Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 106

fiv medlife albu

500 raspunsuri la acest subiect

#71
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 09:17

Mary,tot in spital sub observatie,dar Doamne Ajuta sunt bine,nu ma vait de nimic doar grețuri,sangerarile s.au oprit,dar cand introduc utrogestranul vaginal nu este curat perfect sunt urme sanguine..tot îmi fac analize,singura analiza care mi.a sărit in ochi a fost beta de sâmbăta 30.000,iar ieri aproape de 50 mii ;) oare de ce îmi fac beta mereu, din moment ce îmi fac ultraschall si vad ca bb sunt la locul lor,ce rost are beta!? Va pup fetelor si Mary ai grija de tine,lăsa munca mai ușor,eu deocamdată obligatoriu am lăsat.o de tot,cand ies din spital tot acasă am sa ramân ;)  [flo2]  La Viena ploua,la voi cum e vremea?



#72
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 09:30

Neatza :)

Bine ai venit Xenia si gravideala rapida :)

Andreutza de obicei beta corelat cu ecografia arata evolutia sarcinii, daca aceasta ecolueaza sau s-a oprit. Dar din cate stiu, de la un moment dat beta nu se mai dubleaza iar dupa ce atinge anumite valori si ai nu stiu cate saptamani de sarcina, beta incepe sa descreasca si sa stagneze pana la nastere. Acum, fiind in primele saptamani, beta e in crestere, iar atata timp cat e in crestere si corelata cu eco, inseamna ca e de bine. Tu sa stai linistita. Urme mai ai pt ca nu s-a scurs tot sangele din vagin iar ce e acolo si nu e rosu ci inchis la culoare e sange vechi, care nu s-a eliminat. Sanatate multa si stai relax :)
La noi e putin inorat dar bine, zapada a aproape topita, doar maclavais pe jos :)))))

Zi linistita si frumoasa sa aveti !!!

#73
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 10:50

Neata si bun venit Xenia

mary acum nu da in paranoia, faptul ca ai aflat acum de o problema nu inseamna ca imediat se va intampla si o tragedie. 

Apropo de Femibion, eu am TSH-ul sub nivelul marii si mi s-a recomandat sa scot iodul as ca m-am dat peste cap si am facut rost de Femibion fara iod, numai ca in cele 2 luni cat am luat TSH-ul meu s-a injumatatit de la o luna la alta. de la 0.25 la 0.12 si apoi la 0.07 ! Am revenit la femibionul cu iod si cat l-am luat tot nu am ajuns in limite normale. Asa ca fiecare tiroida cu "piticii" ei [soricel]



#74
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 10:58

eu aveam inainte de sarcina tsh 4,89, am inceput sa iau euthyrox 75 mcg pe zi, trebuie sa repet analize peste 2 saptamani , sunt curioasa sa vad daca a scazut un pic

eu iau elevit ca nu contine iod....



#75
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:12

Raluca1084, completez si eu la ce a raspuns NicNic. Eu tot 600 de utrogestan (adica 6 de 100) am avut impreuna cu duphaston, dar puneam 400 seara inainte de culcare si 200 dimineata ca sa se absoarba mai bine. Iar dimineata mai stateam jumatate de ora in pat dupa ce le puneam. De pierdut oricum se pierdea din cantitate pe tot parcusul zilei. Sper sa-ti fie de folos!

Eu iau in total 800 pe zi, la indicatiile dr W, unul la 6 ore...si stau in pat, ca sunt in medical si tot se pierde din el:)



#76
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:15

Avem aproape 14 saptamani de sarcina si parca am inceput sa-l simt in burtica.Pana cand ati luat prenatal formula?eu tot am cautat si nu am m-ai gasit

Mie mi le-a luat sotul meu acum 2 zile de la Sensiblu Carrefour Colentina, dar le aveau si la Farmacia Tei:)



#77
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:24

Nic, incearca ceaiul cu ghimbir pentru greturi:)

Andreutza, stai cumintica acolo si ai grija de inimioare..

Fetelor, ce sa zic? Azi dimineata m-am trezit cu niste blandute oe burta.. o fii de la oua? ca ieri am mancat o omleta...eu sunt aia cu "toate bubele rele in...babei mele":)

O zi frumoasa va doresc!



#78
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:41

Raluca incearca sa le eviti :) sau macar sa fie bine de tot gatite :) pot aparea de la orice in perioada asta :)

M-au mai lasat greturile, au mai aparut seara, dar au si ele momentele lor. Din pacate nu prea mai pot nici mancare si am ceai din lamaie sau apa cu lamaie si si la ele ma stramb. Trece ea perioada asta. Bebe sa fie bine :)

#79
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:45

Gata scot ouale din meniu:) Mai ai putin Nic! Si pt bb facem orice:) E bine ca nu le ai tot timpul si poti intre ele sa te hranesti! Ai nevoie de papa bun pentru bb!



#80
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 11:46

Hehe daca ai stii ce pretentios e :)))) vrea doat cartofi fierti si snitzele :))))))) fitzos rau :))))



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -