Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A dormita la caldura sau a lua taurul de coarne?


307 raspunsuri la acest subiect

#211
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 18:04

 

 

Nu cred ca ai inteles bine, nu am intrebat 'ce sa fac?'. In primul post X zice sa o ia la stanga, in al doilea post Y zice sa o iau la dreapta, ce ma fac  [fri] . Am inteles insa ideea, nu tuturor asta li se pare o problema serioasa si e ok, intr-adevar nu toti gandim la fel.

 

 

 

 

ba am inteles foarte bine, ca inca inteleg limba romana. si am priceput si luatul fin peste picior. 

 

stii de ce ma intreb cateodata daca subiectele sunt pe bune? ptr ca adesea se toaca apa in piua si autorul dispare dupa o vreme, cam la fel cum  a venit. cine intradevar are o problema serioasa, actioneaza.

 

scuze de inoportunare, faci ce vrei,  e viata ta si alegerile tale cu care traiesti.   [flo2]



#212
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 18:09



[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Aoleu Madalino,nu-i de ris...e de plins,chiar daca tu te rostogolesti in nestire!

 

Eu mi-as pune niste intrebari daca niste forumisti...ar gindi asa despre mine.Poate e ceva neregula...macar in felul meu de exprimare!

 

Dana


Editat de andacos, 18 aprilie 2014 - 18:58 .


#213
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 18:18

pai daca m-a busit rasu` ce vrei sa fac?esti culmea.....asa de spontan n-am mai ras de mult.


Editat de eumada, 18 aprilie 2014 - 18:19 .


#214
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 22:08

Da, apa in piua, batuta cu gratie s-a facut remarcata....il iubesc dar nu-l iubesc asa de mult, face dar nu face, nu stie dar nici nu vrea ajutor extern, daca aduc e nemultumit, dar sunt "la butane".....pt mine e obositor doar sa citesc... Daca sub e pe bune, tu nu stii ce-i cu tine si in ce ape te scalzi...e cazul sa te cunosti pe tine si dupa sa analizezi situatia. ...daca sub nu-i pe bune, si banuiesc ca asa-i, enjoy.



#215
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 22:54

 


 


Nu a fost mare mester niciodata. Asta a fost si prima mea mea reactie, i-am zis ca nu am pretentia sa stie sa faca tot, chemam pe mesterul Costel care face si clanta, si prizele, si eventual il pun sa faca si curat, ca sa revenim la prima problema [:)] . Numai ca nu accepta, ca pe mester trebuie sa il platesti. Doar ca m-am saturat eu sa ma impedic de toate, sa ma gandesc la toate, sa planific cu 7 pasi inainte. Am obosit.

La fel cu curatenia, i-am propus sa aducem o femeie, nu ca e scumpa. I-am explicat ca uite, pentru mine conteaza mai mult ca in timpul ala sa mergem toti in parc in loc sa stam imbufnati ca facem curat. A fost de acord cu teoria, dar in continuare tot noi facem curat ca femeia e scumpa. Am chemat-o pur si simplu, am bagat butoane cum ziceti voi, a fost si mai rau ca am facut lucrurile fara sa tin cont de ce spune el.

Asta cu butoanele, parca ma face sa ma simt ca la pacanele, zau asa... dau in ele pana apar cele trei cirese [:-)))] .


 

 

Din postarea asta mie nu imi pare ca tu esti la butoane.

De fapt este cam aceasi situatie ca a lui ch_dana. 

De obicei cea care comenteaza ca e prea scump sunt eu... 

al meu sot ar zice aleluia daca ii gasesc eu si mesterul  [:)]  ceea ce nu se intampla. 

Insa eu mi-as baga degetele si surubelnita in clanta aia nitel... :D

Pai daca tot astept si nu se intampla nimic... macar o stric de tot! Poate ceva se intampla totusi... sau sa astept sa cada usa... [alcool]



#216
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 23:10

Era o fata pe aici... Julia parca... mereu spunea ca sotul ei a fost un sot mizerabil dar a fost si este un tata minunat pt fata ei. 

Ea se recasatorise dar relatia tata -copil nu avea nimic de suferit. 

Banuiesc ca si ea a stiut sa gestioneze bine situatia. 

Insa  vroiam sa spun ca un tata minunat ramane un tata minunat chiar daca tu dupa 20 de ani te-ai plictisit de el ca si sot. 

Eu citesc si ma gandesc daca asa plictisita o sa fiu si eu dupa 20 de ani.... 

norocul meu ca o sa am aproape 60 atunci  [:-)))]

dar neeee cum sa-l las eu pe sotul meu... cine imi mai suporta mie toate ideile mele crete???  [:)]



#217
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 19 aprilie 2014 - 21:23

Ofibine,

un alt punct de vedere , de ce trebuie sa te legi de nimicuri precum clanta sau vacanta, ok nu e punctul lui forte, dar banuiesc ca are alte atuuri de ai stat 20 de ani cu el,

de ce nu incerci sa vezi doar paharul plin, parerea mea, si sa nu te mai legi de nimicuri caci eu le vad nimicuri, eu cred  ca treci printr-un moment de depresie sau eu stiu nemultumire sufleteasca  dar te legi de el, e mai usor sa cauti problema in afara decat sa incepi cu tine..........o itrospectie sulteteasca .... [flo2] si pe urma sa vezi daca mai vrei sa continui relatia sau nu



#218
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 21 aprilie 2014 - 16:38

E tare dificila situatia si iti inteleg toata framantarea: te simti ca intr-o inchisoare: sa ma eliberez? ce e dincolo de gratii? e soare si fericire? cum ii va fi fiicei mele? sa raman? si unde-s eu cu dorintele si viata mea? asta sa fie tot? 

Cred ca multe dintre noi trec prin aceasta perioada, macar o data in viata. Ai posibilitatea sa rupi gratiile si sa iesi din aceasta relatie care pe moment te sufoca sau sa te consolezi ca esti la caldurica si ca, desi nu e raiul, macar supravietuiesti. Spuneai ca ai mai trecut prin asemenea momente si ca le-ai depasit. 

Bun, voiai sa iti spunem ce-am face noi in situatia ta. Problema e ca nu stiu ce simti pentru sotul tau: daca il iubesti, atunci lupta, si asta nu cu haine noi si lenjerie sexi, ci cu un consilier familial, vorbeste cu el, zbiara la el sa inteleaga gravitatea situatiei si lucrati impreuna la relatie, asa cum iti trece prin cap. Daca nu il mai iubesti absolut deloc, n-are sens sa mai ramai, e pentru amandoi mai bine sa va despartiti. Chiar daca are obiceiuri enervante, daca face lucruri care te scot din sarite, poti sa schimbi ceva-ori la el, ori la tine, sa il accepti de exemplu asa cum e. Dar daca ti-e indiferent...

Stiu ca nu e simplu, dar asta e solutia: daca sunt sentimente, orice e posibil, dar- vorba lui Rebreanu "daca dragoste nu e, nimic nu e". Si mai vin cu un citat care-mi place mult: daca vrei, vei gasi cai de rezolvare, daca nu vrei, vei gasi scuze. 



#219
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2014 - 17:00

acum citind din nou ce-ai scris se pare ca el alege sa ignore nevoile tale, deci tu apesi si tot apesi pe butoane, iar el ignora nevoile tale, iar tu tot t-ai saturat sa lupti cu morile de vant, cam asa vad ....., el e de parrere ca merge si asa ca scapa usor , e sigur pe el ca tu nu ai ce sai faci, intelegi   ??!, a scapat usor si cu inselatul, nu a luat-o peste ochi (ai iertat prea usor) asa si acum nu iti da cei ceri , nu depune prea mult efort ca e prea sigur pe el si nu ia suturi in fund , scuze de expresie da e cam nesimtit aici, aca ca iar cam trebui dusuri reci sia aici depinde  numai de tine, tu trebuie sa iei biciul in mana [:)] ca daca ar fi dupa el (si tu astepti de la el) pata sa cada casa pe el, el are nevoie de un dus rece da rece gheata



#220
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 21 aprilie 2014 - 21:07

BellaDonna, daca cel care a deschis subiectul era un barbat care se plangea ca in 20 de ani sotia lui nu a reusit sa devina gospodina sau casnica.... tot biciul il recomandai?

 

Eu nu vad la acest subiect decat nefericirea data de frustrare... de neputinta de a schimba un om in 20 de ani.... sa mai incerc sau sa renunt?

 

E ca si cum m-as plange ca de 5 ani de cand ne-am casatorit sotul meu nu danseaza la nici o petrecere indiferent cat de interesanta e, indiferent cat de sexi sunt eu imbracata.

Adevarul e insa ca nu are nici o treaba cu persoana mea sau cu petrecerea. Lui pur si simplu nu ii place sa danseze!

Si cat voi incerca eu sa schimb asta nu voi creea decat tensiuni in cadrul relatiei noastre pt ca el uraste sa danseze din n motive si nu are nici un gand sa inceapa acum la aproape 40 de ani... 

 

Eu asa vad subiectul... 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -