Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.28


750 raspunsuri la acest subiect

#741
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:41

Lady, subscriu. nici eu nu stiu nimic, nimic de ingrijit bebe, nu stiu sa fac mancare decat ca experimente, de prajitura aia nu m-as apuca intr-un milion de ani chiar daca si mie mi-a facut cu ochiul, n-am facut curatenie de Craciun, nu ca-s lenesa dar sunt mai activa in afara casei decat in casa.... ce m-oi face?

#742
BujorAlb

BujorAlb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.964 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:44

Gina, sper ca ai dreptate, si ca o sa descopar ca am resurse nebanuite. da pana nu vine momentul tot nebanuite raman...

#743
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:50

Monica, numa ti se pa ca misca mai des. Asa o simti cu ca a crescut. Dar misca altfel, cel 'putin al meu. Impunge si se fatzaie de colo colo, 'parca aluneca dintr-o parte in alta ca un sarpe.
BujorAlb, nici eu n-am facut curatenue de craciun. Parca-s letargica de o vreme.

#744
lady_c

lady_c

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:52

Am imprumutat si eu de la o tipa cartea Mama si copilul. E o editie mai noua, insa am fost dezamagita. Ea o lauda tare mult, spunea ca scrie in ea absolut tot ce trebuie sa stii. Cand am ajuns cu cititul la baita, am si abandonat-o. Descrie o metoda tare ciudata de a scoate copilul din cadita. O sa vedem pe parcurs, trebuie sa ne descurcam, noi sa fim sanatosi...

 

Noi avem planuri foaaarte serioase de rev- evident in pat, la somn, ce credeati?   [clo] . Oricum nu eram innebuniti dupa sarbatoarea asta. E inca un motiv pt unii sa manance ca porcii si sa se imbete



#745
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:53

Gina, nici eu nu mai am rabdare la nimic cu cat 'se apropie momentul. Si o sa vezi de la 1 ianuarie ce o sa faca psihicul cu noi. O sa para ca toata treaba e la o aruncatura de bat. Si parca prevad ca eu o sa devin din ce in ce mai panicata si mai en,ervanta si o sa va scot pe toate din minti.

#746
Stefiana

Stefiana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:55

Salutare, burtici! La multi ani,  cu intarziere! 

Eu v-am citit, dar nu am putut tine pasul la un moment dat si am mai sarit.... 

Si eu vreau sa imi pregatesc bagajul dupa sarbatori. Am emotii cu fiecare zi care trece si parca revelionul e ca un prag, o data ce voi trece de el incepe numaratoarea inversa, tic-tac.... tic-tac...

Peste 3 zile merg la oftalmolog (am miopie) si sunt tare curioasa daca imi spune ca am sau nu am voie sa nasc natural. 



#747
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:57

Lady, copilul se scoate din cadita asa: pe masa de infasat, pe pat sau pe ce vrei tu, pui un prosop cu care il stergi (prosopul sa-l cuprinda). Sa ai langa locul ala tot ce-ti trebuie, adica scutec, hainute, crema, ulei de masaj, cu ce-l mai dai. Il scoti din vanita si il pui pe prosop. Dupa ce mai creste si se ai invata tati, unul din voi poate tine prosopul iar celalalt il scoate din vanita. Nu ma pricep sa descriu cum il'prinzi sa-l scoti. Nu-i mare filozofie. O sa te inveti repede.

#748
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:58

Stefi, la multi ani.

#749
lady_c

lady_c

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 18:01

Mie din fericire mi=a facut mama curatenie, ca sotul ce mi-ar fi facut....Nici ea nu imi place cum a facut, avem pareri diferite despre curatenie. Cred ca fiecare femeie are fixurile ei- eu sunt cu sapuniera, chiuveta de la baie si oglinzile, astea trebuie sa fie luna. Dar ma bucur ca a facut si asa.

 

Bujor alb, nici eu nu sunt vreun as in bucatarie, dar incerc. Nu ma bag in chestii complicate, fac de astea de zi cu zi si retete de prajituri cat mai simple. Dar trebuie sa recunosc ca sotul meu gateste muuuult mai bine. Te lingi pe degete! Face rar de obicei (in perioada asta numai el gateste) dar delicios



#750
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 18:01

Baby, mie mi se pare ca mai e un secol pana in martie. Dupa 1 ianuarie insa il asteptam pe tati, pe urma avem si noi ocupatie si va trece timpul mai repede (sper); pregatim patut, sortam, spalam, calcam hainute samd.

 

Fetelor la primul bebe, singura mare grija a mea era sa ii tin capul, sa nu il las o clipa nesprijinit, ca in rest inveti repede sa-l manipulezi.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -