Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (10)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 10:18

Hello, burticute!
Kytana, multumim pt casuta noua! Ti-am simtit lipsa zilele astea. Tinem pumnii stransi in continuare pt dl. Sot, sa fie cum vreti voi!
Dana, Lina, bine ati venit! Sa aveti sarcini usoare si la termen si bebei sanatosi! Oau, fetite, ce frumos!
Arwen, ai grija cu durerile de burtica, sa dea Doamne-Doamne sa treaca repede. M-a mai durut si pe mine brtica in partea de jos, foarte jos, dar am pus durerile pe seama alergaturii si a lipsei sosetelor din picioarele mele cand stau in casa.
Azi merg la ultima tura la serviciu, voi lucra de noapte. Sper sa fie o garda usoara, sa ma pot bucura de cologele mele cat de mult pot, o sa imi fie dor de ele.
Va pup si va doresc o zi excelenta!

#12
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 10:20

Salut frumoaselor,  [flo2]

 

Kytana, mi-a fost dor de tine! [pup] Multumim de casuta noua! Tinem pumnii mai departe la interviuri sa iasa asa cum vreti voi!

 

Danuta,  Felicitari pentru bebelusa!  [bbfata]

Cum se simte o contractie? Nu-mi pot imagina senzatia, poate am avut si nu stiu... cum le deosebim de durerile "clasice" [:D]  

 

Daena, si la noi e soare si frumos, si mergem la casa la mami sa scoatem catelul bionic afara. E un simpatic care face numai prostii...abia astept!!! Iar e negru de mizerie, vineri a cazut in balta...

 

Arwen, ce flacau mare are mami in burtica! 500 g...wooow!!! Sper ca au trecut durerile si esti mai bine, ma rog la Doamne Doamne sa iti treaca  [ruga]

 

Lolaria, cum mai esti? 

 

Va pup pe toate si va doresc o duminica insorita!  [flo]  [floare3]  [flo]



#13
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 10:21

Crisa, felicitari pentru ultima tura! Yupiiii!!!! [pup]



#14
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 18:36

Fetele meleeeee, Hristos a Inviat!!!!! 

 

Mi a fost asa dor de voi!!!!!

 

Noi acum am venit de la tara, dar ne am oprit direct la nasii nostrii, asa ca nu am avut timp sa citesc ce ati mai scris sapamana asta, dar abia astept sa fiu la mine acasa sau la munca sa pot citi in liniste. 

 

Sper ca sunteti toate bine. Nic a plecat deja in excursie? Oare a ajuns cu bine? 

 

Aaaaa, am poze noi cu burtica care a mai crescut, o sa le postez cand ajung acasa, abia astept sa le vedeti.

 

Uf, n am nici un chef de munca maine, era asa bine la tara la relaxare. Cam ciudat ca nu aveam net sa vorbim, dar in rest, era fooooarte bine.

 

Va puuuup 



#15
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 19:23

Little lulu ti se intareste burtica atunci cand ai contractii.

Eu sunt cam ingrijorata ca astazi nu am simtit nici o miscare de la bb....nu ar fi totusi prima zi in care nu simt miscarile , dar ma gandesc ca acum ar trebui sa simt zilnic, ca avem deja 19 sapt , 2 zile.



#16
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 27 aprilie 2014 - 21:42

Crisa , unde lucrezi? Esti asistenta medicala, ca am vazut ca ai scris ceva de garda.

Si eu sunt asistenta medicala, dar eu nu am mai putut merge la sv de la sfarsitul lunii ianuarie. Lucram 12/24,12/48, dar nu asta era problema, eu am avut stari de lesin la inceputul sarcinii.

Noapte buna fetelor! Sper ca bebica mea sa miste maine dimineata, daca nu fug la eco.



#17
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 28 aprilie 2014 - 08:31

Buna dimineata burticute. Aseara am ajuns tarziu acasa, n am mai avut timp sa citesc ce ati scris inn ultimele 10 zile, o voi face acum :)

 

Ce faceti? La voi cum e vremea? Aici e urat, tris, nor si cate un pic de ploicica.

 

Va puup.



#18
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 28 aprilie 2014 - 08:34

Neata burticute!

 

Va las niste briose bune si sanatoase asa de dimineata cu un pahar de lapte?  [buca]

Daena, cum a fost la inghetata?

 

Linacska, ati iesit afara? Sper ca vremea a tinut cu voi!

 

Crisa, iooooi, ultima garda!!!  [pk] Gata, ai scapat! Cat ma bucur ca acum vei putea si tu sa te linistesti

 

Lulu, m-ai facut sa rosesc  [:I] Tu cum mai esti? Burtica ce mai face?

 

Livia, cum mai sunteti? Ce-ti face burtica si odorul?

 

Arwen, Lolaria, cum sunteti burticute dragi?

 

Pishkot, cum fu in delegatie? Ti-am dus lipsa [:D]

 

Danutele cele doua, ce faceti voi? Cupcake, hai sa imi spui ce exercitii mai faci  [balo]

Oana, cum esti acum?

 

Doamne ajuta ca toate burticutele sa fie bine! [ruga]

 

Nic, ma gandesc la tine sa fi ajuns cu bine si sa te distrezi! [pup]

 

Ma duc la alergat, ne auzim mai incolo, astazi am zis plina cu sotiorul plecat. Am niste emotii pentru el... de la 10 la 15.00 dureaza interviul, ajunge diseara la 21.00. Dragul de el... Aseara l-am "gonit" din pat. Pe la 22.00 a inceput sa planga pingu mic, se linistea doar cu mine asa ca a dormit cu mine in pat, fata tzitzi sau altceva iar dl Pinguin pe jos in sufragerie  [:I]

Va pupacesc burticute [flo]



#19
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 28 aprilie 2014 - 08:35

Update: aici sta sa ploua, de 3 zile e mohorat si mai bate vantul. Ce sa facem, ne adaptam!  [umbrel] --->  [pl]



#20
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 28 aprilie 2014 - 08:55

Kytanaaa si mie mi a fost asa dor de voi. De job nu, dar de voi da:) Ma bucur ca vin la munca 3 zile, apoi avem liber joi, vineri, sambata, duminica, asa ma mai inveseleste un pic.

 

La bunica a fost asa de bine, m am relaxat cum de mult n am mai facut o. De odihnit nici nu va mai spun, am dormit muuult, m am jucat cu animalutele, m am relaxat, am citit... o fericire:)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -