Sari la conținut

Sari la conținut


Nivea Baby in Geanta Bebelusului - editia 3, pareri

nivea baby geanta bebelusului

54 raspunsuri la acest subiect

#41
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 07 august 2014 - 12:46

Si eu sunt una din fericitele beneficiare ale gentutei magice de care m-am bucurat enorm si care imi este den real folos acum ca copilasul meu s-a nascut.

Produsele Nivea le-am recomandat si le voi recomanda mereu ca fiind cele mai bune nu doar pentru bebe ci si pentru mine si sotul meu. Si noi folosim produsele nivea.

 

 

Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

Daca ar trebui sa dau o nota produselor nivea din geanta bebelusului cuprinsa intre 1 si 10 , le-as da nota 11. Pur si simplu nu cred ca exista alte produse mai bune pentru bebe al meu ca produsele nivea.

 

​​​​Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

Am folosit produsele, loe folosesc si le voi folosi si de acum inainte. Pentru mine sunt cele mai de calitate produse.

 

Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Am recomandat deja si nu doar mamicilor, ci tuturor pesoanelor. Fiecare persoana isi poate gasi inn gama nivea un produs care sa i se potriveasca.

 

Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Bebelusul meu e super incantat de produse... cand ii fac baita plange ca se termina prea repede iar cand il dau cu crema sta nemiscat zeci de minute in sir. Cred ca daca bebe ar putea vorbi ar acorda si el nota 11 produselor.

 

Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

Da! Am achizitionat si pudra de bebe, servetele umede pentru bebe, crema nivea pentru mine, si gel de ras pentru tati iar cand cele primite se vor termina le vom inlocui cu siguranta.

 

Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

Inca nu deoarece bebe s-a nascut recent si nu am apucat dar tati o sa se ocupe personal de treaba asta.

 

Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

tati e  super , super incantat de produse. De fapt a spus chiar ca bebe are noroc mare si m-a intrebat daca nu se face si pentru tatici o gentuta cu produse nivea...

 

 

Punem si o pozica:

 

Miniaturi atasate

  • DSCF5463.JPG


#42
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 07 august 2014 - 13:06

waw ce multe produse nivea...super...si sa le folostit cu mult darg , sunt bune ..si noi utilizam la goanga..si acum ca mai vine unul..va fi la fel..

 

crema de fundulet e tare buna , se alica bine , e fina , placuta la miros si..nu am avut probleme cu pitica de la ea..altele au dat reactii alergice..



#43
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 07 august 2014 - 16:14

Desi mai am destul pana sa nasc, am primit si eu astazi gentuta bebelusului si, in oarecare masura, pot da cateva detalii. De ani buni sunt un mare fan al acestei marci. A reusit sa imi castige increderea prin calitatea produselor si sa ma determine sa folosesc cu mare drag orice gama. Momentan am in uz produse diverse: de la crema de corp la lotiuni si creme demachiante, gama zi si noapte de hidratare (creme de fata) si chiar creme de tip BB/CC cream de acoperire a inperfectiunilor. Si sotul este un mare fan al lotiunilor/crema aftershave si al gelurilor de dus.

 

Revenind la Nivea baby. Am consultat cu drag brosura si judecand dupa impresia mea generala despre Nivea, sunt sigura ca voi folosi si recomanda mai departe produsele.

 

Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

Sunt convinsa ca sunt foarte bune. Astept cu nerabdare sa le folosesc!

 

​​​​Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

Din pacate nu am avut inca ocazia, mai dureaza, dar am incredere maxima ca nu voi fi dezamagita. Voi reveni in februarie cu o impresie completa.

 

Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Cu siguranta. De altfel i-am si vorbit unei proaspete mamici de aceste produse si a zis ca le va incearca.

 

Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Daca as putea sti...

 

Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

Inca e devreme dar o voi face cu siguranta, asa cum o fac si cu celelalte produse Nivea de care nu ma mai pot dezlipi de ani buni si de care am facut dependente multe persoane din jurul meu.

 

Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

Aici vroiam sa ajung... cred ca cea mai mare nerabdare a mea e sa lipesc stickerul. Mi-am innebunit sotul cu el... Sunt in extaz. Imi doream enorm unul si a venit la fix.

 

Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

Se bucura. Vrea mai multe. A zis ca se inscrie si el numai sa ii dea si lui cineva mai multa atentie...

 

Multumim enorm sponsorilor pentru tot ce ne-au daruit!



#44
yrynuka

yrynuka

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 august 2014 - 16:49

Buna ziua,

 

Sunt una din fericitele castigatoare ale unui cadou minunat Geanta bebelusului, editia 3, si vreau sa spun si sa multumesc in acelasi timp sponsorilor si Comunitatii Desprecopii.com. A fost un cadou minunat si care mi-a prins foarte bine. Ma voi limita doar la produsele Nivea Baby despre care voi spune cu mare drag ca suntem fani ai acestei marci, intreaga familie. Bebelusa mea, acum in varsta de 6 luni, a avut inca din a doua zi contact cu samponelul & spuma de baie, in spital, pentru ca acesta a fost deja pus in bagajul meu pentru maternitate. Mi-a fost de mare folos atat din punct de vedere al dimensiunii ( deoarece se stie ca in spital nu poti lua toata casa, ci trebuie sa te limitezi), cat si din punct de vedere al tolerantei foarte ridicate pe pielea fetitei mele. Crema pentru fundulet o foloseam deja de acum 3 ani, de la prima sarcina si am ramas la aceeasi gama de crema, si cand am descoperit in geanta aceasta crema imediat am adaugat-o in bagajul pt maternitate, servetele umede au fost si ele prezente in bagaj, si uite asa aceasta Geanta a bebelusului m-a ajutat enorm sa completez cele necesare bebelusei mele. Samponul pentru volum & balsamul pt mami de la Nivea a fost de asemenea un cadou placut, eu deja folosind aceste produse de ingrijire a parului de cativa ani. Despre tati pot sa spun ca m-a amuzat foarte tare cum statea langa mine si se uita mirat la toate produsele existente in aceasta geanta, de parca era un copil mic ce asteapta sa i se dea si lui ceva bun. Scot si pentru el balsamul dupa ras original si intind mana spre el sa i-l dau. Se uita ma mine si deodata m-a intrebat "ce sa fac cu el?" II spun, " e pentru tine!" L-a luat, se uita mirat si parca nu-i venea sa creada ca exista si pentru el un mic cadou din partea Nivea. A fost un gest placut ca nu a fost uitat nici tati, nici mami, tinand cont ca aceasta geanta avea cu totul alt destinatar. :) Acum as vrea sa dau raspunsuri la urmatoarele intrebari:

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?
  • Foarte utile unei mamici / viitoare mamici cum am fost eu si cu care drag am luat o parte din produsele Nivea Baby in bagajul pentru materninate. Am primit Geanta bebelusului cu aproximativ 2 saptamani inainte sa nasc. Mi-au fost de mare folos.

 

  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?
  • O impresie foarte placuta deoarece stiam si eram familiarizati cu o parte din aceste produse inca de acum 3 ani, de la prima sarcina. Pe atunci nu am stiut de existenta acestei Genti a bebelusului si cu toate acestea am avut incredere in aceasta marca.

 

  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?
  • da, cu mare drag recomand aceste produse. Noua ne-a mers si ne merge foarte bine cu aceste produse.

 

  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?
  • Ooo, inca din a doua zi de viata, in spital, a avut contact cu samponul, crema de fundulet si servetele umede. Le-a tolerat foarte bine si sunt sigura ca le-a indragit inca de la inceput.

 

  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?
  • Da, cumparam in continuare aceste produse, ba chiar am cumparat si crema delicata Nivea baby cream soft ( pentru piele sensibila) si ne place tare mult. In special, baietelul cel mare ( 3 ani) o adora si mereu imi cere crema sa se dea el singurel pe corp. Apoi isi miroase mainile si spune "ce moase e!"= ce frumos miroase :)

 

  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?
  • Da, il folosim cu placere, cu toate ca mai avem un sticker pe masina de la primul copil, dar sotul a fost atat de incantat de acest sticker incat nu a contat pentru el ca mai are unul lipit. A spus ca e tare frumos fata de cel deja existent pe masina. Va voi arata cateva folografii. 

 

  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?
  • A fost ca un copil mic ce asteapta sa i se dea ceva bun. A fost placut impresionat, asa cum am spus mai sus, ca nu a fost uitat. II plac produsele Nivea. Chiar daca nu achitioneaza foarte des produsele destinate barbatilor, cand are ocazia sau il surprind placut ofertele nu le rateaza.

 In incheiere, doresc pe aceasta cale sa multumesc inca o data Comunitatii desprecopii.com si sponsorului Nivea pentru aceste cadou atat de util mamicilor si viitoarelor mamici si le doresc in continuare sa faca acest gest multi ani de acum incolo. Sa continuati acest proiect si astfel, multi bebelusi vor fi bucurosi sa fie rasfatati si ingrijiti cu aceste produse minunate si acceptate de pielea lor sensibila. Noi folosim zi de zi gentuta minunata si foarte incapatoare la fiecare iesire cu caruciorul afara sau in deplasari. voi pune de altfel si o poza cu aceasta gentuta atasata la carucior. Multumim inca o data pentru acest cadou minunat.

Pentru cine doreste sa vada si un feedback a acestei minunate genti, urmati link-ul urmator: http://comunitate.de...nta-bebelusului

 

Miniaturi atasate

  • DSC04016a.jpg
  • DSC04018a.jpg
  • P1120849.JPG


#45
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 august 2014 - 14:55

dragelor,

 

va multumim pentru ca ati raspuns intrebarii noastre. Asa cum am  mai spus, aceste mesaje sunt niste gesturi de solidaritate pentru alte gravidute pentru ca sponsorii asteapta foarte mult aceste mesaje de confirmare.

 

Consideram ca cele care raspund intrebarilor noastre, le ajuta pe urmatoarele gravidute sa primeasca Geanta Bebelusului 4  - la care lucram acum.

 

ca semn de multumire, va vom trimite cate un BON la EMAG in valoare de 100 roni.

 

asteptam in termen de 10 zile - numele si adresa pentru a vi le trimite prin plic, acasa.

trimiteti aceste date prin PM la moderatorul ANDA08.

 

va multimim si va asteptam la alte evaluari de produse :)

 

cu drag,

 

[dc]



#46
simo_22

simo_22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 11 august 2014 - 16:36

multumim muuult!!! ce surpriza minunata!!! 



#47
yrynuka

yrynuka

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 14 august 2014 - 16:02

va multumesc si eu! chiar este o surpriza foarte placuta!



#48
nadia_elena

nadia_elena
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 16 august 2014 - 01:45

Si noi cunoastem marca Nivea de cativa ani, ne-am imprietenit si "ne-am vizitat" ocazional :).

Inainte de nasterea bebelinei, ne-am asigurat tot necesarul pentru prima luna de viata a acesteia (gentuta am primit-o la o saptamana dupa). Inainte de achizitii, cunoscand faptul ca pe piata se gaseste o gama variata de produse pt copii, m-am interesat pe toate canalele pentru a afla care ar fi mai eficiente si mai safe pt bebelina- in mod special pe internet, reviste de profil, si am cerut recomandari mamicilor din anturaj.

M-am convins repede ca se merita sa incercam sa folosim gama Nivea- am oscilat intre Nivea baby- Soft Shampoo ^ Bath si Nivea Baby- wash lotion- in final am ales-o pe cea din urma, pt ca mi-a dat sentimentul ca este potrivita pt o bebelusa "pure and sensitive" :) .

Servetelele umede au fost foarte bune, recomandate initial si de catre cumnata mea (la fel ca si produsele de spalare pt bebe).

Tati nu se barbiereste din pacate, insa bunicul si unchiul o fac, si lor le-am recomandat balsamul de dupa ras Nivea. La crema pentru fundulet inca nu am ajuns- deja incepusem o alta marca, si asteptam sa o terminam pe aceasta. Mostrele de sampon par au fost si ele cedate. Avem si stickerul pe masina, din pacate nu avem o poza cu acesta...

 

Foarte fericita sunt pentru ca bebelusa nu a facut cojite pe scalp, deci lotiunea isi face bine treaba! Deasemenea, pana acum nu a avut nici o alergie la produsele Nivea, si nici nu a plans cand i-a intrat un pic de apa cu spuma in ochisori :) .

 

Multumim Nivea pentru  mostrele primite, sunt de reala utilitate, le vom folosi in continuare!! Atata timp cat calitatea produselor se va mentine, in noi veti regasi un client fidel!



#49
nadia_elena

nadia_elena
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 16 august 2014 - 01:45

Si noi cunoastem marca Nivea de cativa ani, ne-am imprietenit si "ne-am vizitat" ocazional :).

Inainte de nasterea bebelinei, ne-am asigurat tot necesarul pentru prima luna de viata a acesteia (gentuta am primit-o la o saptamana dupa). Inainte de achizitii, cunoscand faptul ca pe piata se gaseste o gama variata de produse pt copii, m-am interesat pe toate canalele pentru a afla care ar fi mai eficiente si mai safe pt bebelina- in mod special pe internet, reviste de profil, si am cerut recomandari mamicilor din anturaj.

M-am convins repede ca se merita sa incercam sa folosim gama Nivea- am oscilat intre Nivea baby- Soft Shampoo ^ Bath si Nivea Baby- wash lotion- in final am ales-o pe cea din urma, pt ca mi-a dat sentimentul ca este potrivita pt o bebelusa "pure and sensitive" :) .

Servetelele umede au fost foarte bune, recomandate initial si de catre cumnata mea (la fel ca si produsele de spalare pt bebe).

Tati nu se barbiereste din pacate, insa bunicul si unchiul o fac, si lor le-am recomandat balsamul de dupa ras Nivea. La crema pentru fundulet inca nu am ajuns- deja incepusem o alta marca, si asteptam sa o terminam pe aceasta. Mostrele de sampon par au fost si ele cedate. Avem si stickerul pe masina, din pacate nu avem o poza cu acesta...

 

Foarte fericita sunt pentru ca bebelusa nu a facut cojite pe scalp, deci lotiunea isi face bine treaba! Deasemenea, pana acum nu a avut nici o alergie la produsele Nivea, si nici nu a plans cand i-a intrat un pic de apa cu spuma in ochisori :) .

 

Multumim Nivea pentru  mostrele primite, sunt de reala utilitate, le vom folosi in continuare!! Atata timp cat calitatea produselor se va mentine, in noi veti regasi un client fidel!



#50
cryssimona

cryssimona
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 august 2014 - 14:54

Buna mamicilor! Bebita al nostru inca nu a venit pe lume, dar mai este foarte putin, si inca nu am folosit produsele de la Nivea baby.Tati folosea si inainte de a primi gentuta produse de la Nivea, si inca foloseste si acum si este foarte multumit de ele. Produsele pentru mine au fost o noutate, nu am mai folosit si mi-au placut cum iti lasa parul dupa spalare. Binenteles ca acum folosesc si eu produse de la Nivea. Sunt convinsa ca si produsele pentru bebe sunt foarte bune, dar le vom testa la momentul potrivit. Recomand cu incredere produsele de la Nivea.





Etichetat si cu nivea baby, geanta bebelusului

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -