Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iul-aug 2012 ( 8 )


316 raspunsuri la acest subiect

#31
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 04:39

La mare a fost super pana la episodul enterocolitei. A mancat si a dormit la greu Onuta, nu credeam ca o sa ajung sa spun asta despre ea! Acum, la cura de slabire ca se ingrasa fata, ha
ha.....

Gabi, eu zic sa te duci cu Andrei la o evaluare, daca este o problema se pate interveni mai devreme. Eu am povestea surorii mele cu baietelul care la 3 ani jumatate nu vorbea, a inceput lectiile la logopedie si acum si-a dat drumul, dar e in urma rau cu vorbitul si comunicarea sociala. Copilul nu are alta problema decat intarzierea de vorbire.
Nici Onuta nu e usa de biserica cu urlatul, am mai plecat cu ea din parc pe motiv ca ii se pune pata pe ceva si nu renunta...
O sa fie bine cu gargaritele tale, dar trebuie sa treci prin niste incercari, ca de nimic nu se face usor.....of, in anumite cazuri! Cand plecati in concediu? Cat mai mergi la serviciu?

Ioana, chiar imi era dor de tine! Pupam Anuta vorbareata! Onuta se lasa mai greu la vorbit....ciripeste si pe limba ei si pe limba noastra, cert e un lucru: se face ffff bine inteleasa!
Ma bucur ca sunteti bine!

Roxi, ai un copil cu totul special! O sa gasiti voi o cale de rezolvare si cu gradi, una mai aproape de serviciu tau sau al sotului, nu este o solutie?

Rocsy, am cazut pe spate cu dezbracatul Natalie de catre Sofia! Bravo, ai fata mare! Cu olandeza, mult a fost, putin a ramas, asa ca pe cai!

Carmen, nici eu nu te-as sfatui sa renunti la gradi, mai ales dupa evolutia spectaculoasa a lui Patrick.

Ali, te plangi de distractie? Eu am vazut ca ai avut o super vara cu apa si petreceri!

#32
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 12:48

Salut !

 

Lorena : cred ca circula un virus pe la mare, si mama a facut un episod misto de enterocolita !  Daca poti, las-o pe Onuta acasa si saptamana viitoare  [:)] .

 

Gabi : toata sarcina asta nu ai avut deloc liniste psihica pana acum. Nu ar fi mai bine sa te linistesti ? Gandeste-te ca gazutele tale iti simt nelinistea . Hai , pune-ti increderea in D-zeu si vezi doar partea frumoasa a sarcinii, nu te mai gandi la toate prostiile.

 

Ce faceti in weekendul asta ?



#33
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 21:16

Salutare dragelor. Va pup pe toate. Am avut o perioada tare grea. Ne/am apucat de renovari. E mult de lucru.Ne asteapta un an tare greu. Tudor cu admiterea. L-am mutat si la alta scoala. Nectarie e un scump. Vorbeste tot , a inceput sa ceara si la wc. Insa acum ne confruntam cu altceva. Cand vrea ceva si nu obtine, tipa de ne stiu toti vecinii.razgaiala e in top. S-a facut un taranus rosu in obraji, umbla descult si murdar de tarana. Toata ziua este afara in curte cu o groaza de copii. Paraste pe toata lumea. Azi, la birou mi-am facut niste nervi... Am facut un act si in loc sa scriu 11 septembrie am scris 10. Asta e, noroc ca pot face incheiere de rectificare. Ce sa mai zic. Va las acum . Suntem iesiti cu niste prieteni.

#34
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 21:56

Rocsy , nu pot sa fiu linistita , nu imi sta in caracter si mai ales in asa o problema . Mi-au trimis rezultatul rapid si am proba contaminatacu celule materne , asa ca il asteptam pe cel final . Sper sa se poata obtine ceva , inca 1 saptamana de stres :(

#35
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 07:32

Neata !

 

Gabi , imi pare tare rau . Pe cuvant .... as face orice pentru tine doar sa te stiu mai linistita  [:)] . Imi pare rau ca te nacajesti atat !!! 

 

Ada : ati schimbat din nou scoala lui Tudor ? L-ati reinscris la fosta scoala ? Imi place cum povestesti de Nectarel, noi stam in oras la casa dar pentru asta nu inseamna ca hainele Nataliei rezista mai mult de 2 ore in satre de curatenie .... cateodata nu rezista nici o jumatate de ora mai ales daca primeste o ciocolata si si-o intinde pe tricou, pantaloni ...

 

Din cate vad aici este clar ca baietii au o personalitate mai puternica si va dau mult de furca .... am ajuns sa ma bucur ca am fete  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#36
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 10:25

Helooo dragelor...
tel meu tot face figuri la deschiderea acestui site.atat...si ma enerveaza maxim

fleur suntem bine...nu am mai facut nici o buba remarcabila...doar lovituri dinalea far urme...:)))

Lorena da ne am distrat dar vroiam mai multttttttttt!!!!! ;)
Imi pare rau ca v ati intors bolnaviori!sanatate va doresc!

Gabi of imi pare tare rau ca esti stresata...!!! In legatura cu andrei nu stiu daca e cazul sa iti faci griji..
acum tu sti cel mai bine exact comportametul lui.dar crizele sunt normale...vezi mai sus si povestirile mele si a lui fleur :)
Iar cu vorbitul am o prietena care are o fetita exact de varsta lui denis...ea nu vorbeste deloc iar denis turuie intruna...diferenta de la cer la pamant...dar e perfect sanatoasa...dar daca totusi te ar linisti o parere a unui medic atunci dute cu el.rau nu are ce sa ii faca
Va las ca teroristii astia a mei ma termina deja in casa :( ploua si nu pot sa ii scot
mai revin

Editat de ali24, 12 septembrie 2014 - 10:27 .


#37
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 10:43

fetele fara facebook va pun aici o reteta de paine foarte usor de facut si fff buna.
merita sa o incercati .sunt sigura ca o sa va placa.eu cred ca nu voi mai cumpara paine curand.soata mea cand a vazut ca fac paine a zis ca nu sunt normala...ca imi place sa ma chinui singura sa imi dau aiurea de lucru...dar dupa ce a vazuto si a mancato(aproape toata) si -a schimbat total parerea ;)
Tot fb a innebunit cu ea.pe toate grupurile de mamici si chiar si pe cele de slabit vezi numa paine :)))...na mai slabeste daca poti :))))

Editat de ali24, 12 septembrie 2014 - 14:28 .


#38
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 10:50

http://www.justlovec...framantata.html

#39
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 16:03

 

Eu fac parte din categoria lenesilor in bucatarie , mi-e greu si sa citesc reteta dar sa o fac. Spun ...  pas !



#40
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 16:54

Salutare,

 

Lorena, imi pare rau ca Onuta s-a imbolnavit exact la plecare...macar nu ati pierdut zile din vacanta. Stiu despre ce vb. ca si Eric a facut entero anul trecut la mare, la mijlocul perioadei de 2 saptamani.

Iti multumesc inca o data pt. sfaturile ref. la despamperizat, le-am urmat, mai putin noaptea dar urmeaza. A functionat nesperat de repede si de bine, m-a uimit copilul meu, intr-atat incat acum la gradinita se vorbeste sa mi-l mute la grupa mai mare, ca e avansat pt varsta lui, si in plus si curat. La gradinita nu-i mai pune deloc pampers nici macar la somn.

Succes si voua cu inceputul la gradinita, sa ii placa Onutei si sa fie cuminte.

De ce sunt necesare analizele la gradinita? Aici nu se cer inainte, parca am aratat carnetul de vaccinari dar nu-s sigura.

 

Ada, succes lui Tudor in noul an scolar la noua scoala, sa-i mearga bine si sa-si faca multi prieteni (ca asta e important la varsta lor). Capacitatea n-are cum s-o rateze, sunt sigura, la cat te vei tine de capul lui [:)] .

 

Gabi, numai ghinioane ai avut la amnio, imi pare rau! Rabdare si ganduri pozitive!

 

Ali, la mine nu se deschide linkul, mai incerc de pe alt browser, ca ma intereseaza painea de casa, daca-i neframantata. Eu as vrea s-o reduc, dar restul familiei mananca destul de multa. Ai fost tare cu faza ca reteta de paine-i prezenta pe grupurile de slabit!!!

 

Va pup, mai bananai pe aici in asteptarea weekendului....zilele cele mai grele ale saptamanii, pt. mine.

In weekend nu facem nimic deosebit, aici s-a facut un frig al naibii (10 gr.) si nu putem sta mult pe afara. Probabil ne clatim ochii prin mall, ii inchiriez o masinuta din aia sa-l plimb in ea. Mi-am propus sa ajung si la o piata-piata, cu tarabe, sa vedem daca ne permite vremea.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -