Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tabla pt casa


471 raspunsuri la acest subiect

#271
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 10:30

Electrician zici? 



#272
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:00

Electrician zici? 

 

Da. Pai cum dau jos popii vroiam sa ne apucam cu instalatiile, electrice si sanitare. 

La electrica peste doua saptamani iese proiectul ca am trecut de la 220 la 3...80? habar nu am, ceva de genul asta.

La gaz iese luni, vine tanti cu, contorul. Si tot firma lor baga si tevile.

Asa ca aveam o recomandare pt un electrician dar dupa ce sta in afara bucurestiului, nu poate sa vina decat in wk, mai e si betiv  [:)]

O sa-l intreb si pe constructorul nostru daca are pe cineva... problema e ca eu nu as fi vrut ca sa ia oameni din echipa care munceste la casa si sa faca altceva....

Vroiam altii sa se ocupe de asta ca sa mergem in paralel si sa terminam mai repede.

In fine... o sa vedem ce naiba facem!



#273
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:04

Ai vrea sa incerc sa vorbesc cu o cunostinta care s-a ocupat de partea de instalatii la renovarea apartamentului meu si de a carei prestatie am fost foarte multumita?

(Trebuie sa precizez ca nu stiu ce tarif practica la manopera, pentru ca noi, fiind prieteni, am beneficiat de gratuitate...)



#274
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:04

Edit.

Aaaa nu ar fi o problema daca sta in afara Buc.... decat pt faptul ca omul vrea sa-l ia cineva de acasa si sa-l si aduca [:)]



#275
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:05

ok!! 

Nici o intrebare nu strica!

[flo2]



#276
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:05

ok



#277
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:09

Multumim mult!

Adevarul e ca si la noi asta era varul unor prieteni si venea gratis....

As fi acceptat si drumul si punte masa, scola masa,... dar betiv nu pot!

De cate ori am luat muncitori care le aveau cu bautura numai de necazuri am dat si am sfarsit prin ai da afara! Ceea ce nu e tocmai placut apoi sa stai sa cauti altii!



#278
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 11:52

Daca tot stau ca pe arcuri si astept betoniera, [:)] mi-am adus aminte de cea mai recenta "faza" cu un astfel de mester... betiv.

Acum vreun an am schimbat chiuveta la bucatarie ca am gasit eu un model nou si dragut asa ca fara sa masor, fara sa intreb, am cumparato. 

Ajunsa cu ea acasa si fericita, mare mi-a fost mirarea cand am descoperit ca nu se pupa cu masca de la chiuveta veche. 

Asa ca am chemat un tamplar, care are atelierul aproape de noi. Omul tot asa mirosea si la 11 dimineata cand l-am chemat a alcool. Dar am zis cat de greu e sa faci o masca?!

Ca sa nu vina el pe capul meu ca inca alaptam fata si baiatul era in plina verva i-am dat chiuveta acasa sa o faca el si sa vina cu ea cand e gata sa o monteze (el s-a oferit).

Si vine el dupa 2 saptamani... ca cica a avut mult de treaba... pune cea mai oribila masca pe care am vazuto vreodata (numai conta ca deja eram plina de nervi) si cand sa puna chiuveta... facuse gaura de la cuva chiuvetei in partea stanga nu pe dreapta unde trebuia [batcap]

Atunci am zis gata! E vina mea ca am acceptat dar nici ca ma mai leg la cap!

 

Dar asta nu e singura experienta... am mai patito si cu zugravul care la baie a incurcat faianta si a pus modelul aiurea  [:)]  apoi o facea nebuna pe maica-mea ca nu se pricepe... pe asta l-am dat afara in momentul ala... si multe multe astfel de experiente!!!

Acum suflu si in iaurt!  [:-)))]



#279
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 12:28

Gata! Am terminat si etajul!!! Yupiii!!! 

E sotul la fatza locului ca eu culc copii  [:)]

Wk placut!!! [flo2]



#280
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 05 august 2014 - 22:19

Am ajuns la acoperis! 

Am turnat luni si ultima centura, azi au inceput sa aseze lemnele iar de sus se vede minunat. Joi cica sunt gata si putem chema omul sa masoare exact tabla. 

 

Pana la urma l-am luat pe betiv pt electrice... nu e chiar asa rau precum imi povestise sotul  [:)]  se vede ca bea dar noi nu l-am servit cu nimic si nici omul nu a cerut. 

A terminat deja cu parterul. Omul e de meserie si se vede ca stie ce face. Deci e ok.

 

Instalatorul a fost cel care ne-a produs unele surprize cand l-a sunat pe sot sa-i spuna ca nu poate sa vina decat joi si vineri ca are treaba etc. L-am sunat eu politicoasa si i-am spus ca eu il inteleg perfect daca are si alte lucrari dar eu ma grabesc cu sapa... asa ca daca nu are timp de noi sa ne spuna ca nu e cu suparare mai avem pe cineva la aceiasi bani, aceasi distratie.

L-a sunat dupa o ora pe sot ca s-a eliberat de toate problemele si o sa vina  [:)]

Gazele sunt trase pana in casa acum tencuim bucataria ca sa facem receptia la gaze. Vine sa verifice cineva autorizat de la ei... 

ne-au luat pt tencuit cu tavan si gletuit, dat cu vinarom 10 mil. Bucataria are 20 mp. Eu tiganca am mai negociat si partea de beci pana unde incepe betonul... mi s-a parut mult oricum... cand nu ai bani totul e scump!

 

De acum cred ca incepe distractia de fapt... azi am avut plati de 100 mil... ba necesar la electrice, ba la instalatii, ba mai trebuie nu stiu ce... de cosmar!

Maine se duce sa plateasca tabla... [smulgpar]

I-am zis sotului ca daca imi mai cere bani nu-i mai raspund la tel  [:)]

Noroc cu soacra-mea ca ne-a mai trimis ceva... ma intreb ce o fi cu ea... nici nu vreau sa ma gandesc ce ma astepta cand o sa vina acasa! V-a trebui sa-mi tin gura inchisa si sa-mi vad de treaba mea ca nu stiu ce ne faceam altfel.

 

Am fost la tara o sapt...  [:)]  aproape ca ne-a gonit bunicul acasa  [:-)))]

L-au zapacit copiii mei. Mai ales ca i-am scos suzeta fetei! Mare necajala mare! Nici nu aveam curaj la bloc ca stiam ce ma astepta iar in sept merge la cresa si imi imaginam pe unde cade suzeta asta, si cum se plimba ea de la unul la altul si cum face fata mea cand nu o mai gaseste... asa ca am luat hotararea pt la tara!

Mi-am facut si eu vinetele si ce imi mai trebuia pt iarna ca aici in garsoniera nici nu indrazneam la cat de cald se face oricum.

La olt nu am fost ca au dat drumul astia la baraje si imi era frica de baiat sa nu fuga aiurea si sa-l ia oltul. Pacat. Poate mergem la anul si cu tati si o fi mai bine.

 

Am gasit la tara mana de lucru ieftin si de calitate dar trebuie sa stau dupa om... si mie tare greu pt ca eu vreau sa ma mut luna viitoare.

Fata se duce la cresa, baiatul la gradi si eu voi fi libera sa fac mutarea. Daca pierd trenul asta... sunt in pom! Ca in oct incep munca. 

Doamne ajuta sa reusesc si promit ca numai cer nimic!  [:)]

[flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -