Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#601
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 15:41

Norma, off, off...

nu v-ati grabit cu antibioticul? prea repede il prescriu unii medici.

sanatate multa si sper sa va bucurati cum se cuvine de sarbatori!



#602
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 16:37

Nu l-am administrat încă. Asta e si părerea mea. Am scris sms la pediatra. Astept răspuns.

#603
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 23:57

Norma draga, imi pare tare rau sa aud ca Andrei e bolnavior. Cum este acum? Tot in spital sunteti? Nu va puteti externa sa-i faci aerosolii acasa? Sau necesita internare?
Cu alergiile e greu tare de aflat, daca stii ca nu a mancat nimic nou.
Multa, multa sanatate si sa veniti acasa cat mai repede!

#604
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 07:36

Suntem acasa de ieri de la 13. Ii fac acasa aerosolii. A dormit f bine toata noaptea fara trezire si a tusit Putin. Sper sa fim spre bine. Cu alergia nu stiu daca ii vom da de capăt. Deocamdată este doar un episod. Sa vedem ce urmează. Azi luam si analizele.
Pupici si sa aveti sărbători frumoasa si liniștite.

#605
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 15:37

Buna fetelor,

Vin si eu la ceas de Craciun sa va urez un gand bun si multa sanatate, restul vin de la sine !!!

 

Noi suntem sanatosi, crestem precum voinicii din poveste, m-am uitat pe niste poze si m-am umplut de lacrimi la cat erau de mici, nu ma mai intalnesc cu acele perioade. Au tusit amandoi dar le-a trecut fara tratament alopat, doar cu naturistele mele, am fost la dr. si a zic ca e bine sa tuseasca, isi curata caile respiratorii, amandoi stiu sa scuipe dupa tuse si sa sufle bine nasul.

 

Natalia e o fetita isteata, spune multe cuvinte mai ales daca i le spunem noi, e ca un papagal si absoarbe tot. Ne-am cumparat un Tv smart si le dau cursuri usoare de engleza si un colaj superb de melodii pt. copii de la youtube (

 ) , stie sa fredoneze f.multe melodii si cunoaste in egleza cateva cuvinte. Melodiile nu i le las sa le vada pt. ca ar sta mereu cu ochii in tv, asa ca le las in fundal, ei se joaca si fredoneaza...

Nu mai avem prbl. cu olitza di luna august cand am scapt pe timpul zilei, a inceput si noaptea sa se mai trezeasca si sa ceara ”pipi ” iar dimineata sa aibe pampersul curat.

 

Diseara ne ducem la vecinii din bloc cu colinda (am invatat 3 colinde frumoase), Stefan e tare incantat iar Naty  fredoneaza pe limba ei... sper sa nu ragusim pt. ca e bloc cu 8 nivele dar ne ducem la max. 10 apartamente, anul trecut ne-am ghifuit de dulciuri.

 

Nu am facut brad pt. ca nu mai am unde sa-l pun, am montat o casuta pt. copii, am impodibito cu instalatie, beteala si globulete iar ei se joaca frumos. Diseara, ii las cheia vecinii si cat vom fi noi la colindat , ea o sa puna cadorile in casuta lor (am cumparat o bucatarue ”Hello Kitty” iar pt. Stefan o cutie cu circuite electronice cu piese marunte de=o sa ma doara capul la instalat, e pt. 8 ani dar daca copilul e pasionat nu am putut refuza)

 

Tati nu vine de sarbatori, ajunge acasa pe 9 febr., deja a inceput numaratoarea inversa...

 

 

Va sarut si va doresc sanatate multaaaa !!!



#606
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 15:39

Va recomand un film foarte frumos, l-am vazut aseara, e scos anul asta pe ecran, se numeste Gone girl  cu Ben Affleck.



#607
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 19:17

Fete dragi, va doresc un Craciun cald,plin de voie buna si cadouri pe placul inimii!

Sanatate multa tuturor!

#608
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 17:37

Hello girls.
Sper ca ati avut niste sărbători liniștite si asa cum le-ati dorit. Andrei e tot mai bine , încă tușește Putin, facem aerosoli din păcate mă doare si pe mine si pe sotul meu gatul. Asta e. Mosul a venit si la Andrei si e f incantat de tot ce a primit.
Vorbeste f multe, ne intreaba niste chestii de rămânem masca: De ce e noapte, de ce motocicletele au două roti si masinile patru? A întrebat ce marca e masina pe lângă care treceam ca nu avea nici un semn. Daca au sigla le recunoaște.
Pupici

#609
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 10:51

Dragelor eu vine cu vesti:

 

1. Luca mic a facut febra peste 40, apoi s-a lasat cu secretii cat cuprinde, ce mai, prima lui raceala de cand s-a nascut, ieri am fost cu el la urgenta dupa 2 nopti de chin pentru ca se inneca cu secretiile si el nu stie nici sa expectoreze nici sa sufle nasul. Dar, multumim Domnului e doar un virus. E nemancat de 3 zile si nici nu vrea mancare, dar va recupera el, sigur!

 

2. Ieri la urgenta, m-au luat si pe mine contractiile. Nu, nu am nascut! In schimb am aflat ca bebe al meu cu mai e cu capul in jos ci s-a cocotat cu capul spre stomacul meu. Dr ne-a zis ca e okay, se poate intoarce oricand si daca nu, putem in travaliu incerca sa il intoarca manual.

 

3. Vom avea.... baietel   [fal]   [fal]   [fal]   [fal] Asta pt ca tot am luat totul cu roz (caruciorul, scoica, hainutele)   [fri] Pentru ca s-a intors cu capul in sus, ne-a aratat generos "the rocket" cum s-a exprimat dl dr   [:-)))]  Deci, va fi interesant. In alta ordine de idei, a mai recuperat in greutate si dimensiunile, e in partea inferioara a graficului, daaar macar e in grafic!   [soricel]Noua ne-a arata clar labiile fetitei si a zis ca e 100% fetita.   [alcool]  Eh, atata timp cat este sanatos, gasim noi ce sa facem cu imbracamintea. Caruciorul/scoica, cui ii pasa ca-s roz?   [:-)))] 

 

Norma, Deidei e un baiat mare si destept! Si Luca spune tot mai multe cuvinte, dar fara verbe. In rest e un istet si jumatate.

 

Va pup si sper ca ati petrecut asa cum v-ati dorit alaturi de cei dragi! [pup] 



#610
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 14:50

Hello. Îmi pare rau pt Luca ca a facut febra. Pe când am crezut ca mergem spre bine si Andrei acum la prânz a facut 38,8 rectal. Azi in afara de lapte nu a baut nimic si mâncat nimic. Astept trezirea sa vad ce se întâmplă. Saracutl asa mi se pare de slăbuț. Sper sa isi revina odata.
Kytana ce bine ca a recuperat bebelul nu contează culoarea accesoriilor daca e sănătos. Doamne ajuta pana la sfarsit.

Pupici tuturor si sănătate multa.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -