Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (10)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 17:55

La capitolul uitat, ma alatur si eu....si ma enerveaza foarte tare faptul ca uit , pentru ca eu inainte nu uitam nimic, eram ca o agenda electronica [:)]  . Acum nu mai tin minte zile de nastere, nimic... [batcap]



#192
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 18:49

Si eu sunt senila, dragelor. Uit chestii elementare cateodata...de exemplu : ieri am spalat o masina de rufe fara detergent sau balsam... [batcap]  [batcap]



#193
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 18:51

Gagici eu de ce credeti ca nu zic una alta si nu prea va zic pe nume? Ca uit efectiv de la pagina la pagina :))))

Asa, acum mi-am amintit de nume . V-am zis ca sunt dusa cu pluta :))
Eu am hotarat ca nu le voi spune numele pana la botez, nici macar familiei. Aici voua o sa il impartasesc zic eu atunci cand ne vom hotara, si cred ca vor fi doua, unul de la mine si unul de la sot. Mihai e un nume tare frumos, si important e sa va placa voua, atunci cand il veto striga pe copil pe nume sa va sune voua bine si foarte important e sa faca acea rezonanta buna cu numele de familie, si cand il chemi sa iti placa ce auzi :) . Deci nu va mai suparati ca unii pur si simplu nu se pot bucura de bucuria altora.

Si eu am fost invidioasa si poate si suparacioasa cand auzeam de gravidute. Dar altfel. Adica de ex, am o fina, -are si ea o fetita- si mereu imi atragea atentia pe strada sau pe unde eram ca uite ce graviduta frumoasa. Pe mine asta m-a deranjat sincer cel mai mult. Imi zicea de persoane pe care nu le cunosc si stia ca eu am ani in spate de lupta so incercari sa avem un bebe. Nu eram invidoasa ca de ce e aceea gravida si ea nu, doar ca nu doream
Sa vorbesc despre gravidute straine si ajunsesem sa nu mai vreau sa vorbesc despre un bebe sau sarcina in general.
In schimb, de cate ori am aflat de vreo prietena ca a reusit, m-am bucurat enorm de mult pt fiecare in parte si nu am avut cred vreun semn de invidie. Eram doar suparata pe unele dintre ele ca ori mai fumau, ori mai evitau vitaminele ca n-au nevoie de ele, chiar de medicul le prescria. Dar altfel, chiar m-am suparat pe prieteni care au tinut secret mai mult fata de mine ca asteapta un bebe, pt ca , ziceau ei, stiau ca noi nu reusisem. Ma bucur pt fiecare in parte, si pt fiecare veste buna, dar cateodata am fost si eu tare amarata si nu voiam sa mi se aminteasca.

Dar a trecut, vine bebe si eu zic sa ii multumim
Lui Dumnezeu si sa ne bucuram de aceste minuni mici :)

Arwen cred ca voi merge la Mdl pt cursurile de
Puericultura, au organizat cu 250 lei de cuplu cate 2 ore pe zi mai multe zile . Vedem :)

Doamne ajuta la vesti bune dragi fete !


Kytana imbratisari multe si calde !!!

#194
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 19:23

Nic, am trecut si eu prin starile tale. Si culmea, asa e si fina mea. Cand i-am zis ca sunt graviduta mi-a zis: "esti a doua persoana care imi spune saptamana asta ca e gravida, si cealalta care mi-a zis a doua zi a pierdut sarcina..." Am ramas paf...m-a luat tremuratul de frica.  [fri]



#195
linacska

linacska

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 20:28

LittleLulu super faina treaba cu spalatul :DDDD



#196
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 21:03

Dana, cu cine nasti la RM, ce doctor? Suna la consultanti nu le scrie ca cine stie cand primesti raspuns. Sunt mai multe pachete, eu am semnat cu ei la targul din februarie si am scos o oferta ok. Dar nu mai este valabila. SI vezi ca pachetele semnate pana in saptamana 24 (?), nu mai stiu exact, e o suma, dupa saptamana 25 de ex e suma mai mare. Intereseaza-te din timp daca nu vrei sa platesti mai mult. Sunt 4 pachete, Standard Care, Premium Care, Extra Care si VIP. Daca vrei iti dau nr de telefon al consultantului cu care am incheiat eu contractul, e o tipa ok.



#197
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 21:20

Cu Zguri Arben o sa nasc



#198
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 22:11

Burticute, v-am pregatit casuta noua [flo] Nu uitati, daca aveti noutati pt prima pagina, da-ti-mi cel mai bine mesaj privat. 

 

O noapte minunata!



#199
euridice2014

euridice2014
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 mai 2014 - 19:51

Buna, cum pot adera eu si la grup.

Multumesc



#200
danadana81

danadana81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 15 mai 2014 - 20:50

Buna, cum pot adera eu si la grup.

Multumesc

Buna! Vezi ca noi suntem la capitolul 11




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -