Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - 4

gravidute sarcina bebe octombrie 2014

196 raspunsuri la acest subiect

#181
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 14:08

Hmmm , oare ce s-o fi întâmplat eu am scris un ditamai commentul si a aparut doar buna burtici.. reiau dar mult mai pe scurt vroiam sa va întreb daca aveti cunoștință de un tratament ceva pentru gingiile care sângerează , eu am încercat câteva chestii recomandate de dna dr si de dr stomatolog , am schimbat pasta cu una pt dinți sensibili Sensodine si periuță cu perii moi de la aceasi firmavsi gargara cu mușețel și ata dentara ... dar nimic nu da roade. Atunci când mușc din ceva mai tare gen măr, pară chiar si pâine gingiile sângerează și chiar le am imflamate , problema o am cam de vreo luna. V-as fi recunoscătoare pt orice sugestie sau idee , vă pup si sper ca de aceasta dată să apară commentul.
Data mea de nastere este 11 martie 1984 .

Vă pup burtici

#182
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 16:03

Buna fetelor! :)
Doar ce m-am intors de la morfologia fetala si sunt in culmea fericirii! Se pare ca vom avea o fetita cu fundite! O fetita foarte incapatanata, mai exact. A chinuit-o pe doamna doctor mai bine de o ora. Ne-a tratat cu funduletul..si-a tinut manutele pe fata si intre picioare, numa sa nu isi poata face treaba dna doctor :)). S-a luptat cu sonda non-stop, nu era deloc multumita ca ii invada ceva teritoriul asa ca a lovit sonda fara sa stea pe ganduri. Pana la urma m-a trimis la plimbare un pic si apoi a mai incercat sa ii vada fata si din fericire a si reusit. Bebe e ok, are 360 de grame si este cu 2 zile mai mare la masuratori.
Dupa ecografie am rasfatat-o cu o inghetata si s-a linistit :)) acum e cuminte.
Pupici :)

#183
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 16:11

Buburuza mea nazdravana [bbfata]

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#184
shmily

shmily

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 16:52

felicitari pentru nazdravana, mytzyus! sa fie sanatoasa!

eu nu v-am zis data nasterii mele, nu? 30.10.1983  [:)]


Editat de shmily, 11 iunie 2014 - 16:54 .


#185
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 17:20

deeutza - si eu mai patesc uneori...alte remedii nu stiu, incearca sa eviti alimentele mai tari cat si sa musti cu partea problema...

 

mytzy FELICITARI ptr buburuza! Ce nasuc scumpe are!!!

 

Eu de abia astept sa-mi vad nazdravanul saptamana care vine....ooof ..cand astepti ceva greu trece timpul



#186
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 17:36

Burtici - puteti sa va faceti cate un album propriu de poze in GRUP - este TOTAL privat, vizibil doar ptr membri, adica mamicile de octombrie 2014 [:)]



#187
Lorici

Lorici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 23:38

Buna seara burtici, 

 

si eu am avut probleme cu sangerarile gingivale , si s-au mai ameliorat cu sare de bucatarie. In fiecare dimineata masam efectiv gingiile cu sare si clateam...eu zic ca e o solutie f buna. Eu o stiu de la bunica mea , sper sa le rezolvi !

iar in legatura cu arsurile gastrice , eu am incercat sa evit mancarurile grele si sa nu mai mananc mult la o masa , ci mai putin si mai des , si ceva mai usor mancat seara, de asemenea de evitat bauturile carbogazoașe



#188
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 06:06

Eeee mytzyus felicitari pt fundita!!! 



#189
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 08:31

Hei Mytzyus felicitari pentru bebelina, e tare scumpa, sa fie sanatoasa si sa stea cumintica pana la termen. [flo2] 



#190
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 12 iunie 2014 - 09:42

anda ms de felicitari imi pica tare bine sa aud ca imi spune cineva ca sunt o graviduta frumoasa desi sotul  imi zice destul de des eu nu il cred [:)]  [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

alinabacau eram cu piciorusele goale pe gresie strict pt poza oricum eu nu suport gresia ma dor genunchii de mor dak stau mai mult de 5 min pe ea desculta! esti foarte atenta la detalii [flor]

deeutza iti doresc multa sanatate si putere sa duci sarcina la termeni si sa fiti sanatoase si fericite!

andreutza foarte frumosa burtica si mamicala fel! [flo] [flo] [flo] [flo]

mytzyus felicitari pentru fundita nazdravana! cred ca o sa fie un copil foarte energic si incapatanat! si ficamea facea la fel la ecografii si acum e o zglobie! [floare3] [floare3] [floare3] [floare3]

 referitor la sangerarile gingivale eu am folosit parodontax si  insistam la gingie acolo de unde curgea sangele asa usor ca un fel de masaj  si dupa cateva zile sa mai domolit nu mai curgea doar cate un pic apoi deloc! are un gust cam neplacut dar dupa cateva spalari te obisnuiesti!

in rest ma bucur ca sunteti bine toate si mamici si burtici! [ruga]  multa sanatate! [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]





Etichetat si cu gravidute, sarcina, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -