Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - 4

gravidute sarcina bebe octombrie 2014

196 raspunsuri la acest subiect

#161
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 12:46

burtica la 21 de saptamani! scuzati expresia fetei mami e un pic cam somnoroasa !



#162
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 12:47

Buna fetele,

 

Sa va spun ce-am patit vineri: mi-a curs ceva alb ca lapticul din sanul stang, doua picaturi. M-am speriat un pic, dar apoi am citit pe net ca e normal sa apara la unele femei primele picaturi de laptic dupa 23 de saptamani  [:)] .

 

Pupici si astept sa-mi spune-ti daca si voi ati avut astfel de experiente [:)]



#163
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 12:49

burtica mea!

Miniaturi atasate

  • SANY7435.JPG


#164
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 12:49

roxy, eu am colostru de mult timp, tot gasesc pete galbene pe sutien [:)]

 

aly - esti o graviduta frumoasa [flo2]



#165
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 14:12

Ce de burtici frumoase!Imi pare rau ca eu inca nu ma pot mandri cu burtica mea pt ca este mai micuta!Multe persoane nici nu ma cred ca sunt gravida! :(((
Acum sunt racita cobza si stau in pat cu febra destul de mare.Sper sa nu sufere prea tare bebelusul din cauza asta!

#166
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 14:34

Ellennas, insanatosire grabnica. Bebe e bine acolo, stai linistita, si eu am trecut printr-o raceala zdravana inca in primul trimestru; bebe e protejat cum trebuie in burtica. [:)]

 

Ce conteaza daca e burtica mai micuta? Tot e ceva :))



#167
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 17:14

Multumesc Anda!Ai drepate in legatura cu burtica!Eu stiu ca el este acolo pt ca il simt in fiecare zi si asta ma face fericita,indiferent de ce spun alte persoane

#168
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 18:08

esti foarte draguta alysolita si ai o burtica tare dragalasa,in schimb ai grija cu piciorusele goale pe gresie

ellennas te asteptam cu o pozica

o zi buna



#169
whateverTM

whateverTM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 10 iunie 2014 - 23:05

Salutare Burtici!

 

in sfarsit mi-am facut timp sa mai intru pe forum..

Data nasterii: 27 iunie 1978

Nume: nehotarati, dar credem ca Alexia Tara 

Vopsea par: INOA fara amoniac

ultima eco: azi, 19 sapt si 3 zile, 345 gr

morfo: sapt viitoare

 

nu stiu cum stati voi la capitolul arsuri gastrice, dar eu sufar ingrozitor seara si noaptea, vad ca mai nou am dureri chiar si cand ma trezesc dimineata. stiti ceva leacuri sau cel mai bine  este sa ma pun sa tin regim? Pe stanga nu mai pot sa dorm de saptamani bune, simt ca imi explodeaza cosul pieptului cand ma intorc pe partea stanga.

 

continui tratamentul cu cortizon, aspirina si injectie pt 'subtierea sangelui' (Clexane), sunt sigura ca si aspirina asta 'ajuta' cu arsurile..

 

in alta ordine de idei, as vrea sa donez niste blugi de gravida de la H&M, marimea M, mie mi-a crescut f tare burta si nu-i mai pot purta. Daca e cineva interesata sa-mi spuna (albastri, drepti). Vineri ajung in tara si ii pot pune pe un curier ( sau direct, in Timisoara).

 

Voi cum stati cu miscarea/sportul? Eu merg o data pe sapt la aquagym  si de vreo 2, 3 ori fac Yoga pt gravide de pe Youtube...Totusi , am luat 5 kg pana in sapt 19, mi se pare destul de mult...

 

Va pup, sa ne-auzim cu bine!

 

 

 

 

 

 



#170
deeutza2012

deeutza2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 11 iunie 2014 - 00:34

Buna seara burtici și bine v-am gasit , ma numesc Andreea si am si eu in burtica o buburuza (fetita) de 20 de saptamani care se va naste pe 9 octombrie , este o cezariana programata , sarcina mea a fost si este cu probleme de la început dar mulțumesc lui Dumnezeu ca am trecut bine peste toate pana acum si acum suntem bine si eu si bebelina cu toate ca am trombofilie si fac injectii cu heparina in fiecare seara , inceputul sarcinii a fost foarte greu cu grețuri mari si fara pofta de mâncare plus amenintare de avort sangerari pe la 7-8 săptămâni , ecografii peste ecografii , repaus la pat 3 saptamani pana la 11 săptămâni. Am trecut cu bine peste toate acestea cand la 17 săptămâni in urma unei ecografi aflu ca am colul scurtat 2,1cm si orificiul intern deschis , eu ne având nici un simptom , nici o contracție , m-am internat de urgenta la Sanador, dupa niste analize de secretie adica dupa ce au ieșit culturile si dr mea a fost sigura ca nu este nici o infectie și am facut minunatul cerclaj cu anestezie generala . Acum stau la pat cam de vreo 2 săptămâni jumătate si inca mai am de stat vreo 2 săptămâni dar nimic nu mai contează , vreau doar ca bebelina mea sa fie bine , este un copil tare dorit asteptat mult si cu multe eforturi , in urma 2 sarcini pierdute ( un avort spontan la 12 sapt si o sarcina oprita din evoluție la 7-8 săptămâni) abea dupa 1 an jumătate am reușit sa rămân insarcinata din nou . Cam asta este povestea mea pe scurt pana in momentul actual , vă îmbrățișez cu drag si va doresc sănătate multa si sarcinii ușoare ! Pupicii !!!



Etichetat si cu gravidute, sarcina, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -