Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (6)


201 raspunsuri la acest subiect

#11
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 10:35

Arwen, ma bucur ca te simti mai bine!

 

Alina, ca fain ca o simti pe bebe! Cate saptamani ai acum?

 

NicNic, si eu ma  uit ciudat cand vad parinti din astia iresponsabili.

 

Va las, merg sa mananc ca ma asteapta sotul.



#12
Lolaria

Lolaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 11:09

buna fetelor,

 

noi am fost ieri o fuga pana la ruse, in bulgaria. nu mai fusesem niciodata decat in treacat cu masina si ne-am gandit ca, la cat de frumos e afara, merita o plimbare. mai ales ca noi stam in sud si am facut vreo 45 de minute pana acolo. f fain a fost, am ajuns pe la 3 si ne-am plimbat pana seara pe la 9. la 10 eram acasa. 

partea nasoala e ca acum ma rupe o durere de cap in zona sinusurilor de-mi vine sa ma urc pe pereti. cred ca de la vantul de ieri. eu aveam o sinuzita generalizata inca inainte de sarcina pe care o tineam (si o tin) sub control cu spalaturi cu apa de mare in fiecare zi. asa am scapat de picaturi de desfundat nasul si altele. ce-i drept, pana acum o luna nu ma durea deloc capul, doar mi se infunda nasul. acum ma apuca niste migrene... pfff...  [zirea] ... am luat de dimineata un paracetamol ca n-am mai rezistat, de aseara ma doare

 

arwen, de la ce restaurant e pizza aia buna quatro formaggi de care zici?

 

apropos de simtit bebe. eu nu simt nimic acum, dar acum vreo 3-4 zile dormeam pe burta si la un moment dat am simtit in burtica asa ca o zbatere de muschi, ca o bataie de aripi. stiu ca eram semi adormita si ca nu am facut mare caz dar de dimineata m-am gandit ca e posibil sa fi fost bebe. n-am mai simtit nimic de atunci insa... 


Editat de Lolaria, 16 martie 2014 - 11:14 .


#13
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 11:13

Neata!

 

Am reusit sa dorm ceva mai bine azi noapte insa la 4 m-am trezit. Tot nu am dureri, simt cate un junghi si primul gand este "esti bine pui mic, da?" dupa care imi amintesc si ma amarasc.

 

Pishkotel ai ajuns acasa? Cum te mai simti?

 

Nic, desi sunt impotriva urmaririi filmelor cu violenta sau continut sexual de catre copiii, eu m-am uitat in prostie cand eram mica. Ma strecuram pe langa varul meu care isi invita prietenii sa se uite la video si numai filme cu batai si de groaza am vazut. Sincer, alte filme nu cred ca as fi fost in stare sa vad oricum. Dupa moartea tatalui meu am refuzat orice lucru trist (melodii, filme, carti). La scoala a fost un cosmar cand a trebuit sa citesc "Puiul" Cred ca pana la urma depinde de copil cat de mult il influenteaza sau nu, dar totusi nu l-as duce pe Luca sa vad Chainsaw massacre ...

 

Lulu, e greu fara sotior langa tine; la prima sarcina am stat singura pentru ca dl Pinguin era deja la studii aici si ne-am vazut de 3x in toata sarcina. Va fi greu dar va trece repede! Inconjoara-te de prieteni si vom fi si noi cu tine, asta e clar!

 

Arwen, sper sa scapi cat mai repede de necesitatea perfuziilor. Nu cred ca mai ai vreo vena intreaga. 

 

Alina, cum mai sunteti?

 

Adriana, cum merge?

 

Sa aveti o duminica insorita! Noi am facut coliva si intr-o ora vom pleca la biserica. Va pup [pup]



#14
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 11:16

Lolaria, ce-mi place poza ta de la avatar! Aiurea cu durerile de cap mai ales ca nu poti lua nimic puternic in sarcina. Ai incercat o compresa cu varza proaspata sau cartofi taiati rondele? La mine asta mai ajuta cand ma loveste vreo migrena. [floare3]



#15
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 19:01

Salutare burtici :)
Cum v-ati petrecut ziua de azi? Eu am fost sa-mi caut pantaloni si blugi cu burta ca deja nu prea mai incap in ce am insa nu am gasit nimic care sa-mi placa,am zis ca o sa merg zilele urmatoare si pana la h&m si la c&a ,mi-a spus o prietena ca ei au raion special pt burtici ;)
Daena bebelusa Eva are acum 15 sapt si 2 zile iar mie dr mi-a spus ca ar trebui sa incep s-o simt de la 16-18 sapt insa gargarita mea este puternica si da tare din toate cele pt ca sunt sigura ca pe ea am simtit-o,nu au fost gaze sau bolboroseli :)
Kytana acum suntem mai bine,am scapat de durerea de cap de aseara insa abia astept sa dorm la noapte pt ca aseara din cz faptului ca am fost sg acasa am cam facut noapte alba,eu sunt si sperioasa de felul meu si tresaream la orice zgomot iar vantul puternic de afara m-a "ajutat" enorm sa dorm,s-au rupt 2 cabluri de net de la bloc si mi-au batut toata noaptea in geam...ce mai... un vis :))) dar azi s-a intors sotiorul snowbordist acasa asa ca diseara dorm lemn.
Va pup fetelor :)

#16
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 20:50

Lolaria, sanatate multa si sper sa uiti cat de curand ce inseamna durerea!

 

Alina, lasa blugii....rochite, caci de acum vine caldurica. Si ce frumoase sunt gravidutele in rochitele! 

 

Kytana, multumesc de intrebare. Deocamdata am inceput un tratament cu fier, caci sunt anemica. De maine, cred, o sa incep sa iau si ampicilina, atat pentru streptococ, cat si pentru infectia urinara. Pe langa astea mai am de luat elevitul, arefam, fluomizin si eubiotic. Cred ca nu i-au mai venit doctorului nume de medicamente in cap pe moment, ca imi mai dadea cateva. Am luat reteta de 154 lei. Era sa cad in farmacie cand am auzit suma.:)))) Noi sa fim sanatoase si cu bebeii nostri, caci doctorii stiu ce fac. Vreau sa cred asta. [:)]

 

Si sa va mai spun cum mi-am petrecut duminica? Am strans mai toata ziua hainele de pe jos, ca mi le lua vantul de pe sarme.:))))

 

Sa aveti o saptamana frumoasa si linistita!


Editat de Adriana288, 16 martie 2014 - 20:53 .


#17
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 23:31

Urat cu vantul si suieratul Alina! Si mie mi-ar fi facut sa mi se zbarleasca pielea pe mine...! Hai ca in noaptea asta dormi la caldurica si adapost in brate de Dl Sotz. [flo] Bine ca ai scapat de durerea de cap!

 

Ohohooo cata lista ai de luat Adriana! Cum bine zici, sanatosi sa fim atat noi cat si copilasii nostri. Sper sa termini repede cu prostia de strep care nu iti da pace. Piticelul e mai bine si el, da?

 

Si eu recomand tot rochietele pentru ca le puteti purta si dupa sarcina.  [flirty]

 

De mine nu va mai zic. NIci nu stiu ce sa imi doresc ... cateodata vreau sa cred ca s-au inselat dar stiu ca este o mare iluzie si ca ma va rani daca continui sa gandesc asa, dar ...  [sad]  Imi este atat de greu. Desi lumea spune sa ma bucur ca mai am un copil... Am unul, dar unul a murit. Intotdeauna ma voi uita la masa si ma voi gandi ca ar mai trebui sa pun un tacam...



#18
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 martie 2014 - 23:32

Imi cer iertare dragelor, nu cred ca vreti sa cititi prin ce trec si nici eu nu vreau sa va intristez zilele. [flo2] Voi evita sa va mai dau detalii mai mult decat trebuie. 

 

Noapte buna [pup]



#19
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 08:12

Kytana, pe mine, personal, nu ma deranjeaza postarile tale. Ti-am zis ca eu te inteleg si stiu prin ce treci. Dar gandeste-te totusi, ca nu degeaba s-a intamplat. De obicei se intampla pentu ca ceva e in neregula cu dezvoltarea lui. Corpul elimina singur sarcinile cu probleme in proportie de 60%. Nu tu i-ai facut rau, ca sa te simti vinovata. De asta te si cheama la ecograf abia la 12 saptamani...ca pana la aceasta varsta se poate oricand opri din evolutie. Dupa 12, cica e mai greu. Mie mi-a zis medicul ca 4 sarcini la rand oprite din evolutie e ceva normal, iar a 5-a va fi fara probleme. Gandeste-te cum m-am simtit eu cand mi-a zis asta, tinand cont ca la una s-a intamplat. Si inca imi mai zice ca se poate intampla oricand. Sper sa nu se mai repete, dar.....nu avem ce face. Capul sus, gandeste-te ca poate e mai bine si nu s-a nascut cu probleme sa va chinuiti amandoi...ca asta e o durere si mai mare. Sper ca nu am gresit cu nimic in ceea ce ti-am zis si nu te deranjeaza comentariul meu. Multa sanatate si gandeste-te la lucruri frumoase. Ai grija de tine si de cel mic. Numai bine va doresc! [flo2]


Editat de Adriana288, 17 martie 2014 - 08:14 .


#20
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:03

Kytana, nu ai de ce sa iti ceri iertare. Suntem alaturi de tine la bine si la greu. Exact cum a spus si Adriana, totul se intampla cu un motiv. Chiar te rog sa ne tii la curent.

Foame mare la mine in burtica, locatarul isi cere portia de muesli si migdale.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -