Sari la conținut

Sari la conținut


Nivea Baby in Geanta Bebelusului - editia 3, pareri

nivea baby geanta bebelusului

54 raspunsuri la acest subiect

#31
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 04 august 2014 - 11:35

testimonialele voastre sunt extrem de importante pentru noi si pentru a putea continua acest proiect super special pentru gravidute :)



#32
cxena

cxena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 04 august 2014 - 11:45

Am testat cu drag produsele Nivea din Geanta, sunt parfumate, cremoase, hidratante si le recomand mamicilor. Sunt client fidel Nivea de multi ani, iar de Nivea Baby de vreo 4 ani incoace.
Servetelele umede Nivea pt bebe sunt parfumate, curata f bn si nu irita pielea bebelusului, crema pt fundulet Nivea Baby este apreciata de juniorul de 1 an si de fratiorul lui de 4 ani, inca de la inceput, este fina, delicata si vindeca rapid iritatiile, iar samponul si spuma de baie Nivea Baby este ideala pt o baita linistita, spumoasa si fara lacrimi, f important. :-)
Samponul si balsamul tester pt volum le-am daruit surorii mele, fiindca eu am par cret si f des, care a fost f multumita de noul produs, pt ca ea folosea varianta mai veche, asa ca ati castigat un nou fan. :-)
Balsamul dupa ras l-a folosit sotul meu, iar rezultatul a fost minunat, fiindca dupa ce a iesit din baie, inca zambea si-si mangaia barba proaspat rasa si parfumata si am simtit cu totii mireasma delicata.
Stickerul l-am daruit unei prietene, care a nascut recent si avea mare nevoie de el, fiindca in unele tari, unde calatoreste f des, este obligatoriu, deci Nivea strabate lumea in lung si in lat, oferind zambete si calitate.
Multumesc, Nivea! chiar daca au fost nistre mostre, au picat f bn pt mai multe mamici... :-*

#33
Corina_Ana

Corina_Ana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:06

  • Buna ziua, tuturor!
  •  
  •  - Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

Sunt toate foarte utile.

 

  •  - Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

Produsele sunt de buna calitate si foarte potrivite nevoilor lui bebe

 

  •  - Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Desigur, deja au fost recomandate cu caldura.

 

  •  - Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Bebica mea avea o iritatie a pielii, fiind din nastere mai sensibila decat ceilalti copii. Noi am folosit doar produse Nivea, cele pentru baita in special [incada]  si am fost foarte multumite  [flirty]  

 

  •  - Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

Da, sapunul si gelul&samponul, insa in cantitate mai mare.  In mod clar vom opta si pentru viitor pentru ele!

 

 

  •  - Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

Inca avem sticker-ul pentru ca avem de gand sa ne cumparam masinuta. Voi reveni cu poza  [soricel]

 

  •  - Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

Tati a fost incantat ca a primit si el ceva printre atatea produse utile. [il]  Deja foloseste de cativa ani balsamul dupa ras Nivea Sensitive si spuma.

 

 

 

Multumim inca o data comunitatii Despre Copii si sponsorilor!



#34
Ileana87

Ileana87
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2014 - 15:56

buna sunt mamica de 5 ani si peste o luna voi fi dinnou,am castigat si eu gentuta bebelusului si mi sa cerut o parere despre produsele nivea asa ca eu cu mare incredere folosind mereu produse de la nivea si pt fetita mea si pt mine si sotul meu vreau sa va spun ca sunt foarte incantata,piele catifelata,par moale,stralucitor,matasos si frumos mirositor,sfatul meu pt toate mamicile este sa nu evite sa incerce nivea pt toate categoriile de varsta ca sunt de calitate credetima,



#35
Ileana87

Ileana87
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2014 - 15:58

buna sunt mamica de 5 ani si peste o luna voi fi dinnou,am castigat si eu gentuta bebelusului si mi sa cerut o parere despre produsele nivea asa ca eu cu mare incredere folosind mereu produse de la nivea si pt fetita mea si pt mine si sotul meu vreau sa va spun ca sunt foarte incantata,piele catifelata,par moale,stralucitor,matasos si frumos mirositor,sfatul meu pt toate mamicile este sa nu evite sa incerce nivea pt toate categoriile de varsta ca sunt de calitate credetima,



#36
anuca86

anuca86
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 august 2014 - 22:06

Buna seara. Am primit si noi gentuta bebelusului Editia a 3-a. Felicitari pentru ideea voastra de a ne face sa ne simtim minunat impreuna cu bebelusii nostri.

Si acum intrebarile:

 

  • Cum vi s-au parut produsele Nivea Baby din Geanta Bebelusului?

Produsele Nivea baby mi-au placut foarte mult. Crema pentru fundulet a fost de mare ajutor la bebelusa mea care a facut iritatie din cauza scaunelor dese. Servetele umede sunt delicate pentru un fundulet predispus la iritatii, iar samponul a fost si a ramas prietenul ei de baita din primele zile de viata.

  • Ce impresie v-a lasat testarea produselor Nivea Baby?

O impresie buna avand in vedere ca le-am testat la primul copil. La al doilea a devenit o obisnuita folosirea lor

  • Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Imi face placere sa le recomanda prietenelor mele.

  • Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Folosirea acestor produse ii aduce zambetul pe buze bebelinei mele (mai ales acum ca a crescut si se bucura intens de fiecare baita)

  • Ati cumparat in continuare aceste produse de la Nivea Baby?

Le-am cumparat cu drag.

  • Ati folosit sticketul Bebe la bord? Aveti vreo poza cu el?

Nu am folosit sticketul cu bebe la bord (din cate imi amintesc l-am pastrat).

  • Ce a spus tati despre produsele pe care le-a primit el? I-au placut?

I-au placut produsele lui tati. Mai ales faptul ca nu a fost uitat asa cum se intampla de obicei.

Toate raspunsurule voastre vor ajuta Nivea Baby sa participe in continuare la cel mai frumos proiect pentru gravidute: Geanta Bebelusului



#37
Adip

Adip
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 05 august 2014 - 09:43

Produsele Nivea baby  din gentuta bebelusului sunt foarte bune dupa parerea mea si nu cred ca este doar parerea mea.

Deasemeni si impresia despre produse este pe masura acestor produse- adica foarte buna, avand in vedere ca si bebe se simte minunat cand le folosim si au si un parfum discret care il calmeaza si ii ofera confort bebelusului.

Am recomandat si mai recomand in continuare produsele Nivea baby si altor mamici.

Raportul calitate-pret al produselor Nivea baby este optim si vom cumpara si de acum incolo  numai produse de la Nivea Baby.

Am folosit sticketul Nivea baby si ne place.

tati deja nu mai avea ce sa spuna despre produsle Nivea pentru ca el le foloseste de mult.

tati foloseste urmatoarele produse:

- gel pentru par (nr.5)

- spuma de barbierit

- after-shave 

- gel de dus

- Antiperspirant - spray

- crema antirid......tati are 40 de ani ssi trebuie sa foloseasca

La cate produse foloseste tati de la Nivea putem spune ca este fan Nivea.

Imi pare rau ca nu am putut incarca pozele cu produsele de la Nivea pe care le avem noi in casa (cred ca sunt prea mari). 

Daca am posibilitatea de a vi le trimite pe mail va rog sa-mi spuneti.

O zi buna!



#38
Ingvet

Ingvet
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 august 2014 - 09:46

Buna ziua,

Am primit geanta bebelusului cu produsele Nivea de care sunt foarte incantata.

Le folosesc de mult timp de cand Rares puiul meu era mic. Intotdeauna am fost fani de Nivea. Aproape toate cosmeticele la noi in casa sunt Nivea. Tati s-a bucurat nespus cand a vazut ca n-a fost uitat. Dintotdeauna am recomandat crema de fundulet Nivea, uleiul de masaj, gelul de spalare, samponul, sapunul. Prietenele mele, finele, cumnata mea au urmat sfaturile mele si folosesc numai produse Nivea pentru copilasii lor. Sticker-ul nu l-am lipit deoarece bebelina mea se va naste in septembrie si doar atunci il voi lipi. Dupa ce se va naste si-l voi lipi voi face poza si o s- postez pe site. Apropo va felicit pentru noile servetele Teddies de care sunt foarte incantata. In primul rand deoarece se pot arunca in vasul de toaleta si in al doilea rand pentru ca lui Rares i-a trecut iritatia de pe fundulet. La toata lumea recomand Nivea. 



#39
Adip

Adip
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 05 august 2014 - 15:29

Am fost si sunt foarte multumita de produsele Nivea baby si aveam o impresie foarte buna pe care o pastrez in continuare.

Am recomandat si altor mamici produsele Nivea iar mamei mele de ziua ei i-am facut cadou un set de cosmetice de la Nivea,

Bebe se simte foarte bine cu produsele Nivea baby si au miros placut si discret. 

Iar la baita ii place foarte mult si se simte foarte relaxat si doarme foarte bine datorita gelului de dus ptr bebe.

Cumparam in continuare produse Nivea Baby pentru ca bebe este fericit cu ele.

Ne place si stikerul- multumim mult pentru el, - chiar imi doream un stiker pentru auto si nu aveam.

Lui Tati ii plac foarte mult produsele Nivea, am atasat o poza si cu produsele pe care le foloseste el acasa, iar pentru ca si tati este multumit de produsele Nivea, mi-a facut si mie o surpriza placuta si mi-a facut un cadou- am atasat poze.

Multumim mult Sponsorului Nivea si Comunitatii Desprecopii.

Multi pupici de la familia noastra.

Miniaturi atasate

  • DSC02194.JPG
  • DSC02195.JPG
  • DSC02199.JPG


#40
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 06 august 2014 - 13:43

Foarte frumos din partea firmei Nivea ca va vor sponsoriza si la cea de-a 4-a editie! Geanta si, evident, produsele continute, sunt extrem de utile mai ales pentru mamicile aflate la primul copil, care se gasesc inconjurate de tot felul de produse pentru pitici, dar nu stiu cat de bune sau cat de utile le vor fi. Imi amintesc, ca la prima gentuta (ca acum suntem deja la a II-a), cand am ridicat-o, in masina am insirat tot ce continea si-am citit toate brosurile din scoarta-n scoarta. Si acum ma mai uit intr-o cartulie cum e ordinea de iesire a dintilor.

Pentru ca unele dintre produsele nivea au fost si in prima gentuta, am apucat sa le folosesc la piticul nostru care are acum 1 an si 2 luni. 

Servetele sunt cu adevarat umede, adica au lichid si chiar curata foarte bine, fara sa irite.

Crema pentru fundulet nu irita, iar cantitatea mica este ideala pentru ca o puteti lua cu voi in geanta bebelusului, cand trebuie schimbat chiar daca nu sunteti acasa. Noi am cumparat si varianta mare (piticul chiar din asta are la gradinita). Samponul si gelul de dus curata bine si sa stiti ca eu l-am folosit si pentru mine in prima luna de la nastere, pentru ca transpiram mult, asa ca faceam dusuri dese si am considerat ca e mai bine sa obisnuiesc copilul cu acelasi miros. Pe asta mic din gentuta de acum il pastrez si-l voi lua cu mine in maternitate, cand voi naste fetita :)

Pentru parul meu chiar acum 2 zile am folosit mostrele si vad ca parul nu e murdar si-l pieptan destul de usor. Samponul mi s-a parut normal, dar balsamul mi-a placut ca s-a intins foarte bine pe par si chiar ma gandeam sa mi-l cumpar acum, ca se termina cel pe care-l aveam.

Tati n-a apucat sa foloseasca mostrele pentru el, dar le are puse langa aparatul de ras, deci le va folosi in curand.

Eiiii, cu sickerul e poveste lunga: tati i-a aratat piticului ca-n burta mea e o fetita, iar piticul il imita pe tac-su' si-mi tot pune stickerul pe burta, dar nu asa, pe haine, nuuuu, imi ridica bluza si mi-l pune pe buric: pai, sa se vada ca-i bebe la bord, nu? Asa ca stickerul va ramane in casa pana va veni si pitica pe lume :)

 

...de recomandat, am recomandat si noi produsele, pe unele le-am cumparat si inca o mai facem dar, trebuie sa spun ca, mai ales pe caldurile astea, mi se pare util sa se alfe in geantuta si o pudra nivea, pentru ca acum cremele pentru fundulet sunt inlocuite cu succes de pudre (noi folosim acasa pudra si la gradi crema; iar piticul, cum prinde pudra, se duce la jucarii si le pune la fund :), ei si crema de soare mi se pare foarte utila. Nu stiu daca se pot face mostre la aceste 2 produse, dar mie mi se par niste produse foarte bune si proaspetele mamici vor afla in acest fel de existenta lor.

 

Sa stiti ca faceti o treaba foarte buna cu gentuta. Felicitari!





Etichetat si cu nivea baby, geanta bebelusului

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -