Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 4


308 raspunsuri la acest subiect

#251
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 august 2014 - 10:25

Mda.... ideea e ca imi zvacneste mai mult in zona inghinala...si pana acum zvacniturile astea le simteam mult mai sus.....sper sa nu fie vreo problema



#252
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 01 august 2014 - 11:16

Buna burtici,

 

Ai dreptate Micky, niciodata nu suntem multumite.

 

 

Am fost si noi la morfologie iei. Vom avea un baietel. Tati e foarte fericit ca va avea flacau, iar mami este foarte fericita ca este tati fericit [pk] . Are cam 460gr si este cam  cu 4 zile mai maricel. Totul parea ok. I-a masurat caputul, burtica, inimioara, s-a vazut fetisoara si organele interne. AAA si mi-a aratat si putulica. Mi-a dar DVD ca sa-l vada si tati cu surioara  acasa.

 

Weekend placut burtici cu bebici. [flo2]



#253
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 01 august 2014 - 11:58

Ce ma bucur cand aud ca ies bine ecografiile si morfologiile :).

Andreea la mine nu a miscat niciodata deasupra buricului ci doar sub buric, ba chiar mai mereu la linia chilotului de jos si doar in partea stanga ( am inteles de la dr ca acolo are piciorusele iubita mea )

Astazi am fost la Dr mea si m-a ingrijorat putin, a zis ca luni dimineata sa ma duc la analize de sange plus secretii si ca atunci cand ies rezultatele imi reface ea morfologia pentru a vedea fata bebelusei ca nu a fost multumita deloc de ce a scris doctorul la care am facut-o ( in momentul in care faceam morfologia bebelina mea tinea mainile pe fata )

Editat de Oana2014, 01 august 2014 - 11:59 .


#254
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 august 2014 - 12:11

Oana nu te ingrijora....sunt sigura ca e bine.....

Eu am o vorba...si sper sa nu fie doar o iluzie de'a mea.....daca eu ma simt bine si nu imi este rau si bebe este la fel de bine....asa ca gandeste pozitiv....si ai sa vezi ca va fi bine



#255
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 01 august 2014 - 12:20

Multumesc Andreea, sper din suflet sa fie bine.

Eu mai am o programare si la Filantropia marti la morfologie, ma gandisem sa nu o mai fac pe aia dar acum parca tare mi-as dori sa ma duc. Voi ce ati face?

#256
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 01 august 2014 - 12:31

Eu mai am o programare si la Filantropia marti la morfologie, ma gandisem sa nu o mai fac pe aia dar acum parca tare mi-as dori sa ma duc. Voi ce ati face?

 

Daca-I gratis, nu vad niciun motiv sa n-o faci! Si din cate stiu la Filantropia e gratis.



#257
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 01 august 2014 - 12:48

Da chiar asa...daca e gratis....nu ai nimic de pierdut....



#258
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 01 august 2014 - 19:47

Oana, pai antiFXa-ul e mare la 10 ore de la injectare, de aici si doza crescuta, dar nimic nu-i de groaza (eu am crescut doza la 0,19, cu ambele IR-uri la limite superioare - asta data trecuta, acum sunt inca pe 0,4 si merge bine). Cat despre manutele tinute pe fata, nu-ti face griji, ca la piticul de acasa, la a doua morfologie pe care o facusem cu maretul si mult prea-laudatul Herghelegiu, bebe a stat doar cu mainile pe fata: a masurat tot, ba chiar mi-a explicat cum e cu fluxul sangvin, ca eram eu crizata cu clexanele, mi-a dat dvd si o multime de poze si, in poze, a tot rotit, a potrivit, a decupat manuta, astfel incat sa-i vad fatzuca aia minunata. Si bebe a fost foarte bine. Asa o sa fie si la tine. Hai, capul sus, ca nu te doboara pe tine o manuta pe fatzuca. Poate fata e mai pudica. [:)]

 

Burtici, la mine sarcina e micuta, asa ca nu cred ca uterul a trecut inca de buric, iar zvapaiata mea e in flick-flackuri pe sub buric, mai pe stanga, mai pe dreapta, uneori central, cum ii pofteste sufletelul. Eu ma bucur mult ca-i zglobie asa, ca stau linistita si nu ma mai gandesc la eco.

 

Pup burticile!



#259
LoryAndre

LoryAndre

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 03 august 2014 - 11:23

Vai fetelor cand va aud ca toate v-ati simtit bebicii..incep sa cred ca e ceva in neregula la mine :((!!! Chiar daca doctorul mi-a zis ca e normal ca dupa 20 de sapt sa incep sa o simt, parca nu mai am rabdare deloc! Ser doar ca ea sa fie bn! 

Acum ca stiu ca va fi fetita..incep sa ma gandesc la nume care i s-ar potrivi... a inceput chiar si tatal sa se obisnuiasca cu ideea ca nu va fi baietel!

Sper ca ati avut un week-end placut, ca din pacate eu iar l-am petrecut pe la munca :(



#260
babymelon

babymelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 03 august 2014 - 18:20

LoryAndre, te inteleg perfect. Asa ma gandeam si eu pana acum 4-5 zile cand l-am simitit.
Eu am 19 saptamani si 3 zile, iar de cand l-am simtit prima oara se intampla in fiecare zi :) Doar un pic de rabdare sa ai!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -