Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#591
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 20:12

Buna gagici,

Carmen, si Paul sta acasa cu fetele doar?

Ia zi, il si caftesc sau doar iubesc? (am eu un feeling ca-s moarte de dragul lor J)

 

Kytana, cum a fost la dr? sper sa fie bine samburica.

 

Norma, sper sa te odihnesti in vacant asta…

 

Eu am copt ieri turtele, vreau sa le prepar maine seara / dupa amiaza sa se insiropeze bine pana in ajun. Am facut iar paine neagra, o bunatate pufoasa, daca vreti reteta sa spuneti. Tot maine voi coace cozonacul dupa munca; most likely voi sta iar pana la 2-3 noaptea sa termin de copt, si miercuri pe baricade la servici.

Miercuri dupa munca voi face sarmalele.

Si-o friptura la tava joi la pranz. Joi seara mergem la nanutii lui S, va veni si Mos Craciun, pariez ca nu va vrea sa mearga la el deloc, dar asteptam reactia lui!

 

 

 



#592
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 21:31

Carmen, mai mai ce familie inchegata sunteti voi!

 

Oli, asa este si Luca, eu il prind cand face dar nu vrea sa mearga la olita, sa agata de mine si sta aplecat, cu fundul in spate, ma topesc de drag. Cum mai e raceala?

 

Gabi, eu vreau reteta de paine, saru'mana! Eu inca fac paine dina ceea fara framantare, imi place extraordinar de mult. 

 

De la dr am venit dezamagita, nu pentru ca mi-ar fi dat vesti proaste ci pt ca nici nu a vb cu mine doctorita. M-a luat o asistenta in primire, mi-a facut testul non-stress, vreo ora asa, ba in picere, ba culcata, ba balanganindu-ma stanga dreapta (evident la orice sunet mai rapid/incet simteam ca imi sta si mie inima in loc), la sf mi-a zis ca e okay si ca ne vedem pe 5 ianuarie. Mda. Randul trecut mi-a zis ca ma cheama sa vada cum evolueaza; poate nu am inteles eu bine sau poate ca a considerat ca nu e cazul. I've got no idea.

 

Astazi mi-a fost sete incontinuu, cred ca am baut peste 3l de apa si foame ioc, sa nu o vaz. 

De mancare m-am hotarat la un gulas de vita (ciorba) si friptana la cuptor cu legume (sincer eu nu cred ca ma ating de mancare) iar ca desert, voi face coconut macaroons cu ulei de cocos si sirop de artar, poate le stropesc si cu cioco bio neagra pe deasupra.

 

Va tzuc, aveti grija de voi! <3



#593
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 22:55

Hello. Noi suntem internați. La 17 când s-a trezit era plin de pete rosii pe corp si se scarpină. Am fugit la urgenta unde au zis ca e alergie, ne--au dat aerius si pe branula ceva antihistaminic. Au zis ca mai trebuie la 23 si nu are rost sa mergem acasa si sa tot venim. Si ca e posibil si sa reapară. Acum aștept ora 23, el e ok, condiții ok. Curat, cald, doctorita in varsta dar f de treaba pare. Sunt 4 copii in salon cu mamicile. Avem 4 paturi suficiente pt noi cate doi in pat. Deocamdată sunt cu el in brate. Vad eu când îl pun jos.

Va doresc sannatate.
Carmen ma bucur ca esti ok si Paulica e in extaz cu fetele.
Spor la bucatarit.

#594
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 23:31

Norma, muulta sanatate! Ii vor face analize sa va spuna la ce anume a facut alergie? Deidei cum se mai simte acum? Pupicei bobocelului!

#595
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 23:56

Acum doarme in pat, eu mă uit la ceva film si nu mai are nici o pata Mă tot uit cu lanterna la el si nu mai are nimic. Au zis ca e greu sa isi dea seama de la ce a facut. Sunt multe teste dar nu e sigur ca vom afla. Poate fi chiar si de la ceva ce a mai mancat de multe ori.
Noapte buna.

#596
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 14:27

Ma bucur ca ati scapat repede Norma!

#597
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 14:30

Luca a facut azi noapte febra din senin, ardea tot - nu tuse, nu muci - azi dimineata nu mai avea nimic.
O fi de la mucegai?! S-a intins in toata casa... In afara de baie si bucatarie. Amuzant, nu? :))

#598
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 14:56

kytana nu am scăpat asa repede din păcate. A facut Andrei acum laringita. Deci suntem cu antibiotic, aerosoli cu adrenalina - ce sa zic vom avea niste sărbători aiurea. Sper sa se amelioreze repede tusea ca e deranjanta si nu îl lasa sa se odihnească.
Va doresc toate cele bune.

Kytana sunt niste sprayuri antimucegai dar nu stiu unde va puteti muta ca miroase câteva zile după ce faceti cu spray. Daca vine din interiorul peretilor cred ca ar trebui sa va mutati.

#599
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 15:37

Kytana

http://myhealthygree...ses-like-white/



#600
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 15:39

despre febra... poate fi un virus. a avut si S febra acum 2-3 sapt., 2 zile si nopti. fara alt simptom, a fost un virus. Lasa-l in pace daca e ok, nu te grabi nici cu antitermice.

 

mucegaiul nu produce febra. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -