Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Vacanta Mare pe Ghetar


592 raspunsuri la acest subiect

#591
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 15:48

si vad ca mada si seri sunt deja la mare, super!

 

si eu am vrut la plaja weekendul asta, really really bad.

 

sambata ziceau la vreme ca ploua. a fost un soare frumos si bun si m-am intalnit cu o prietena intr-un parc in alta localitate cu copiii. m-a plouat exact pe drum inapoi seara, pana am ajuns acasa. cand am intrat pe driveway, soare din nou.

 

duminica anuntau iar ploaie, dar dupa modelul cu sambata am zis - gata! mergem la plaja. incet incetisor, am ajuns la 1. innorat, un pic de soare, care s-a dus cam in 30 min si a inceput sa ploua. strangem tot, se opreste. intindem tot la loc, mai stam o ora ca nu era frig si Tudor avea treaba multa cu nisispul si o lopata si alex cu niste hot-dogs. incepe iar sa ploua.

 

fir-ar!

 

ne strangem de tot, mergem la masina. la masina, amenda. plasata exact peste tichetul de parcare de 20$, valabil toata ziua. ca dl jumatatea mea a zis ca 2 ore nu sunt deajuns pe o vreme atat de frumoasa :D s-a enervat instant. citesc amenda si zice ca formularele de contestare se gasesc la primarie.

 

propun sa gasim primaria, ca poate or fi formulare la vedere si nu' tre' sa ma intorc in alta zi sa contest amenda. gasesc sediul politiei si ii spun sa opreasca, sa merg sa intreb acolo ce si cum. nuuuu, zice el, ce treaba are politia cu amenda noastra?

 

none the less, opreste odata aici ca nu am chef sa ma intorc (yup, rezolvatul amenzilor e in sarcina mea, ca el se enrveaza prea repede si nu iese bine)

 

intru. si ies, cu un ranjet mare pe fatza. l-am gasit exact pe agentul care ne daduse amenda si cu zambetul pe buze l-am sapunit bine.

 

a incercat sa se scuze: nu cumva tichetul de parcare cazuse de pe bord si nu se mai vedea? nice try, dar era bine-mersi la vedere si ai pus amenda exact peste el! zice, it's ok daca nu era la vedere, you're not in any trouble!

 

sa ne intelegem eu zambind in continuare. era mare si lat la vedere, valabil de la 12.57 pana la 11 PM. si ora amenzii 2.05 PM. 

 

bine, zice, ok, si isi ia amenda inapoi.

 

quest solved. dl aqai nu se dezmeticise ca s-a rezolvat atat de rapid.

 

pe drum spre casa, ploaie. ajunsi acasa, la stiri ne-au nuntat ca pe unde trecusem s-a format o mica-mititica tornada. 

 

acasa, soare!!!!! GRRRRRR!!!! puteam sta toata ziua la piscina. ne-am dus la piscina, am inotat si in final seara a venit si la noi furtuna cea mare.

 

a zis ca vara asta nu mai vine cu mine la plaja, si sa ma duc cu mami.


Editat de Aqai, 28 iulie 2014 - 15:50 .


#592
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 15:51

Azi e ziua lui tata...a implinit 65 de ani [flo2] dar arata cu vreo 10 ani mai tanar...si e plin de energie....are mai multa decat noi..eu nu inteleg de unde atata energie..la noi era non stop sus-jos..plus in gradina...plus cate chestii facea singur...ii ducem deja lipsa...

 

ieri vorbind cu prietenii care ne-au vizitat, al meu a ajuns la concluzia ca e tare ciudat fara ai mei...a zis ca e bine ca suntem singuri, dar ii lipseste si lui ceva...cred ca certurile mele cu mama si ale alor mei cu Marcia  [batcap] sincer vorbind, e prea multa liniste la noi acum...nici mie nu-mi place...era mai bine cu ai mei...dar ne vom invata si singuri....dupa 7 ani de convietuit impreuna cu ei....



#593
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 28 iulie 2014 - 15:59

Atat aici.

Mai multe, dincolo:

 

http://comunitate.de...despre-vacante/




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -