Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 21

gravidute ciresele mai sarcina

321 raspunsuri la acest subiect

#21
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:09

Irva, :))))))...eu tb sa-mi fac loc, musai, intre cele 2 scoici, scaune auto...nu stiu cum?!?

La ce cadite de baie v-ati orientat fetelor?


Editat de monik33, 17 februarie 2014 - 16:11 .


#22
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:12

Fetelor am fost la medicul de familie cu rezultatele la analize. Acolo imi masoara tensiunea, burtica de fiecare data. Daca nu apar la 3 saptamani ma suna sa vada ce fac asa ca merg ca e la 2 minute distanta.

Azi m-au sfatuit sa incep sa imi pregatesc mameloanele [batcap] . Eu ma dau cu crema in fiecare seara si poate si o data ziua cand simt ca imi sunt uscate. Ele au spus ca dupa dus sa fac un masaj usor cu prosop mai aspru sa se "uzeze" :)) sa nu ma urc pe pereti cand vine bebe si sa incerc sa imi formez sfarcul. Vi se pare o metoda invechita sau are ceva sens?



#23
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:16

Adriana, eu stiu ca e metoda invechita, dar nu mai bine citesti tu la niste femei ce au idee de alaptat si apoi ne zici si noua ce ai aflat. Sunt bloguri, cred ca mami, alapteaza- ma e cel mai fain si acolo sunt informatii multe si bune zic eu. Pt mine blogul sla va fi enciclopedia alaptatului.

SHerry,bagta la medic.

Monik, felicitari pt bebeloci si pt cumparaturi.

fug la diabetolog, de fapt ma misc ca o baba ca nu pot fugi, va pup!



#24
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:23

Monik, cred ca e ok cu 2 scoici, landoul ocupa mult loc. As vrea pana isi tine capul sa o tin in landou si in masina. Eu l-am prins de centurile laterale, cum spune in instructiuni, o sa incerc sa il prind de una laterala si de cea din mijloc, poate reusesc sa stau si eu pe bancheta din spate.

 

Adriana, si eu am auzit de chestia cu prosopul. Nu stiu daca e invechita sau nu. Daca afli mai multe sa ne anunti si pe noi. Eu cu crema nu am inceput sa ma dau dar cred ca e timpul.



#25
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 17:43

Irva , despre ce crema este vorba?? N-am auzit nimic de tehnicile barbare  :)))))...de aceea imi caut pompa dubla electrica:))))))



#26
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 17:45

Buna ziua burticile mele dragi!

Mi-a fost dor de voi in week-end,insa am avut nevoie de odihna... Impusa de bebe, dr.si cei dragi.

Saptamana asta este destul de grea pentru mine si era neceasara o pauza.

Am citit printre picaturi,dar o sa reiau.

Felicitari Monik!

Bebe al meu s-a intors asa cum simtisem. Sta cu capul in jos. Asa ca trebuie sa ma feresc de contractii.

;**

#27
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 18:01

M- am intors de la diabetolog, face cum zic eu si ginecologul, hihih, deci nu il schimb inca.

Irva, si primul scaun al Mamarutei va fi ca un landou, sa stea cu totul intinsa pana isi tine singura capul,si exact asta m- am gandit si eu, unde pun al doilea copil, sau macar eu incap acolo, sau macar cainele? Eu daca ma mai ingras mult nu incap sigur, dar bine ca nu dureaza mult pana isi tin capul. Eu nu stiu de cand au voie copii sa stea in fata, ca atunci s- ar rezolva problema pt copilul al doilea.  Scoica stiu ca o putem pune pe scaunul din fata, la noi stiu ca e poza cum sa o asezam din cauza airbagului. Si am o prietena cu fetita de 6 ani, care are scaunelul ei in fata. Si ea sigur nu ar face chestii ilegale [:-)))]



#28
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 18:04

Ralex, bine ca te- ai relaxat si sunteti bine amandoi.  E nevoie de atentie speciala pentru ca e cu capul in jos?

 

Astazi am intrat in primul magazin cu haine barbatesti si mi- am cumparat un hanorac cat toate zilele de mare. Sa incapem amandoua in el. In geaca de iarna imi e deja prea cald si cand ies cu Big SIster imi dau duhul de cald. Asa ca mai urmeaza niste tricouri tot de acolo. 



#29
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 18:59

Ralex ma bucur ca sunteti mai bine chiar vroiam sa intreb iar de tine....sa stai cumintica de acum...multi pupici

Fetele la mine azi a fost prima zi cand am iesit putin afara, m am dus de am luat strengarul de la scoala...a fost asa frumos afara, cald soare...cand am ajuns acasa m a luase putin oboseala am stat in pat si suntem ok...dar ce bine a fost...asa tot stand acasa inchisa ma cam urc pe pereti....fiind si singura toata ziua...noroc ca mai vb cu voi...

Pup burticile

#30
alinuzz

alinuzz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 19:00

Va pup burtici!

Nu am mai avut timp sa intru decat asa fugitiv sa va citesc...ma bucur ca sunteti toate bine si unele deja in trimestrul 3!

Si noi suntem bine, la dr mai mergem peste 2 sapt....in rest dureri de solduri, insomnii...kg care se aduna...cred ca te-am luat Irva!! Dar bebe sa fie bine ca restul nu mai conteaza!

Didi eu am luat antibiotic la inceputul sarcinii si de atunci nu mai scap de o candida nenorocita...

Pupici si sper sa intru si eu mai des!





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -