Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Vacanta Mare pe Ghetar


592 raspunsuri la acest subiect

#91
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:10

Buflea eu am mai zis ca vin toata luna august in Ro, dar nu m-a bagat nimeni in seama. [soricel]  Dar am considerat ca e din cauza faptului ca nu am mai avut atat de mult timp de discutat pe ghetar, am cam lipsit si lumea m-a mai uitat. [soricel] Stiu ca singura care m-a bagat in seama atunci a fost Kari [il]  daca nu ma insel.

Nu promit ca apar pe 25 august, desi mi-ar face mare placere sa va cunosc pe toti [flo2] , dar nu stiu sigur daca pot si nu vreau sa apar ca neserioasa, insa incerc. Tu de cand pana cand esti in ro? Lasa si tu un nr de telefon pe PM, daca ai. Eu nu stiu ce numar o sa am, imi iau cartela imediat ce ajung in Ro si las mesaj.


Editat de Carmenbr, 23 iulie 2014 - 23:11 .


#92
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:12

Eu tot nu am inteles pasii unui implant dentar :

1. Extractie ?
2. Timp de vindecare ...cat ?
3. Surub ?
4. Timp de stat asa cat ?
5. Dintii ...

E bine ? Praful de os in ce etapa apare ?
Dupa ce pune surub, stai asa cu "surubele" in gura ? Adica tu ai "minus 5 dinti / masele", " plus 5 shuroabe" ...
Nu ne zambesti si noua putzin dintr-o poza ?
 

1. daca locul nu e infectat / bolnav, se poate face in acelasi timp cu implantarea

2. dupa implant dureaza ~ 6 luni pana la montarea dintilor finali

3. ce-i cu el?

4. 6 luni se sta cu 'suruburile'

5. ce-i cu ei?

 

Praful de os se pune odata cu implantarea. Deci extragere (daca e cazul si nu sunt probleme) + praf de os (daca e cazul) + implantul = aceeasi sedinta.

 

Pot sa zambesc f frumos, ca ceea ce imi implantez sunt maselele, tocmai din spate. Nu se vede nimic [:)]

 

Edit: a, da, aia sunt pasii [:)]


Editat de rall, 23 iulie 2014 - 23:24 .


#93
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:34

depinde rall praful de os se pote pune intai daca extractie e la dintii de sus undes sinusurile de obicei nu e prea mult os si atunci se pune praful de os intai se astepta si pe urma implantul asa stiu eu , dar poate in ro se sare primul pas si se pun amandoua odata si se asteapta vindecarea ......



#94
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:42

Da, cred ca depinde de fiecare pacient in parte. De asta ziceam, daca zona are cumva infectie ori e bolnava sau poate e nevoie de o aditie de os seminificativa.. se asteapta.

Eu nu cunosc decat cazul meu [:)]

 

Tu ai facut implanturile de mult timp? Ca lucrurile se schimba destul de rapid in domeniul asta, din cate am vazut.. [:)]



#95
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 23:50

Asa procedez eu, dupa dush dimineata ma usuc bine la subratz apoi pe niste bucatele de vata (cotton balls) storc lamaie proaspata (o jumatate de lamaie imi ajunge 2-3 zile) si ma sterg cu ea.  Las putin sa se usuce si ma imbrac.  Incercati cel putin 3 saptamani inainte sa decideti daca continuati sau nu.

Buflea nu se increteshte nimic, stai linistita, pisca putin daca esti epilata proaspat.

 

Uitati aici un articol cu explicatii:

 

http://www.ehow.com/...erspirants.html

 

 

 



#96
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 01:14

rall,

Da, cred ca depinde de fiecare pacient in parte. De asta ziceam, daca zona are cumva infectie ori e bolnava sau poate e nevoie de o aditie de os seminificativa.. se asteapta.

Eu nu cunosc decat cazul meu [:)]

 

Tu ai facut implanturile de mult timp? Ca lucrurile se schimba destul de rapid in domeniul asta, din cate am vazut.. [:)]

nope, sant in proces [:)]  am de tratat un rootcanal si pe urma urmeaza o aditie de os semnificativa si next e omplantul si eu am cam 4 implanturi de pus [:)]



#97
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 01:17

Asa procedez eu, dupa dush dimineata ma usuc bine la subratz apoi pe niste bucatele de vata (cotton balls) storc lamaie proaspata (o jumatate de lamaie imi ajunge 2-3 zile) si ma sterg cu ea.  Las putin sa se usuce si ma imbrac.  Incercati cel putin 3 saptamani inainte sa decideti daca continuati sau nu.

Buflea nu se increteshte nimic, stai linistita, pisca putin daca esti epilata proaspat.

 

Uitati aici un articol cu explicatii:

 

http://www.ehow.com/...erspirants.html

eu am facut si inca mai fac dar am trecut de la lamaie la otet de mere cu cateva picaturi de ulei de eucalipt sau treetea oil, dat mai pun si putina apa eu pun totul intr-un pulvelizator



#98
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 02:56

Buflea eu am mai zis ca vin toata luna august in Ro, dar nu m-a bagat nimeni in seama. [soricel] Dar am considerat ca e din cauza faptului ca nu am mai avut atat de mult timp de discutat pe ghetar, am cam lipsit si lumea m-a mai uitat. [soricel] Stiu ca singura care m-a bagat in seama atunci a fost Kari [il] daca nu ma insel.
Nu promit ca apar pe 25 august, desi mi-ar face mare placere sa va cunosc pe toti [flo2] , dar nu stiu sigur daca pot si nu vreau sa apar ca neserioasa, insa incerc. Tu de cand pana cand esti in ro? Lasa si tu un nr de telefon pe PM, daca ai. Eu nu stiu ce numar o sa am, imi iau cartela imediat ce ajung in Ro si las mesaj.

Sensibiloaso !!! Eu am vazut ca ai scris si nu te-am uitat, dar nu m-am gandit ca trebuie sa te bag special in seama ...pai cate posturi se scriu aici si trec nebagate in seama, ar trebui sa stam toti botoshi ...
Ca regula generala, eu citesc tot si scriu ce-mi aduc aminte ...asta ca sa ma scuz global si sa ma iertati individual.

Eu stau in Rom de pe 15 aug pe 1 sep si ca si tine, nu stiu ce nr de tel o sa am ...dar net o sa am sigur, asa ca, indata ce aflu, dau semnal cuiva. Ne-ar trebui o persoana de contact comuna ...Viv, mianna, yaga, ruf, elyda ?
(Sau mai bine o punem pe Rox ca sa o obligam sa vina in Buc...fac cu ochiul)

Editat de buflea, 24 iulie 2014 - 02:59 .


#99
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 03:00

Strumphi, de ce n-a mai scris Strumphi de doua zile ?

#100
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 04:16

mama Buflea dar esti ingrijorata rau de Strumphi la cate mesaje ai scris sa intrebi de ea. [soricel]  Glumesc.

Eu am nr Roxanei si al Vivianei. O sa le las lor numarul meu si asa facem schimb de numere. Dar ai tai nu au nr de telefon acasa? lasa-l pe ala pe privat, pt orice eventualitate. Apropo de asta, daca il lasi de pe 2-6 cat stau In Bucuresti poate vorbesc cu soacra ta si ma vad cu ea si cu copiii in parc undeva, ce zici?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -