-l trezesc pe sot sa simta si el.... am avut impresia ca nu e un vis , ca este ceva real !

Mi-a fost asa draga , abia astept sa o tin in brate! M-a invaluit o senzatie de fericire totala!

 

Totul este sa fiu o mami inteleapta si Andrei sa nu simta nicio schimbare in relatia noastra!



#36
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:15

caresse, incredibil....acelasi vis l-am avut si eu azi noapte (printre micile picaturi de somn de care am putut sa beneficiez printr-o minune)...doar ca era piciorusul, ii simteam degetelele atat de reale si cum se invartea....



#37
Diaa

Diaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:30

Neata burtici! Anda aceleasi dureri de experimentez si eu! Si il simt pe bebe cum se impinge cu capul jos. Pe langa asta m-am trezit si cu niste greturi de toata frumusetea, parca sunt in primele luni.

#38
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:37

silvia...pe tine nu te ajuta nici un remediu naturist in durerile din zona pelvisului? ceva leacuri babesti? cred ca o sa am o noapte luuunga, daca ma misc de la brau in jos urlu la propriu de durere de oase si ligamente...daca nu misc e ok....nu stiu ce sa fac sa mai treaca putin.... :(((((

anda eu stau cu funduletu in ceai de musetel ,pe mine ma relaxeaza mult!



#39
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:38

Anda, inseamna ca a fost "ceva"azi-noapte! Acesta a fost primul meu vis cu bebelina... si inca plutesc .... am asa o senzatie de ... magie, de bucurie si sunt toata numa'zambet ! Asata pana ma voi apuca cu Andu de citit si scris [batcap]

Diaa, sunt foarte normale greturile in ultimele saptamani, eu le-am avut la Andrei si le am si acum!

 



#40
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 08:48

anda ,imi pare rau ca ai dureri asa groaznice,dar pentru puiutul nostru suportam orice.

Ieri toata ziua m-a ars pe piept..azi vad ca totul e bn,ceea ce iti doresc si tie,si lui Dia sa va simtiti mai bn

 

insfarsit am gasit si noi numele puiutului: Ojog Andrei-Daniel


Editat de alinabacau1, 05 septembrie 2014 - 08:51 .




Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, insarcinata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -