Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - 5

gravide mamici octombrie 2014 insarcinata

202 raspunsuri la acest subiect

#121
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 25 iunie 2014 - 20:53

Buna burtici! Am fost ceva timp absenta,profit de faptul ca pot fi inca activa si ma pot misca cu usurinta si nu stau toata ziulica! Serviciu, curatenie, mancare, plimbari, de toate...
Luni am fost la morfofetala! Baietelul meu a fost numit "vedeta zilei" pentru ca a fost cel mai cuminte bebelus! A stat la toate masuratorile necesare si nu i-a dat dureri de cap dnei dr. Este perfect sanatos, are 475 grame iar eu nu am nicio problema! M-am si marit ce-i drept, am capatat in 2 sapt in sfarsit binemeritata burtica de gravida! O sa atasez poza!
Pupici pe burtici!IMG_20140625_212940.jpg

#122
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 25 iunie 2014 - 22:32

Anda, sambata ne intoarcem. Poate mai stam o noapte si in Mamaia daca e vremea buna. Avem niste prieteni care vor fi atunci acolo.
Mihaela, si eu am avut indicele de rezistenta la artera ombilicala 0,76 iar dupa o saptamana scazuse la 0,71. Mi s-a spus ca la mine e posibil sa fie de la anemie. Mie ecografista mi-a zis ca e usor marit si ca nu e periculos, dar trebuie urmarit. Mi-a recomandat sa pastrez legatura cu medicul hematolog. Poate sa creasca si in caz de trombofilie. O sa merg la hematolog dar dupa 15 iulie ca e in concediu. Trebuie sa imi fac analizele inainte. Tie ce ti s-a recomandat?

#123
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 iunie 2014 - 08:18

Ellennas - se vede burtica foarte bine-frumoasa! Creste baietelul :))



#124
Andreea11Matei

Andreea11Matei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 26 iunie 2014 - 09:46

Fetelor, va multumesc mult pentru implicare! 

Emysa, la tine e usor de luat o decizie pentru ca e clar ca s-auracit relatiile intre voi si ceilalti nasi, deci nu va intereseaza daca se supara sau nu... Problema la noi este ca, intr-adevar la nunta nu au fost cei mai buni nasi, dar dupa aceea ne-am impacat si acum, cand m-a vazut nasa din partea mea, era asa fericita, s-a purtat atat de frumos ca parca imi era si ciuda. Mi-as fi dorit sa nu fie atat de ok,macar aveam motiv sa nu ii aleg pe ei. Dar in conditiile in care au fost exemplari, acum sa vin cu bomba ca nu vor fi nasi :((. Pe de alta parte, cei din partea sotului nu ne-au amintit nimic de botez, nu si-au exprimat nicio pretentie dar ne-au invitat la ei in Germania, nasa mi-a urat sarcina usoara, mi-a povestit cum a fost la ea etc. In principiu nu o sa ne hotaram acum, am stabilit amandoi ca daca e sa ne intrebe vreo pereche, sa bata apropouri sau ceva, sa le raspundem ca inca nu ne-am gandit, ca intai sa se nasca bebitza sanatoasa si apoi o sa avem tot timpul din lume. Oricum, o sa nasc in Octombrie si botezul as vrea sa il fac dupa Anul Nou, sa nu ma aglomerez si cu sarbatorile si cu botezul etc. Si din Octombrie, sa vedem cum decurg lucrurile cu nasii. Tot amanam, tot amanam dar va trebui sa ne hotaram odata.. 

 

Si pe mine ma doare undeva jos sub burtica daca merg mai repede. Ca un fel de intepatura mai prelungita dar daca fac repaus imi trece in cateva minute. 

 

Va pup si bebelusi sanatosi!!



#125
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 26 iunie 2014 - 11:10

Buna fetele,

 

Ce faceti? Eu azi am fost la dr. si i-am spus ca mi se intareste burtica seara cand plec de la munca si mi-a dat o reteta cu NO-SPA si concediu medical pentru o saptamana. Mi-a recoltat secretiile sa vada sa nu fie ceva pe acolo si daca totul e ok mai vedem pana la 31 de saptamani cand se intra in prenatal. 

 

Pupici la burtici si la bebici.



#126
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 08:38

Silviapatru si WhateverTM, la multi ani fetelor sa fiti iubite si fericite,iar bebe de ziua voastră sa va aducă cea mai mare bucurie,sarcina frumoasa in continuare si la termen!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]



#127
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 08:47

LA MUTLI ANI Silvia si whatever!!!

Va doresc la fiecare in parte multa fericire, sanatate si implinirea tuturor dorintelor! Sa fiti iubite si sa ba bucurati de printesele voastre!

[flo2] [flo2] [flo2] [deziuata] [deziuata] [flo] [flo] [flo]

[artif] [s] [artif]



#128
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 09:44

LA MULTI ANI FETELE, SA FITI SANATOASE SI SA AVETI SARCINI USOARE SI LA TERMEN, IAR BEBEII SA VA ADUCA NUMAI BUCURI IN VIATA, [flo2]  [flo2]  [flo2] WHATEVER, SILVIA



#129
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 09:59

La multi ani sarbatoritelor! Sa fiti sanatoase, iubite, mereu cu cei dragi alaturi, iar bebicii sa va umple viata de bucurii! [flo]  [floare3]  [flo]



#130
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 27 iunie 2014 - 10:47

Fetelor, eu sunt dezamagita pe zi ce trece in ceea ce priveste gasirea unor lucrusoare de botez cu care sa-l imbrac pe prichindel. Noi ne dorim sa facem botezul foarte repede dupa botez pentru a nu amana dupa ce s-ar termina postul Craciunului. E drept ca mai e foarte multa vreme pana in noiembrie, dar m-am tot uitat prin magazine, fie ele online sau fizice, si raman dezamagita de oferta pentru baietei. Toate lucrusoare pentru botez sunt dintr-un material satinat si numai si numai costumase care iti dau senzatia, tie ca adult, ca-s extrem de inconfortabile. Sa fiu sincera pana la capat, toate mi se par oribile. Chiar de asa mare lipsa de imaginatie sa duca producatorii?   Poate pana cand apare colectia de toamna, acestia merg prin vacante in afara tarii si aduc idei noi.  Am gasit un costumas frumos rau la cei de la next clothes, am inteles ca au magazin doar in Bucuresti, insa nasa zice ca nu e excelenta culoarea...gri.....cam are dreptate, insa momentan e cea mai buna idee, chiar daca e chic si nu elegant. La fetite oferta este multipla si fabulos de frumoasa, deci sunteti norocoase mamici de fetite.

Poate imi sugerati magazine de unde m-as putea inspira, poate au si magazine virtuale....

 

Ziceati ca voua deja v-a aparut colostrul? Eu inca nu am nimic. Chiar am urmarit de ceva vreme si nimic. Nasa zice sa nu-mi fac probleme pentru ca fiecare organism se dezvolta in ritmul sau, dar altcineva mi-a zis ca exista niste pastilute pentru lactatie pe care trebuie sa le iei inainte si dupa nastere. O sa-l intreb pe medic totusi ...





Etichetat si cu gravide, mamici, octombrie, 2014, insarcinata

Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Sa-ti auzim inimioara

    BeckyGaie
    - Astăzi, 13:44

  • Mă simt mai bine ca niciodată

    Irina0820
    - Astăzi, 10:27

  • Pro sau contra doppler de urmarire a sarcinii

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:09

  • O sa avem copil

    BeckyGaie
    - Ieri, 07:35

  • o noua minune

    Onyoana
    - mai 17 2024 19:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -