Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

La Multi Ani 2014! Dovlecei minunati de septembrie-octombrie 2013 #9


423 raspunsuri la acest subiect

#11
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 17:51

Lingurita de silicon avem acum de la Avent, luată in graba pentru picaturi de Vigantol/bonnisan. Ii place tot ce ii dau cu ea, sper sa fie la fel si cu piureul de morcovei.

cele de la tommi topee imi plac ca-s colorate, o sa ma uit dupa ele, desi n-am Auchan prin preajma.

 

jucariile ca jucariile, eu sunt interesata sa inchiriez inca unul-doi pumnișori pentru ca cei din dotare nu ne mai ajung. :))

 

preferata noastra? O albinuta, haha, luată tot in graba, dar e colorată frumos si zornaie la fel :))

 

Fotograful este 250€, iar eu ma machiez singurica :-))



#12
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 18:12

Lingurita de silicon avem acum de la Avent, luată in graba pentru picaturi de Vigantol/bonnisan. Ii place tot ce ii dau cu ea, sper sa fie la fel si cu piureul de morcovei.

cele de la tommi topee imi plac ca-s colorate, o sa ma uit dupa ele, desi n-am Auchan prin preajma.

 

jucariile ca jucariile, eu sunt interesata sa inchiriez inca unul-doi pumnișori pentru ca cei din dotare nu ne mai ajung. :))

 

preferata noastra? O albinuta, haha, luată tot in graba, dar e colorată frumos si zornaie la fel :))

 

Fotograful este 250€, iar eu ma machiez singurica :-))

Hahaha...asta imi aduce aminte de-o gluma din firma, prin 2007 am avut o perioada cu muuuulte evenimente, tot la saptamana urcam echipa in masina si tuleo prin tara. Dupa 3-4 ore de mers, inevitabil, vorba unei colege, ni se terminau partile. Adica nu mai stiam pe ce parte sa stam. Asa ca am decis in unanimitate sa luam diverse parti ale corpului cu chirie. Cele mai solicitate erau .... fundurile si picioarele, fundurile pt stat in masina, picioarele pentru stat in picioare la eveniment. Bine, mie imi trebuiau si multe degete de la picioare, ca nu iertam niciun colt de mobila de la niciun hotel.....

 

Deci Nanne, daca gasesti de inchiriat, si-a mea e amatoare, cre ca 10 pumnisori daca ar avea, pe toti si i-ar indesa in gurita. Poate daca luam la bax ni-i da mai ieftin  [:-)))]



#13
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 19:30

Asa de scump 250 euro?

#14
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 20:06

Așa-i tariful lui, iar eu nu stiu cat e piata.

plus ca ma ajuta o firma de organizat evenimente, mi l-au recomandat, am câteva prietene care au lucrat la nunta/botez cu el si au fost multumite.

cred ca se găsește si mai ieftin, cel putin asa mi s-a sugerat :-D



#15
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 20:22

Si eu am cumparat lingurita de silicon si ii place, ii mai dadeam laptic muls cand nu vroia sa manance. Fata mea azi a fost exemplu de cumintenie..nu a zis toata ziua nici manac un uau. A ras cu hohote, a cantat vre-o ora, s-a jucat frumos cu jucarii, carusel. A adormit in 3 minute acum. Noi ii facem baita o data la 2 zile pe la 18. Culcarea e la 19, maxim 19 30 in pat. Se trezeste la 6 dar nu sta treaza mult..maxim 40 de min si mai doarme pana la 9. Pe zi are mai multe reprize mici de somn si una mai mare de la 12 30 pana pe la 14 cand ne plimbam afara cu caruciorul. Azi ne-am plimbat pe o ploaie torentiala plus vant. Pe ea nu o doare, ca e bine in landou plus protectia de ploaie dar eu...vai de fundul meu. Mi-am cumparat o umbrela gigantica.
Taica-su zicea sa o controlez daca nu cumva are febra, ca e prea cuminte.

#16
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 21:49

Pitica mea m-a trezit ieri dimineata pe muzica de carusel .. Are cascadorii noi in program, ridica piciorusele si aterizeaza intr-o parte.. Pana la rostogolul pe burtica nu mai e decat un pas, deci gata cu linistea mea.. Pana atunci se distreaza singurica schimband melodiile la carusel :))

Azi noapte nu a apucat sa faca exchibitii din astea ca am stat cu ochii pe ea.. De abia am reusit sa inchid si eu ochii spre dimineata.. E un frig aici de crapa pietrele cu temperaturi se vreo -40 cu vant.. Mi-e o frica de numa, mai ales ca sunt singura cu micuta.. Mi-am facut provizii de apa si mancare deci nu trebuie sa ies din casa dar ma rog numai sa mearga caldura si sa nu fie probleme cu centrala ca nu stiu ce ma fac.. Pana poimaine cand se mai incalzeste un pic nu cred ca mai dorm de griji [batcap]

Editat de Elena_R, 06 ianuarie 2014 - 21:51 .


#17
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 22:10

Azi am fost si eu la controlul de 3 luni. Alexandru are acum 3 luni si 1 saptamana si 7200 de grame - a crescut  de numa' cu lapte matern - e chiar cu falcute. Pediatru a zis ca e ok, si de kkut rar (3-4 zile) a spus ca nu e problema daca e lichid si nu e bobite. Mi-a dat sa schimb produsele de igiena (gel de dus si crema de masaj) pentru ca avea iritatie destul de mare pe piept. Mi-a recomandat Avene sau Bioderma. Am ales Bioderma ca Avene mi se pare cam scump, daca nu ii trece vu Bioderma trec pe Avene. Pana acum am mers pe Sanosan dar vad ca nu i-a priit.

 

Ma declar multumita si foarte obosita!!! Am facut baita la 8.30 si intr-un sfarsit a adormit la 10 fara un sfert  [pk] . Sa vedem cum decurge noaptea. Tineti-mi pumnii, trebuie sa reusesc sa il fac sa doarma ca e farte marait ziua :( ma face sa plang si pe mine.

 

Elena, sper ca va fi ok cu caldura..brrr asa de frig. aveti grija de voi .

 

Alina, sa fii super multumita ca e asa cuminte si dormicioasa  [flo2]

 

Ella, mie o sa imi faca pozele cineva din familie, iar machiajul mi-l fac singura. O sa imi fac un coc simplu si o sa caut o rochie cu linii cat mai drepte sa imi acopere sunculitele  [alcool]  [alcool]  [alcool]- dar sa am liber la alaptat in ea.



#18
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 22:21

Elena, m-a trezit si pe mine de vreo câteva ori muzica de la carusel. Prima oara eram chiar zapacita, nu stiam pe ce lume sunt/ce se întâmplase, eram doar noi doua si ma întrebam cine i-a dat drumul. Pana am vazut-o o data in actiune  [soricel]

de atunci, imi tot impun sa il pun pe Off, dar mai uit si iar apasa pe buton, dar nu mai sunt surprinsă, ci îmi dau una peste frunte, ca iar am uitat  [alcool]

 

O sa fie bine si cu vremea nu iti face probleme!  [flo2]



#19
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 22:27

Doamne Elena ce frig e la voi, nu ai putut sachemi pe nimeni sa stea cu voi?

mama Arnia ce a luat Alex in greutate, noi am rămas codasi....maine ne ducem si noi la controlul de 3 luni. Mai pune poze cu el ca îmi e dor, nu ne-am văzut de mult
daca ai sti cat am căutat eu o rochie cu care sa pot alăpta....nu am gasit

#20
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 22:39

Arnnia, felicitări pentru grasunel! Tu il mai tii in brate sau doar in Manduca? Noi avem cu 2kile mai putin si tot mi se pare grea  [soricel]

A, tu la ce pediatru te duci pana la urma? Noi tot la neonatolog mergem. 

 

Succes cu somnicul. [flo2] Te inteleg asa de bine, pentru ca si eu aveam probleme asemănătoare. Nu stiu exact unde s-a produs declicul, decat poate cand am inceput sa o pun mai devreme in patut. Azi la 18:40 începuse sa se frece la ochisori, asa ca pe la 19 am inceput sa o imbrac cu pijamaluta de seara, schimbat scutecelul, am mai ras, am mai pupat bulănașe, apoi papica si pe la 20:10 in patut semiadormita. Am verificat peste vreo 10 minute si adormise. In mod normal, acum s-ar trezi pe la 3-4, dar mi se pare ok avand in vedere cate ore doarme legat.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -