Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 4 )


338 raspunsuri la acest subiect

#311
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 12:55

Da mai Rocsy, am rascolit toata boxa de 2 ori, mama toata curtea si nimic :(

Am fost afara vreo ora, acum la somnul de frumusete.

Sunt oferte bune la lidl dar nu am in apropiere. Sapt trecuta am luat niste bluze ieftine si bune la copii de la un lidl

Oare maine se tin ore??

#312
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 17:04

Bonjour fetelor,

 

N-am mai intrat ca nu am avut nimic nou de semnalat.

 

Eric papa de toate, dar nici el cantitati mari. Mai mare e pofta. De ex. ieri il culcasem in pat deja, la tv o tanti gatea budinca de ciocolata. Vad eu ca intinde manutzele si zice: papa, papa (mancase deja pe la 6 seara, acum era 7 30). Dupa ce am stins lumina si tv-ul, incepe E. sa planga cu suspine, aratand spre bucatarie. Pana m-am prins eu ca i se facuse pofta de ce vazuse la tv. M-a tras spre frigider si i-am dat 2 iaurtele mici, le-a devorat....

Brocoli eu nu-i dau ca atare, ca se plictiseste de el, ci i-l strecor in mancaruri precum ciorba, supa, tocanita de legume cu sau fara carne. Vreau sa fac si supa crema de brocoli, mi-am luat recent un mixer vertical si nu l-am testat inca la asa ceva.

 

Pe zapada tot nu vrea sa mearga, ma cocoseaza de spate cand il tin in brate. Are vreo 14kg acum. De maine se va mai incalzi si la noi si vrea-nu vrea o sa-l mai scot pe afara, la saniuta, la plimbare, sa mai prinda culoare in obraji.

 

Apropo, are obrajorii mai aspri de cand cu frigul si mereu uit sa-l dau cu crema hidratanta inainte de a iesi afara. Si am vreo 3 numai pt el, eu nu ma dau.

 

Masinuta cu telecomanda a primit de Sf. Nicolae, la inceput se speria de ea, acum s-a obisnuit si se joaca, uneori imi da mie telecomanda.

 

Rocsy, tu ai o fetita si un baietel din cate vad.

 

Cum mai fetelor din Ro, acolo a venit zapada de vreo saptamana si nici acum n-au redeschis scolile? Ce bataie de joc!

 

Ada, ce frumos ii spuneti, Nectarie, ca unui baietel mare.  De fapt numele e unul frumos si deosebit. Sanatate lui Tudor!

 

Ilenuta, imi pare rau de sanie. Dac-ati fi aici, n-ar fi deloc tarziu sa luati alta noua...a trecut abia jumatate de iarna. Pupam bambina pofticioasa.

 

SI pe Ana Ioanei, innebunita dupa muraturi ca si E. EU ii dau cate un castravecior murat intreg dar f. mic, dupa ce ii tai capetele. Si el baga lapte inainte sau dupa, dar nu are probl. digestive. M-a mostenit pe mine, cu un stomac f. robust si digestie buna, ca daca era ca taica-su era jale.

 

Va pup, ma asteapta 1000 si una de treburi administrative.



#313
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 09:46

Buna dimineata.

Va dau eu cafea. 

Ce liniste e pe aici...sunteti inzapezite fetelor? La noi la Sb e soare si foarte putina zapada. 

O zi frumoasa. Va pup.



#314
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 11:58

Salut !

 

Nu suntem inzapezite ... dar astazi fetele sunt foarte solicitante si enervante. Asa ca imi caut zenul  [:)] .

 

Si daca tot faceam si treaba printre reprizele de cearta a fetelor, am aruncat diverse chestii complet nefolositoare pe care altii au condiderat ca am avea nevoie. Sa nu ma intelegeti gresit, am primit haine de la prietene si am dat haine de-a fetelor , dar intotdeauna am avut grija sa dau doar hainele care se puteau purta, fara urma de uzura maxima. Care nu se pot utiliza, devin carpe sau pe pun frumos intr-o cutie la gunoi, poate altii mai putin norocosi nu fac atatea fitze. Dar sa imi aduci acasa 2 umbrele ( primite de socru de la cine stie cine ) , una cu varful rupt si una cu spitele stricate e chiar bataie de joc. Da ce sunt eu, lada de gunoi a unora ??? Au zburat direct in curte, urmeaza sa le pun la tomberon cand voi iesi. Tot acolo vor ajunge si o punga de papuci uzati la maxim pe care o verisoara de-a lui Florin din Germania ni le-a adus azi vara , so fi gandit ca noi nu avem papuci , ca stam mai mult prin copaci si jegul lor ar fi numai bun pentru noi ! 



#315
carmen_vlad

carmen_vlad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 12:03

buna fetele

 

a fost un frig azi noapte cu tot ce am avut disponibil de incalzit casa.

 

Asta mica se tot trezeste noaptea, nu reusesc neam s-o intarc. Nu stiu ce ma fac cand reincep serviciul in vara. Daca nu-i dau san peste noapte urla ca toate alea, nu reusesc nici cu biberin cu ceai s-o pacalesc.

 

Ieri am iesit cu ei dar e chinuiala cu ats amica, sania nu are spatar si o tine baiatul dar nu stie s-o tina calumea si incepe smiorcaiala...uff ce iarna

Noi gata in vacanta prelungita!!!



#316
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 12:32

Neata

 

multu de cafea!

 

si la noi e ger

si a mea se foieste noaptea

si noi am primit lucruri naspa pe care le-am aruncat direct.Imi aqduc aminte ca am primit de la o co-fina de a mea un sac de rapciuge, lucruri patate, rupte, care puteau a de toate...bleah, le-am aruncat direct.daca ea asa isi creste fetele, treaba ei , eu spun nu merci.

Si eu cand dau ceva dau spalat iar cele uzate le fac carpe .

 

Aseara i-am facut bambinei 2 puzzeluri, un fluture si un copac, din 2 bucati ca sa le aseze la loc.Le-a asezat si gata [:-)))] .Cica si acum ce facem? [alcool]

 

Rocsy uite o galeata de zen catre tine.Bona nu iti vine zilnic?ce program are?

 

pooop



#317
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 12:41

Ile : mersi pentru zen ! Vine bona , dar abia peste o ora. Ea vine in functie de programul meu la cabinet !

 

Mie una nu mi-a fost frig, avem 20 de grade in casa, suficient.

 

carmen_vlad : si la voi cat de cat e intervalul mai mare intre frati, chiar ma gandeam ca ai ajutor  [:)]

 

De astazi gata, stop suzeta. De mult o tot amenint pe Nati ca daca si-o mai pierde, eu nu o mai caut si ramane fara. M-a prins pe picior de razboi astazi si i-am zis salut, acum sunt curioasa daca va adormi la pranz fara ea sau cat va dura maraiala; sper sa rezist tentatiei de a o oferi din nou. 

 

Mi-e foame, am baut doar o cafea cu cereale pe la 7:30, as manca, nu am chef, prefer sa adoarma fetele si sa mananc linistita. Mi-am facut programul pentru maine : curatenia, mancare ( supa crema de legume cu crutoane, varza a la Cluj si prajitura kinder pinguin care imi face cu ochiu de cand am vazut-o postata pe site ) iar la finalul zilei o zi onomastica, preferabil fara fete ca sunt cam mucoase si sarbatorita are bebe mic. Sper sa fie soacra-mea acasa sa stea cu fetele si sa nu umble creanga ca de obicei, daca nu adio zi onomastica sau participam pe rand ( unu acasa cu fetele si unul la vecina ) si asta este. 

 

E cam liniste, ma duc sa vad ce executa dansele !



#318
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 13:12

Salut,

 

Eu ma pregatesc de munca. Azi va fi doar -1 grad la  noi, primavara ce mai, nici nu stiu cu ce sa ma-mbrac...

 

O dupa amiaza calduroasa va doresc!



#319
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 14:05

Ola fetele,

 

Ali, tu ce tratament a primit pt Denis pt parazitii intestinali?

 

Mi-am facut o cafea, acum o savurez si ma pun sa citesc, Ana doarme.



#320
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 14:09

Rocsy le poti lasa cu bona daca stau fetele cu ea si voi va destrabalati la onomastica [pk]

 

Fleur, chiar ca primavara, noi -15 grade, asa ca azi zicem pas la plimbare ca e prea frig.Si asa ii echipez in 30 de minute pe toti...

 

fetele care stati pe la 4 fara lift, cum va mai descurcati cu urcatul? [:)]

 

Rocsy daca iti iese pinguinul fac si eu, mi-a facut si mie cu ochiul

 

La mine bambina nu a vrut suzeta deloc, cel mijlociu avea tot timpul 2-3 in mana si gura, l-am pacalit pe la 3 ani ca le-am uitat la bucuresti ( noi fiind la cta)

cel mare si-a aruncat-o singur la gunoi pe la 1,5 ani

 

eu la mancare sunt in mega pana ptr ca domnisorii nu vor decat cartofi, somon afumat, pizza si salam ( pe care nu il capata [:)] )

bambina e cu supa, piureul si compotul, plus fructele si sucurile , la ea nu imi bat capul [:-)))]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -