Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


412 raspunsuri la acest subiect

#311
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:36

ha, ha Corina! Ti-am zis? David pare ca se distreaza foarte bine! lor nu le pasa de vreme!

 

Hai ca m-ai facut curioasa cu dieta ta. La diete nici eu nu stiu ce sa mananc, si n-am timp sa fac retete. Daca zici ca nu e complicat, baga-ma si pe mine in grupul ala pe FB, macar sa citesc ce mananca doamnele alea si poate ma apuc si eu.



#312
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 13:58

felicitari oli pentru seminarii!!!! avea cineva vreun dubiu?  [flo2] ma bucur ca maya e ok si manuta la fel... sper ca si dani e bine..

distractie faina in we-dul de la mare si in grecia! abia astept sa ne povestesti impresii..

 

noi mai stam pana duminica..de va zic ce-am patittttttt....pe dani l-a prins curentul si s-a umflat la o masea de zici ca avea o portocala in gura..luni a fost la stoma sa-i dreneze abcesul si i-a scos 2 masele  [alcool] cica erau varza...ieri s-a dus sa vada cum e, sa-i puna lucrarea la loc (ca avea "portolan")...si i-a mai scos una  [mai]  am zis ca fac cu nervii.. acuma tre sa mergem la cj sa ne apucam de dinti...no!  [soc]


Editat de corinuka_g, 23 iulie 2014 - 14:13 .


#313
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 14:34

Hello,

Oli bine ai revenit. Mă bucur ca e ok Maya si ce draguuuuuuta e.Felicitari pt seminarii. Pana la Greci sper sa mai povestim. Iti uram mai târziu distracție faina.

Corina - vai săracul sotul tău. Sa isi rezolve problemele fara multa durere. Si Andrei e expert cu moto aia de plastic fara pedale. Eu fara casca nu îl las ca se ridica si in doua roti (atât in alea din spate cat si înclinat pe cea din fata si una din spate. Coboara scari, pante inclinate, te miri ce ii trece prin cap, iar când se da pe pistele de sărituri ii pun cotiere si genunchiere. Cu rolele e alta poveste....stii cum e: de la vrut pana la putut e cale lunga. Bănuiesc ca a văzut in parc copiii mai mari dar nu poate sa se dea.
Ce scuuuuuumpic e David.

Gabi - daca tot ai poze super faine cu Stef, asteptam si noi.

Kytana - cum e Luca. Dar burtica?????

O zi minunata.

#314
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 15:17

Mai ce de activitate!

 

Oli, bine ai revenit. Am vazut pozele pe FB. Felicitari pt seminarii! Maya e o frumoasa, bine tot timpul a fost! 

 

Corinuka, si Luca nu mananca o groaza de chestii. De cand am ajuns aici nu a vrut deloc ousor, dar deloc. Nici nu stiu cum sa i-l mai fac. Carne nu mananca, nici nu vrea sa o priveasca... Ioi ce frumos e Daviducu si cum merge el pe bicla!

 

Fetelor, dl Pinguin i-a luat bicla fara pedale, dar e de 3 ani si sta bietul copil si se uita la ea, ajunge la sa dar nu prea bine. Mi-e asa mila de el... E din aia cu cadru metalic, roti de cauciuc. Eu il plimb cu ea prin casa.

 

Norma, as vrea si eu sa pape pingu mic clatite si chestii cu carnita. Probabil greseala mea ca nu i-am dat cand era mai curios. Culmea, cand au venit socrii aveau niste clatite de la un supermarket (oribile dpdv-ul meu) si sa vezi ce se indopa Luca cu ele. I-am facut si eu, le-am impaturit chiar la fel, nimic! Am incercat sa ii dau si gem, il scuipa :)))) 

 

Eu la dr... nush. Ieri i-a venit cardul de sanatate dlui Pinguin si astazi o scrisoare ca au ajuns formularele la ei cu numele meu corect si etc. Probabil pe sapt. viitoare imi vine hartiuta. Pana atunci voi avea 13s. Cum o vrea Dumnezeu!

 

Va pupic! 

 

P.S. Nu au venit aia cu netul :( Si nici nu ne-au dat vreun semn cand ar veni...



#315
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 15:44

Kytana - si noi vrem tot bicicletă cu cadru de metal, fara pedale si,doua roti sa ii luam. Dar Andrei merge bine cu ea. I-am lăsat sezutul si ghidonul la minim dar e adevărat ca pe ea scrie 2-4 ani si inaltimea copilului minim 85 cm.

#316
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:24

Aoleu, Corina! 3??? Nu se mai puteau salva? Brrrrr

 

Mai, fetelor, eu sunt anti-talent la mersul cu bicicleta, dar cand le vad pe cele fara roti mi se par tortura curata; sa pui bietii copii sa dea ca disperatii din picioare :)) Mai ales ca si saua aia e mica, si parca muncesc saracii degeaba, si mai stau si in echilibru.

 

Apropo de jucarii din astea, am fost si noi vineri la Decathlon si nu mai vroia Maya sa se dea jos de pe o trotineta si apoi de pe o tricicleta din ala cu o roata in fata si 2 pe spate.

Am incercat si din cele cu 2 roti si 2 roti ajutatoare, dar nu ii ajungeau picioarele



#317
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:26

Multumim de complimente :*



#318
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:29

Kyt, nici Maya nu mananca clatite.

Ea saraca de 5 ori pe saptamana mananca vesnica supa de pui cu legume, seara nu vrea nimic, doar suge si poate mai ciuguleste cate ceva. Alaltaieri seara a mancat o felie de mar ca l-a vazut pe ta'su si a vrut si ea. Aseara la 11 noaptea ea manca struguri. Si in we nu vrea mai nimic. Macar nu ma stresez ce sa-i mai gatesc.

 

aseara am facut o omleta pentru toti. Nici nu a vrut sa o vada. ii pusesem peste omleta niste masline, ca stiam ca-i plac. A ales cele 5 masline, le-a mancat si asta a fost! Omleta a fost cah!

 

ma batea gandul sa-i fac o pasta de masline - ceva retete?

poate i-o placea aia pe paine

cu toate ca daca nu e maslina sa o curete ea de pe sambure, nu cred ca ii mai place, dar cine stie?

daca nu, lasa ca papa mami, ca mie imi place pasta de masline de mor


Editat de Olivette, 23 iulie 2014 - 16:33 .


#319
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:32

Hai ca am chef de scris. Si de munca ba! :))

Mi-am luat azi un voucher cu 10 sedinte de masaj anticelulitic, a cate 60 min. problema e ca nu prea gasesc ore libere cand vreau eu, seara. Si taman cand gasesc, se suprapune cu sala - la care mi-am facut abonament pe 5 luni!!!! Ca sa fiu sigura ca ma duc. In fine, era si o oferta ok prin care economiseam 255 lei daca plateam 5 luni in avans si am zis ca oricum ma duc, asa ca sa platesc. Si am si posibilitatea sa-mi inghet perioada cat plec in concediu.



#320
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 21:36

Eu am bicicleta si inainte de a ramane insarcinata mergeam cu sotul meu cu biciletele vara prin parcuri. Acum asteptam sa creasca Andrei si sa mergem toti trei. 

 

Andrei e nedespartit de moto fara pedale. Ar fi in stare sa doarma cu ea. Prin mall cu ea se deplaseaza deci nu iese din casa fara ea. Asa ca vrem nu vrem trebuie sa trecem la pasul urmator pt ca asta deja e mica pt el si nu cred ca are rost sa luam tot una de plastic daca merge bine cu cea cu doua roti si cadru de metal. Invata sa isi tina echilibru. Si el se da cu trotineta dar nu isi ridica piciorul de jos. Se impinge non stop dar nu stie sa isi dea avant si sa stea cu ambele picioare pe troti iar cu bicilete cu pedale nu reuseste sa impinga. Il vad ca stie ce are de facut dar nu poate. In schimb cu din alea electrice din mall se da si conduce printre oameni si schimba viteze de abia ma tin dupa el. 

 

Noapte buna.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -