Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 7

sarcina gravida octombrie 2014 bebe nastere

197 raspunsuri la acest subiect

#31
Emanicole

Emanicole

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 04 august 2014 - 09:35

Andreutza ce comoda frumoasa , eu am patut din plastic si are si un fel de masuta de infasat atasata, eu i-am mai luat doar o salteluta speciala de infasat pe care o pun peste suport [il]

miky...vacanta placuta si distractie maxima [flo2]



#32
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 04 august 2014 - 10:26

Andreutza, foarte frumoasa comoda! Eu pe amazon nu am gasit ceva sa imi placa si o sa imi iau de la prenatal. Nu e cu sertare, are 2 rafturi si cadita cu masa de infasat deasupra. Pe amazon gasisem niste cadite foarte interesante, cu termometru incorporat si vibratii pentru calmarea si relaxarea bebeului, dar mi-ar fi mult prea greu sa stau atarnata peste cada din baie asa ca am recurs la varianta asta.

#33
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 august 2014 - 12:37

Multumesc frumos fetelor! Uhm,ma mir eu am vazut multe comode cu cadita încorporată pe Amazon,poate ca diferă marfa de la tara la tara...m.as mira, oricum mie imi place f mult si mi se pare foarte practica,cadita se scoate ,iar capacul comodei doar ce il ridici si il cobori înapoi,daca vrei lași cadita înăuntru daca nu, se scoate...oricum cadita o voi folosi maxim 1 an...dupa cred ca nu mai avem loc acolo...iar pe capac este salteluta care este fixată cu un elasic,deci oricand putem renunța si la aia si rămâne doar comoda ca mobilier  cu spațiul sertarelor pt lucrusoare...



#34
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 04 august 2014 - 15:31

Eu m-am uitat pe amazon.com pentru ca sunt diferente mari de preturi fata de variantele din europa si gama de produse mult mai mare. Cu hainutele eu recunosc ca am luat-o razna! Atat de multe si de frumoase ca daca le-as lua pe toate as imbraca o gradinita intreaga :)) 



#35
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 august 2014 - 16:25

Am înțeles,da eu verific  la .de sau .at ce e mai aproape de livrat...  Într-adevăr sunt multe lucrusoare frumoase,dar e si păcat sa cumperi asa multe,mai ales ca bebe creste repede si poate unele nici nu apuca sa le îmbrace ca gata au rămas micuțe si le dai cadou mai departe....



#36
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 05 august 2014 - 00:16

Bună seara burtici ! Mytzyus imi poți spune te rog mai exact cum ai gasit babiesrus sau eventual link-ul către site . Și de pe Amazon voi de pe care pagina comandați fetelor ? In special Mytzy ca văd ca tu te pricepi la comanda de pe net . Vă pup si va mulțumesc !!!

#37
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 05 august 2014 - 10:04

Neata! :)

 

www.babiesrus.com l-am gasit intr-o reclama de pe amazon si acolo mi-am facut baby registry, ca pe amazon si pot sa salvez ca in wish list produsele care ma intereseaza. Cand am gasit acelasi produs pe amandoua site-urile am urmarit preturile si ofertele si am comandat cand au aparut ofertele. In perioada asta sunt foarte multe reduceri si cu tot cu transport ies mult mai bine la bani decat cu preturile din Ro. 

Pentru comenzile din sua eu colaborez cu o firma de shipping si pentru ca vom face comenzi considerabile la ei si pentru magazinul online am negociat pret mai mic pentru transportul in tara. 

Eu cu 1000$ am comandat cam tot ce am nevoie pt bebe Clara, de la hainute pana la setul de pat, paturici, prosop de baie, bavetele si burp cloth (nu stiu cum as putea sa traduc asta :)) sterilizator electric, pompa dubla de san, biberoane, umidificator, suzete etc. De aici mai am de luat patut, masa de infasat cu cadita si scutecele. 



#38
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 05 august 2014 - 14:17

Mulțumesc mult !

Editat de deeutza2012, 05 august 2014 - 14:25 .


#39
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 05 august 2014 - 14:17

[quote name="mytzyus" post="8080477" timestamp="1407225873"]
Neata! :)

www.babiesrus.com l-am gasit intr-o reclama de pe amazon si acolo mi-am facut baby registry, ca pe amazon si pot sa salvez ca in wish list produsele care ma intereseaza. Cand am gasit acelasi produs pe amandoua site-urile am urmarit preturile si ofertele si am comandat cand au aparut ofertele. In perioada asta sunt foarte multe reduceri si cu tot cu transport ies mult mai bine la bani decat cu preturile din Ro.
Pentru comenzile din sua eu colaborez cu o firma de shipping si pentru ca vom face comenzi considerabile la ei si pentru magazinul online am negociat pret mai mic pentru transportul in tara.
Eu cu 1000$ am comandat cam tot ce am nevoie pt bebe Clara, de la hainute pana la setul de pat, paturici, prosop de baie, bavetele si burp cloth (nu stiu cum as putea sa traduc asta :)) sterilizator electric, pompa dubla de san, biberoane, umidificator, suzete etc. De aici mai am de luat patut, masa de infasat cu cadita si scutecele.


Mulțumesc din suflet Mytzyus , pentru toate detaliile si eu sunt mare fan shopping online dar mai ales mă încântă foarte mult prețurile foarte ok la hăinuțe si la toate cele plus modele pe care la noi nu le găsești , foarte multe lucruri super. Abea aștept să vină căruciorul pe care l-am comandat de pe uberchild.com mulțumită ție chiar căutăm de mult asa ceva ... Mulți pupici !!!


Burtici o zi bună și răcoroasă vă doresc !!!

Editat de deeutza2012, 05 august 2014 - 14:23 .


#40
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 05 august 2014 - 15:22

Ce de cumparaturi fetelor, bravo! Eu o parte am sa le cumpar personal doar de dragul de a le vedea si pipai [:)]





Etichetat si cu sarcina, gravida, octombrie, 2014, bebe, nastere

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -