Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 21

gravidute ciresele mai sarcina

321 raspunsuri la acest subiect

#41
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 20:08

Iarina felicitari ca nu ai diabet!

Mada stai super cu kg! Eu am mai pus 1 kg. Nici eu nu cred ca mai ajung la 20, insa never say never,cum ultima parte este propice pentru ingrasat si umflat...

#42
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 20:18

Asa e Ralex, acum stam bine la cap kg, insa unele fete iau in greutate in ultimul trim.
Eu pe 5 ar tb sa merg la control...sincer nu s ce analize se fac acum in trim 3 eco sange...voi intreba doc si sigur imi da toate analizele...

Si eu astept caldura...m am saturat de atatea haine...:)

#43
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 20:24

Nu stiu cum este dr. tau,insa al meu abia asteapta sa-mi dea analize sa le repet.

Si m-am smecherit... Fac strictul necesar cele biochimice si culturile din col,iar infectioasele le repet inainte de nastere.

#44
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 20:41

Vai Ralex si eu imi doresc caldura si vreme insorita. Cand vine primavara simt ca infloresc, cateodata simt ca am frunze [batcap]  si am nevoie de adierea soarelui sa ma faca sa ma simt bine.
 
Din prospect la Garmastan spune ca se dau mameloanele din luna a 8a pentru pregatire..o sa imi cumpar si eu una sa vedem.
 
Felicitari Iarina


#45
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 21:01

Multumesc dragelor!

 

Ca tot vorbiti de greutate, eu am luat 7 kile pana acum. Se pare ca de ceva vreme le pun tare repede.

 

Garmastan l-am folosit si eu si la prima sarcina si o sa-l folosesc si acum. E ok. E bine si spalatul sanilor la dus cu un burete mai aspru sau stersul lor dupa spalare cu un prosop mai aspru.



#46
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 21:17

Uitasem cum se numeste unguentul...o sa mi iau si eu si o sa incep si la dus sa ii spal cu un burete mai aspru ;)

#47
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 22:00

Llorrenna, la ce culoare v-ati decis la carucior?

Junghiul asta sper sa imi treaca repede, eu cred ca e de la curent, sper... Ma tine in stanga sus, cam pe unde ar fi plamanul stang dar vine si in fata durerea. Parca simt doar daca stau mai mult in fund. Aseara am fost la o petrecere si nu am putut sa stau mai mult de 11 noaptea, ma termina statul jos si nici in picioare nu ma simteam mai bine.

 

Am inceput sa simt si kg acumulate, incepe sa imi fie greu sa merg. Astazi am facut o plimbare mai lunga si ma simteam ca si cand as cara un sac in spinare.

Multumim pentru noul capitol ! Sa avem numai vesti bune ! [flo2]

Poate e un junghi intercostal sau anevrism intercostal (cu care ma lupt eu de aproape 2 luni :(( )  si mi-a zis medicul ca e de la curent. Pup [pup]



#48
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 08:48

Buna dimineata fetelor! Sper sa avem si astazi o zi calduroasa si frumoasa!

 

Eu am mai facut o serie de analize, de data asta pentru hematologie. Sunt foarte curioasa ce o sa iau de acum. Daca aspirina nu mai am voie... Mai bine as face injectiile decat sa raman fara tratament.

 

Lorelaii, vad ca ieri nu m-a mai deranjat junghiul meu, cred ca e de la stat pe scaun in pozitii incomode. O sa evit pe cat posibil.



#49
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 09:57

Buna dimineatza!

Irva asa este sunt super ok carucioarele de la Inglesina eu ma refeream la cele de la Graco ca sunt mai micute..... aseara am visat ca tot cautam carucior si nu gaseam ;)))

Ingerashu bafta multa la morfo III, este ok de la 30s sa faci morfologia.

Adriana la fel m-au sfatuit pe mine alte mamici sa incep sa ma dau cu crema la mameloane de la 7 luni cu Garmastan sau Lanolin de la Multi-Mam, de partea cu prosopul aspru nu mi s-a spus dar are logica.

Monik..... Lanolin ar fi pe primul loc pt ca este mai bun si nu trebuie sa te speli, pe cand la Garmastan trebuie sa speli sanii de fiecare data, acum depinde de fiecare cu ce se intelege mai bine.

Ralex eu iti doresc o saptamana usoara!!! nu esti singura care se simpte greoaie, la fel sunt si eu, deja am inceput sa nu mai ma odihnesc bine.... dar stii ca suportam orice numai bebe sa fie bine.

Iarina ma bucur ca au iesit bine analizele!!!!

Va pup pe toate!!!

 

 



#50
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 11:25

Buna burtici!

Eu am fost aseara la doctor, m-a monitorizat la un aparat vreo 30 minute, a zis ca nu am contractii, colul este inchis si lung, ca urmare durerile si intaritul burticii sunt de la fibroame. Mi-a dat si adeverinta de scurtare program cu 2 ore, azi am facut cerere si am despus-o la Resurse Umane. Asa ca la 15.30 plec [pk] M-am mai linistit si relaxat.

Nu a putut sa imi faca ecografie, am abia pe 10 martie programare pt eco.

Fetele, programare pt morfologie cand va faceti? Eu as putea la 31 s 1 z sau 32 s 1z, cum o fi mai bine?

 

Va pup pe toate, separat!





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -